Hopp til hovedinnhold
ForsideEliteserienStatistikk & xGTaktikkSiste nytt
Norsk fotball, forklart·No-Betting
Norsk fotball, forklart.

Utforsk Coro

Ligaer

EliteserienEliteserien-tabellPremier LeaguePremier League-tabellLa LigaSerie ABundesligaLigue 1

UEFA

Champions LeagueEuropa LeagueConference League

Landslag

HerrelandslagetKvinnelandslagetNations LeagueVM 2026 (arkiv)

Mer fra Coro

Siste nyttStatistikk og xGTaktikkSpill

Klubber

Bodø/GlimtBrannRosenborgVikingVålerengaMoldeMan CityAston VillaArsenalLiverpoolChelseaMan Utd
  • Forside

Coro

Norsk fotball, forklart med nyheter, kampdata og analyse.

Seksjoner

ForsideKamper og resultaterEliteserienPremier LeagueLandslaget

Analyse & Data

Coro-modellen og xGEliteserien-tabellenSpillerstatistikk

Om Coro

Om CoroBetting og gambling
Forside/Premier League

Bournemouth mot Crystal Palace, Premier League

Flomlyst fotballstadion i blåtimen før kveldskamp
KI-generert illustrasjon / Coro
Premier LeagueVitality Stadium · Bournemouth, DorsetFulltid
Bournemouth logoBournemouthHjemmelag
1–01–0tir 2. april
Crystal Palace logoCrystal PalaceBortelag
  • Bournemouth logoJustin Kluivert79′
Se kampstatistikk →Se oppdatert tabell
OversiktHendelserTabellStatistikkLagSpillere
Hopp videre:
Bournemouth logoBournemouth|KamperNyheter
Crystal Palace logoCrystal Palace|KamperNyheter
Kampanalyse

Kampbildet

Kampen er slutt · Coro-data
Kampklokka1 mål · sann minuttlinje
AvSlutt1530Pause607590791–0
Bournemouth (under) Crystal Palace (over)
  1. 79′Justin Kluivert1–0
Siste nytt
Premier League19. okt.

Premier League: status etter 69 av 380 kamper

69 av 380 kamper er spilt i Premier League. Tottenham Hotspur–Coventry City avslutter mandagens program klokken 21.00 norsk tid.

Premier League19. okt.

Liverpool–Brighton: Slik møtes lagene

Coro ser på taktikken før Liverpool møter Brighton i Premier League.

Premier League17. okt.

Everton–Chelsea: Slik ble kampen avgjort

Everton 0–2 Chelsea i Premier League.

Premier League17. okt.

Everton-Chelsea: her skiller lite før avspark

Everton og Chelsea møtes i Premier League lørdag. Modellberegningen gir Chelsea 39 prosent sannsynlighet før avspark.

Premier League14. okt.

Coventry var skarpest i sjanserik kamp mot Newcastle

Coventry vant 4–1 mot Newcastle 12. oktober, selv om gjestene hadde høyere xG og ti flere avslutninger totalt.

Premier League12. okt.

Everton–Chelsea: Slik møtes lagene

Coro ser på taktikken før Everton møter Chelsea i Premier League.

Premier League11. okt.

Liverpool–Manchester City: Slik ble kampen avgjort

Liverpool 0–3 Manchester City i Premier League.

Premier League11. okt.

Liverpool-Manchester City: nesten dødt løp før avspark

Liverpool får et lite modellforsprang før søndagens Premier League-møte med Manchester City på Anfield.

Premier League11. okt.

Hull City-Everton: nesten dødt løp før avspark

Hull City og Everton møtes søndag 11. oktober. Modellberegningen gir kampen en favoritt på 38 prosent før avspark klokken 15.00 norsk tid.

Premier League10. okt.

Manchester United-Tottenham: slik står kampen før avspark

Manchester United har 59 prosent modell-sannsynlighet før Premier League-møtet med Tottenham på Old Trafford.

Se alle nyheter →
Premier LeagueLør 31. oktChelsea(4)Manchester United(13)13:30Modellen: Chelsea 40 %Premier LeagueLør 31. oktBournemouth(15)Leeds(7)16:00Modellen: Bournemouth 51 %Premier LeagueLør 31. oktHull City(9)Ipswich(10)16:00Modellen: Hull City 45 %Premier LeagueLør 31. oktBrentford(6)Nottingham Forest(19)16:00Modellen: Brentford 43 %Premier LeagueLør 31. oktCoventry(17)Sunderland(20)16:00Modellen: Coventry 39 %Premier LeagueLør 31. oktManchester City(1)Brighton(3)16:00Modellen: Manchester City 61 %Premier LeagueLør 31. oktTottenham(16)Crystal Palace(14)18:30Modellen: Tottenham 41 %Premier LeagueLør 31. oktAston Villa(12)Fulham(18)21:00Modellen: Aston Villa 52 %Premier LeagueSøn 1. novLiverpool(5)Arsenal(2)17:30Modellen: Arsenal 42 %Premier LeagueMan 2. novNewcastle(11)Everton(8)21:00Modellen: Newcastle 42 %

