Modellen sier: Manchester City 74 prosent, uavgjort 13, AEK Athens FC 13

Flomlyst fotballstadion i blåtimen før kveldskamp
KI-generert illustrasjon / Coro

Manchester City mot AEK Athens FC, Champions League

Champions LeagueEtihad Stadium · ManchesterFulltid
Kampanalyse

Kampbildet

Kampen er slutt · Coro-data
Kampklokka6 mål · sann minuttlinje
  1. 12′Elliot Anderson1–0
  2. 34′Phil Foden2–0
  3. 52′Stavros Pilios2–1
  4. 57′Rayan Cherki3–1
  5. 65′Phil Foden4–1
  6. 76′Phil Foden5–1
NøkkeltallSamme skala for begge lag
Ballbesittelseandel av kampen
64%36%
Fra avslutning til målfelles skuddskala
17Skudd totalt11
13Skudd i boks3
7Skudd på mål3
29%Skudduttelling9%
Hele kampbildetAlle tilgjengelige lagdata
681Pasninger387
6Blokkerte skudd3
8Hjørnespark3
0Offside1
6Frispark10
2Keeperredninger2
1Gule kort0
0Røde kort0
Oppstillinger4-2-3-1 · 4-4-2
Manchester City logoHjemmelagManchester City
BortelagAEK Athens FCAEK Athens FC logo
37.0
Dias
828.6
Lewis
58.21 mål
Anderson
108.21 mål
Cherki
376.7
Allan
479.63 mål
Foden
756.4
Samba
96.2
Jović
196.3
Varga
146.1
Majer
166.4
Arriaga
185.7
Marin
236.4
Mário
36.51 mål
Pilios
125.8
Rota
446.0
Relvas
Vis oppstillinger på banen
Manchester City logoHjemmelagManchester City
BortelagAEK Athens FCAEK Athens FC logo
37.0
Dias
828.6
Lewis
58.21 mål
Anderson
108.21 mål
Cherki
376.7
Allan
479.63 mål
Foden
756.4
Samba
96.2
Jović
196.3
Varga
146.1
Majer
166.4
Arriaga
185.7
Marin
236.4
Mário
36.51 mål
Pilios
125.8
Rota
446.0
Relvas

Hva tallene forteller

  • SjansebildeManchester City skapte de klart største sjansene (2.92 mot 0.77 xG).
  • EffektivitetManchester City scoret 5 mål fra sjanser verdt 2.92 xG.

Banen og spillerplasseringen er skjematisk. xG-visningen bruker en fast 0–3-skala; skudduttelling er mål delt på totale skudd.

Prognose

Arkivert YR-varsel for kamptidspunktet

10 °CVed avspark

Rundt 10 °C, 0,1 mm nedbør og 2,9 m/s vind.

Dette er et varsel, ikke målt vær

Ved avspark10 °C
Gjennomsnitt10 °C
Nedbør0,1 mm
Vind2,9 m/s
Luftfuktighet94,7 %
Lufttrykk1 002,5 hPa
Skydekke100 %

Datadekning: 3 av 3 varselpunkter

Om værdataene

Kampvinduet er sammenstilt av Coro: avspark til to timer etter avspark. Dette er et standardvindu, ikke kampens faktiske sluttid.

Temperatur ved avspark vises bare når varselet har et punkt på avsparkstidspunktet. Gjennomsnitt gjelder tilgjengelige varselpunkter i kampvinduet.

Modellens fasit

Publisert 20.10.2026 03:44
✓KamputfallModellen ga Manchester City 74 % · Manchester City vantTraff
×Under 2,5 målModellen ga under 55 % · det ble 6 målBom
×Begge lag scorerModellen ga nei 84 % · begge scoretBom
1 av 3 markeder traffManchester City-seieren hadde 74 % prematch-sannsynlighet.

Neste kamp

Fortsett kampreisen

Tabell

Champions League 2026-27
#LagKMFPFlytt
1Liverpool logoLiverpool3+59–
2Paris Saint Germain logoParis Saint Germain2+76–
3Barcelona logoBarcelona2+76–
4Aston Villa logoAston Villa2+76–
5VfB Stuttgart logoVfB Stuttgart2+56–
6Manchester City logoManchester City3+46↑12
7Sporting CP logoSporting CP2+46↓1
8Arsenal logoArsenal2+46↓1
9Real Madrid logoReal Madrid2+26↓1
10Real Betis logoReal Betis2+26↓1
11Borussia Dortmund logoBorussia Dortmund3+16↓1
12Bayern München logoBayern München2+54↓1
13Shakhtar Donetsk logoShakhtar Donetsk2+24↓1
14Como logoComo2+23↓1
15Manchester United logoManchester United2+23↓1
16Atletico Madrid logoAtletico Madrid2+13↓1
17Villarreal logoVillarreal303↓1
18Club Brugge KV logoClub Brugge KV203↓1
19Lens logoLens2-13–
20RB Leipzig logoRB Leipzig2-23↑1
21Feyenoord logoFeyenoord2-33↑1
22Sabah FA logoSabah FA3-33↑1
23Bodø/Glimt logoBodø/Glimt2-43↑1
24AEK Athens FC logoAEK Athens FC3-53↓4
25Fenerbahçe logoFenerbahçe3-62–
26AS Roma logoAS Roma2-11–
27PSV Eindhoven logoPSV Eindhoven2-11–
28Viking logoViking2-21–
29Slavia Praha logoSlavia Praha3-31–
30Inter logoInter2-20–
31FC Porto logoFC Porto2-30–
32Napoli logoNapoli2-30–
33Lask Linz logoLask Linz2-40–
34Lille logoLille2-40–
35Galatasaray logoGalatasaray2-50–
36Slovan Bratislava logoSlovan Bratislava2-80–

Tabellen er beregnet rett etter denne kampen. Markøren viser endring fra tabellen før avspark.

Modellvurderingene er statistiske estimater fra Coros kampmodeller (Dixon-Coles, Elo og kalibrerte klassifiserere) og skal leses med synlig usikkerhet – ikke som fasit.