Modellen sier: Aston Villa 59 prosent, uavgjort 18, Viking 23

Flomlyst fotballstadion i blåtimen før kveldskamp
KI-generert illustrasjon / Coro

Aston Villa mot Viking, Champions League

Champions LeagueVilla Park · BirminghamFulltid
Aston Villa logoAston VillaHjemmelag
31ons 21. oktober
Viking logoVikingBortelag
Kampanalyse

Kampbildet

Kampen er slutt · Coro-data
Kampklokka4 mål · sann minuttlinje
  1. 23′Ross Barkley1–0
  2. 37′Emiliano Buendía2–0
  3. 62′Henrik Heggheim (selvmål)3–0
  4. 84′Peter Christiansen3–1
NøkkeltallSamme skala for begge lag

Ett lag spilte, ett lag så på.

Ballbesittelseandel av kampen
55%45%
Fra avslutning til målfelles skuddskala
21Skudd totalt7
17Skudd i boks4
10Skudd på mål3
14%Skudduttelling14%
Hele kampbildetAlle tilgjengelige lagdata
520Pasninger417
4Blokkerte skudd4
8Hjørnespark6
2Offside3
7Frispark14
2Keeperredninger8
0Gule kort0
0Røde kort0
Oppstillinger4-2-3-1 · 4-3-3
Aston Villa logoHjemmelagAston Villa
BortelagVikingViking logo
16.7
Suzuki
56.2
Mings
147.3
Torres
357.0
Gomes
68.21 mål
Barkley
76.9
McGinn
106.41 mål
Buendía
197.7
Mbaye
477.2
Edward
116.3
Jackson
105.5
Tripić
207.11 mål
Christiansen
226.7
Botheim
86.1
Bell
296.3
Moi
26.5
Haugen
276.4
Daland
Vis oppstillinger på banen
Aston Villa logoHjemmelagAston Villa
BortelagVikingViking logo
16.7
Suzuki
56.2
Mings
147.3
Torres
357.0
Gomes
68.21 mål
Barkley
76.9
McGinn
106.41 mål
Buendía
197.7
Mbaye
477.2
Edward
116.3
Jackson
105.5
Tripić
207.11 mål
Christiansen
226.7
Botheim
86.1
Bell
296.3
Moi
26.5
Haugen
276.4
Daland

Hva tallene forteller

  • SjansebildeAston Villa skapte de klart største sjansene (2.78 mot 0.63 xG).

Banen og spillerplasseringen er skjematisk. xG-visningen bruker en fast 0–3-skala; skudduttelling er mål delt på totale skudd.

Prognose

Arkivert YR-varsel for kamptidspunktet

7,3 °CVed avspark

Rundt 7,3 °C, opphold og 5,3 m/s vind.

Dette er et varsel, ikke målt vær

Ved avspark7,3 °C
Gjennomsnitt7 °C
Nedbør0 mm
Vind5,3 m/s
Luftfuktighet77,6 %
Lufttrykk1 005,7 hPa
Skydekke14,6 %

Datadekning: 3 av 3 varselpunkter

Om værdataene

Kampvinduet er sammenstilt av Coro: avspark til to timer etter avspark. Dette er et standardvindu, ikke kampens faktiske sluttid.

Temperatur ved avspark vises bare når varselet har et punkt på avsparkstidspunktet. Gjennomsnitt gjelder tilgjengelige varselpunkter i kampvinduet.

Modellens fasit

Publisert 21.10.2026 03:43
✓KamputfallModellen ga Aston Villa 59 % · Aston Villa vantTraff
✓Over 2,5 målModellen ga over 78 % · det ble 4 målTraff
✓Begge lag scorerModellen ga ja 68 % · begge scoretTraff
3 av 3 markeder traffAston Villa-seieren hadde 59 % prematch-sannsynlighet.

Neste kamp

Fortsett kampreisen

Tabell

Champions League 2026-27
#LagKMFPFlytt
1Paris Saint Germain logoParis Saint Germain3+99–
2Aston Villa logoAston Villa3+99↑2
3Liverpool logoLiverpool3+59↓1
4VfB Stuttgart logoVfB Stuttgart3+57↓1
5Barcelona logoBarcelona3+56–
6Como logoComo3+56–
7Manchester City logoManchester City3+46–
8Sporting CP logoSporting CP2+46–
9Arsenal logoArsenal2+46–
10Real Madrid logoReal Madrid2+26–
11Real Betis logoReal Betis2+26–
12Borussia Dortmund logoBorussia Dortmund3+16–
13Bayern München logoBayern München2+54–
14AS Roma logoAS Roma3+34–
15Shakhtar Donetsk logoShakhtar Donetsk2+24–
16Atletico Madrid logoAtletico Madrid3+14–
17PSV Eindhoven logoPSV Eindhoven304–
18Villarreal logoVillarreal303–
19Club Brugge KV logoClub Brugge KV203–
20Manchester United logoManchester United3-13–
21Lens logoLens2-13–
22Napoli logoNapoli3-23–
23RB Leipzig logoRB Leipzig2-23–
24Galatasaray logoGalatasaray3-33–
25Feyenoord logoFeyenoord2-33–
26Sabah FA logoSabah FA3-33–
27Bodø/Glimt logoBodø/Glimt3-53–
28AEK Athens FC logoAEK Athens FC3-53–
29Fenerbahçe logoFenerbahçe3-62–
30Slavia Praha logoSlavia Praha3-31↑1
31Viking logoViking3-41↓1
32Inter logoInter2-20–
33Lask Linz logoLask Linz2-40–
34FC Porto logoFC Porto3-40–
35Lille logoLille3-60–
36Slovan Bratislava logoSlovan Bratislava3-120–

Tabellen er beregnet rett etter denne kampen. Markøren viser endring fra tabellen før avspark.

Modellvurderingene er statistiske estimater fra Coros kampmodeller (Dixon-Coles, Elo og kalibrerte klassifiserere) og skal leses med synlig usikkerhet – ikke som fasit.