Tabell: Premier League 2026-27

LIVE
#LAGK+/-P
1Manchester City8+1121
2Arsenal8+821
3Brighton8+1616
4Liverpool8+315
5Chelsea8+213
6Brentford8+511
7Leeds8+311
8Newcastle8-211
9Aston Villa8-311
10Hull City8+110
11Everton8-110
12Ipswich8-410
13Bournemouth8-19
14Tottenham8-29
15Fulham8-28
16Manchester United8-37
17Crystal Palace8-107
18Nottingham Forest8-46
19Coventry8-96
20Sunderland8-85
Se hele Premier League-tabellen →
Nøkkeltall
Samme skala for begge lag

Ett lag spilte, ett lag så på.

Forventede mål (xG)0–3 xG
1.10
mot
0.19
Ballbesittelseandel av kampen
50%
50%
Fra avslutning til målfelles skuddskala
11Skudd totalt3
6Skudd i boks3
6Skudd på mål2
9%Skudduttelling0%
Hele kampbildetAlle tilgjengelige lagdata
442Pasninger457
79%Pasningsprosent77%
2Blokkerte skudd0
9Hjørnespark2
0Offside4
13Frispark14
2Keeperredninger5
3Gule kort2
Oppstillinger4-3-3 · 3-4-3
Bournemouth logoHjemmelagBournemouth
BortelagCrystal PalaceCrystal Palace logo
17.2
Neto
NetoKaptein
Nr. 1G
Vurdering
7.2
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
29
Se spillerprofil →
47.0
Cook
Lewis Cook
Nr. 4D
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
60
Se spillerprofil →
57.3
Kelly
Lloyd Kelly
Nr. 5D
Vurdering
7.3
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
59
Se spillerprofil →
156.6
Smith
Adam Smith
Nr. 15D
Vurdering
6.6
Minutter
89
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
43
Se spillerprofil →
277.0
Zabarnyi
Illia Zabarnyi
Nr. 27D
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
62
Se spillerprofil →
107.2
Christie
Ryan Christie
Nr. 10M
Vurdering
7.2
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
42
Se spillerprofil →
146.2
Scott
Alex Scott
Nr. 14M
Vurdering
6.2
Minutter
45
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
35
Se spillerprofil →
96.9
Solanke
Dominic Solanke
Nr. 9F
Vurdering
6.9
Minutter
89
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
12
Se spillerprofil →
116.5
Ouattara
Dango Ouattara
Nr. 11F
Vurdering
6.5
Minutter
63
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
19
Se spillerprofil →
96.9
Ayew
Jordan Ayew
Nr. 9F
Vurdering
6.9
Minutter
70
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
19
Se spillerprofil →
107.0
Eze
Eberechi Eze
Nr. 10F
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
51
Se spillerprofil
Vis oppstillinger på banen
Bournemouth logoHjemmelagBournemouth
BortelagCrystal PalaceCrystal Palace logo
17.2
Neto
NetoKaptein
Nr. 1G
Vurdering
7.2
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
29
Se spillerprofil →
47.0

Hva tallene forteller

  • SjansebildeBournemouth skapte de klart største sjansene (1.10 mot 0.19 xG).

ⓘBanen og spillerplasseringen er skjematisk. xG-visningen bruker en fast 0–3-skala; skudduttelling er mål delt på totale skudd.

Spillerbørstopp 10 · vurdering
  • 7.7Philip BillingBournemouth
  • 7.5Dean HendersonCrystal Palace
  • 7.5Tyrick MitchellCrystal Palace
  • 7.5Miloš KerkezBournemouth
  • 7.3Lloyd KellyBournemouth
  • 7.2Justin KluivertBournemouth1 mål
  • 7.2NetoBournemouth
  • 7.2Will HughesCrystal Palace
  • 7.2Ryan ChristieBournemouth
  • 7.0Jefferson LermaCrystal Palace

Modellens fasit

Prematchkilde ikke publisert
–KamputfallMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
–Over/under 2,5 målMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
–Begge lag scorerMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
Ingen publiserte prematchmarkeder kan vurderes.

Neste kamp

Fortsett kampreisen
Premier League · lør 31. oktoberTottenhammotCrystal PalaceHjemme 41 % · Tottenham Hotspur StadiumPremier League · lør 31. oktoberBournemouthmotLeedsHjemme 51 % · Vitality Stadium

Tabell

Premier League 2023-24
#LagKMFPFlytt
1Liverpool logoLiverpool29+4067–
2Arsenal logoArsenal29+4665–
3Manchester City logoManchester City29+3564–
4Aston Villa logoAston Villa30+2059–
5Tottenham logoTottenham29+1856–
6Manchester United logoManchester United29048–
7Newcastle logoNewcastle30+1244–
8West Ham logoWest Ham30-544–
9Brighton logoBrighton29+542–
10Wolves logoWolves29-441–
11Bournemouth logoBournemouth30-941↑2
12Chelsea logoChelsea28+240↓1
13Fulham logoFulham31-339↓1
14Everton logoEverton30-1132–
15Crystal Palace logoCrystal Palace30-1630–
16Nottingham Forest logoNottingham Forest31-1429–
17Brentford logoBrentford30-1327–
18Luton logoLuton30-1922–
19Burnley logoBurnley30-3418–
20Sheffield United logoSheffield United29-5015–

Tabellen er beregnet rett etter denne kampen. Markøren viser endring fra tabellen før avspark.

