Modellen sier: Aston Villa 60 prosent, uavgjort 18, Fenerbahçe 22

Flomlyst fotballstadion i blåtimen før kveldskamp
KI-generert illustrasjon / Coro

Aston Villa mot Fenerbahçe, Champions League

Champions LeagueVilla Park · BirminghamFulltid
Kampanalyse

Kampbildet

Kampen er slutt · Coro-data
Kampklokka6 mål · sann minuttlinje
  1. 12′Johan Manzambi1–0
  2. 31′Nicolas Jackson2–0
  3. 39′Nicolas Jackson3–0
  4. 68′Ross Barkley4–0
  5. 72′Ross Barkley5–0
  6. 90′Tammy Abraham6–0
NøkkeltallSamme skala for begge lag
Ballbesittelseandel av kampen
45%55%
Fra avslutning til målfelles skuddskala
20Skudd totalt15
11Skudd i boks7
11Skudd på mål4
30%Skudduttelling0%
Hele kampbildetAlle tilgjengelige lagdata
389Pasninger470
4Blokkerte skudd6
9Hjørnespark7
1Offside3
12Frispark6
4Keeperredninger5
0Gule kort2
0Røde kort0
Oppstillinger4-2-3-1 · 4-2-3-1
Aston Villa logoHjemmelagAston Villa
BortelagFenerbahçeFenerbahçe logo
17.8
Suzuki
27.3
Cash
147.6
Torres
69.02 mål
Barkley
77.2
McGinn
87.7
Kamara
197.7
Mbaye
448.21 mål
Manzambi
119.72 mål
Jackson
196.2
Muriqi
177.2
Kahveci
706.4
Aydın
35.5
Brown
155.8
Aké
275.4
Semedo
316.6
Moraes
Vis oppstillinger på banen
Aston Villa logoHjemmelagAston Villa
BortelagFenerbahçeFenerbahçe logo
17.8
Suzuki
27.3
Cash
147.6
Torres
69.02 mål
Barkley
77.2
McGinn
87.7
Kamara
197.7
Mbaye
448.21 mål
Manzambi
119.72 mål
Jackson
196.2
Muriqi
177.2
Kahveci
706.4
Aydın
35.5
Brown
155.8
Aké
275.4
Semedo
316.6
Moraes

Hva tallene forteller

  • EffektivitetAston Villa scoret 6 mål fra sjanser verdt 2.26 xG.
  • BesittelseFenerbahçe hadde 55 % ball, men skapte minst xG.

Banen og spillerplasseringen er skjematisk. xG-visningen bruker en fast 0–3-skala; skudduttelling er mål delt på totale skudd.

Prognose

Arkivert YR-varsel for kamptidspunktet

14,4 °CVed avspark

Rundt 14,4 °C, opphold og 5,8 m/s vind.

Dette er et varsel, ikke målt vær

Ved avspark14,4 °C
Gjennomsnitt13,7 °C
Nedbør0 mm
Vind5,8 m/s
Luftfuktighet81 %
Lufttrykk1 022 hPa
Skydekke95,3 %

Datadekning: 3 av 3 varselpunkter

Om værdataene

Kampvinduet er sammenstilt av Coro: avspark til to timer etter avspark. Dette er et standardvindu, ikke kampens faktiske sluttid.

Temperatur ved avspark vises bare når varselet har et punkt på avsparkstidspunktet. Gjennomsnitt gjelder tilgjengelige varselpunkter i kampvinduet.

Modellens fasit

Publisert 14.10.2026 04:00
✓KamputfallModellen ga Aston Villa 60 % · Aston Villa vantTraff
✓Over 2,5 målModellen ga over 67 % · det ble 6 målTraff
×Begge lag scorerModellen ga ja 53 % · ett eller ingen lag scoretBom
2 av 3 markeder traffAston Villa-seieren hadde 60 % prematch-sannsynlighet.

Neste kamp

Fortsett kampreisen

Tabell

Champions League 2026-27
#LagKMFPFlytt
1Paris Saint Germain logoParis Saint Germain2+76–
2Barcelona logoBarcelona2+76–
3Aston Villa logoAston Villa2+76↑8
4Liverpool logoLiverpool2+46↓1
5Sporting CP logoSporting CP2+46↓1
6Arsenal logoArsenal2+46↓1
7Bayern München logoBayern München2+54↓1
8Como logoComo2+23↓1
9Manchester United logoManchester United2+23↓1
10VfB Stuttgart logoVfB Stuttgart1+23↓1
11Villarreal logoVillarreal2+13↓1
12Real Betis logoReal Betis1+13–
13Atletico Madrid logoAtletico Madrid2+13–
14Borussia Dortmund logoBorussia Dortmund1+13–
15Real Madrid logoReal Madrid1+13–
16AEK Athens FC logoAEK Athens FC1+13–
17Club Brugge KV logoClub Brugge KV203–
18Manchester City logoManchester City203–
19Lens logoLens2-13–
20RB Leipzig logoRB Leipzig2-23–
21Sabah FA logoSabah FA2-23–
22Feyenoord logoFeyenoord2-33–
23AS Roma logoAS Roma101–
24Shakhtar Donetsk logoShakhtar Donetsk101–
25PSV Eindhoven logoPSV Eindhoven2-11↑1
26Viking logoViking2-21↑1
27Fenerbahçe logoFenerbahçe2-61↓2
28Inter logoInter2-20–
29FC Porto logoFC Porto1-20–
30Slavia Praha logoSlavia Praha2-30–
31Napoli logoNapoli2-30–
32Lask Linz logoLask Linz2-40–
33Lille logoLille2-40–
34Galatasaray logoGalatasaray2-50–
35Slovan Bratislava logoSlovan Bratislava1-50–
36Bodø/Glimt logoBodø/Glimt1-50–

Tabellen er beregnet rett etter denne kampen. Markøren viser endring fra tabellen før avspark.

Modellvurderingene er statistiske estimater fra Coros kampmodeller (Dixon-Coles, Elo og kalibrerte klassifiserere) og skal leses med synlig usikkerhet – ikke som fasit.