Modellvurderingene er statistiske estimater fra Coros kampmodeller (Dixon-Coles, Elo og kalibrerte klassifiserere) og skal leses med synlig usikkerhet – ikke som fasit.

297.7
Billing
Philip Billing
Nr. 29M
Vurdering
7.7
Minutter
64
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
3
Pasninger
21
Se spillerprofil →
166.2
Tavernier
Marcus Tavernier
Nr. 16F
Vurdering
6.2
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
28
Se spillerprofil →
→
147.0
Mateta
Jean-Philippe Mateta
Nr. 14F
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
27
Se spillerprofil →
37.5
Mitchell
Tyrick Mitchell
Nr. 3M
Vurdering
7.5
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
43
Se spillerprofil →
126.9
Muñoz
Daniel Muñoz
Nr. 12M
Vurdering
6.9
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
30
Se spillerprofil →
197.2
Hughes
Will Hughes
Nr. 19M
Vurdering
7.2
Minutter
70
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
59
Se spillerprofil →
206.9
Wharton
Adam Wharton
Nr. 20M
Vurdering
6.9
Minutter
86
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
44
Se spillerprofil →
27.0
Ward
Joel WardKaptein
Nr. 2D
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
45
Se spillerprofil →
87.0
Lerma
Jefferson Lerma
Nr. 8D
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
56
Se spillerprofil →
166.7
Andersen
Joachim Andersen
Nr. 16D
Vurdering
6.7
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
46
Se spillerprofil →
307.5
Henderson
Dean Henderson
Nr. 30G
Vurdering
7.5
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
19
Se spillerprofil →
Cook
Lewis Cook
Nr. 4D
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
60
Se spillerprofil →
57.3
Kelly
Lloyd Kelly
Nr. 5D
Vurdering
7.3
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
59
Se spillerprofil →
156.6
Smith
Adam Smith
Nr. 15D
Vurdering
6.6
Minutter
89
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
43
Se spillerprofil →
277.0
Zabarnyi
Illia Zabarnyi
Nr. 27D
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
62
Se spillerprofil →
107.2
Christie
Ryan Christie
Nr. 10M
Vurdering
7.2
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
42
Se spillerprofil →
146.2
Scott
Alex Scott
Nr. 14M
Vurdering
6.2
Minutter
45
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
35
Se spillerprofil →
297.7
Billing
Philip Billing
Nr. 29M
Vurdering
7.7
Minutter
64
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
3
Pasninger
21
Se spillerprofil →
96.9
Solanke
Dominic Solanke
Nr. 9F
Vurdering
6.9
Minutter
89
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
12
Se spillerprofil →
116.5
Ouattara
Dango Ouattara
Nr. 11F
Vurdering
6.5
Minutter
63
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
19
Se spillerprofil →
166.2
Tavernier
Marcus Tavernier
Nr. 16F
Vurdering
6.2
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
28
Se spillerprofil →
96.9
Ayew
Jordan Ayew
Nr. 9F
Vurdering
6.9
Minutter
70
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
19
Se spillerprofil →
107.0
Eze
Eberechi Eze
Nr. 10F
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
51
Se spillerprofil →
147.0
Mateta
Jean-Philippe Mateta
Nr. 14F
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
27
Se spillerprofil →
37.5
Mitchell
Tyrick Mitchell
Nr. 3M
Vurdering
7.5
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
43
Se spillerprofil →
126.9
Muñoz
Daniel Muñoz
Nr. 12M
Vurdering
6.9
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
30
Se spillerprofil →
27.0
Ward
Joel WardKaptein
Nr. 2D
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
45
Se spillerprofil →
87.0
Lerma
Jefferson Lerma
Nr. 8D
Vurdering
7.0
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
56
Se spillerprofil →
307.5
Henderson
Dean Henderson
Nr. 30G
Vurdering
7.5
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
19
Se spillerprofil →
197.2
Hughes
Will Hughes
Nr. 19M
Vurdering
7.2
Minutter
70
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
59
Se spillerprofil →
206.9
Wharton
Adam Wharton
Nr. 20M
Vurdering
6.9
Minutter
86
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
–
Pasninger
44
Se spillerprofil →
166.7
Andersen
Joachim Andersen
Nr. 16D
Vurdering
6.7
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
46
Se spillerprofil →