Portrett av Junya Ito
Spillerprofil · komplett datakort

Junya Ito

AngrepTilgjengelig
Født9. mars 1993 · 33 årNasjonalitetJapanHøyde176 cmVekt66 kg
122Kamper
10 041Minutter
14Mål
18Målgivende
0,29Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Angrepsprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026Lite datagrunnlagForrige sesong 2025-26
Målpoeng / 90
01
00,21
Skudd / 90
01,6
1,171,29
Skudd på mål
0100
–66,7 %
Vellykkede driblinger
0100
–20 %

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.6Saint E6.2Lille8.0Metz6.3Ferencv6.9Utrecht6.7Malmo F6.9Dinamo 7.7Dinamo 6.5SC Frei7.7Kortrij
  1. Utrecht6.9 vurdering
    22. jan. 2026 · 90 min
  2. Malmo FF6.7 vurdering
    29. jan. 2026 · 72 min
  3. Dinamo Zagreb6.9 vurdering
    19. feb. 2026 · 70 min
  4. Dinamo Zagreb7.7 vurdering
    26. feb. 2026 · 102 min
  5. SC Freiburg6.5 vurdering
    19. mars 2026 · 21 min
  6. Kortrijk7.7 vurdering
    10. okt. 2026 · 77 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,000,290,340,330,270,210,00MINUTTER902018-194422019-206182021-222 9302022-232 7222023-242 7012024-254202025-26772026
  1. 2021-220,29 målpoeng / 90
    618 min · 0 mål · 2 målgivende
  2. 2022-230,34 målpoeng / 90
    2 930 min · 6 mål · 5 målgivende
  3. 2023-240,33 målpoeng / 90
    2 722 min · 3 mål · 7 målgivende
  4. 2024-250,27 målpoeng / 90
    2 701 min · 4 mål · 4 målgivende
  5. 2025-260,21 målpoeng / 90
    420 min · 1 mål · 0 målgivende
  6. 20260,00 målpoeng / 90
    77 min · 0 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2018-191 kamper · 90 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 2019-206 kamper · 442 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2021-228 kamper · 618 min · 0 mål · 2 målgivende · 0,29/90
  • 2022-2335 kamper · 2 930 min · 6 mål · 5 målgivende · 0,34/90
  • 2023-2431 kamper · 2 722 min · 3 mål · 7 målgivende · 0,33/90
  • 2024-2533 kamper · 2 701 min · 4 mål · 4 målgivende · 0,27/90
  • 2025-267 kamper · 420 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,21/90
  • 20261 kamper · 77 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
Datagrunnlag

Hva grafene viser

9 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

1 turneringer
Genk logoJupiler Pro LeagueKlubb · Genk · 20267.70
Kamper
1
Minutter
77
Mål
–
Målgivende
0
Pasning %
87.5
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
20261 turnering · 1 kamp · – mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Jupiler Pro League.

Registrert spilletid

  • Jupiler Pro LeagueGenk
    77 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

Jupiler Pro LeagueGenk
–

Skudd / 90

Jupiler Pro LeagueGenk
1,17

Skudd på mål

Jupiler Pro LeagueGenk
–

Nøkkelpasninger / 90

Jupiler Pro LeagueGenk
2,34

Vellykkede driblinger

Jupiler Pro LeagueGenk
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Jupiler Pro League
  • Klubb · Genk · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
77
Kaptein
Nei
Vurdering
7,70

Angrep

Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
40
Nøkkelpasninger
2
Vellykkede driblinger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
87,5 %
Vunne dueller
2

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2025-261 turnering · 7 kamper · 1 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueGenk
    420 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueGenk
0,21

Skudd / 90

UEFA Europa LeagueGenk
1,29

Skudd på mål

UEFA Europa LeagueGenk
66,7 %

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueGenk
3,21

Vellykkede driblinger

UEFA Europa LeagueGenk
20 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Genk · Attacker · nr. 10

Spilletid

Draktnummer
10
Kamper
7
Fra start
5
Minutter
420
Innbytter
2
Byttet ut
4
På benken
4
Kaptein
Nei
Vurdering
6,83

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
6
Skudd på mål
4
Pasninger
158
Nøkkelpasninger
15
Driblinger
5
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
81 %
Taklinger
13
Brudd
2
Dueller
33
Vunne dueller
18
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
3
Frispark begått
2
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Straffer begått
1
2024-251 turnering · 33 kamper · 4 mål · 4 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Ligue 1.

Registrert spilletid

  • Ligue 1Reims
    2 701 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

Ligue 1Reims
0,27

Skudd / 90

Ligue 1Reims
0,83

Skudd på mål

Ligue 1Reims
48 %

Nøkkelpasninger / 90

Ligue 1Reims
2,9

Vellykkede driblinger

Ligue 1Reims
45,5 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Ligue 1
  • Klubb · Reims · Attacker

Spilletid

Kamper
33
Fra start
31
Minutter
2 701
Innbytter
2
Byttet ut
13
På benken
2
Kaptein
Nei
Vurdering
7,14

Angrep

Mål
4
Målgivende
4
Skudd
25
Skudd på mål
12
Pasninger
999
Nøkkelpasninger
87
Driblinger
110
Vellykkede driblinger
50
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
49
Blokkeringer
3
Brudd
14
Dueller
336
Vunne dueller
150
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
34
Frispark begått
15
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2023-241 turnering · 31 kamper · 3 mål · 7 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Ligue 1.

Registrert spilletid

  • Ligue 1Reims
    2 722 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

Ligue 1Reims
0,33

Skudd / 90

Ligue 1Reims
1,02

Skudd på mål

Ligue 1Reims
48,4 %

Nøkkelpasninger / 90

Ligue 1Reims
2,65

Vellykkede driblinger

Ligue 1Reims
54 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Ligue 1
  • Klubb · Reims · Attacker

Spilletid

Kamper
31
Fra start
31
Minutter
2 722
Innbytter
0
Byttet ut
9
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,28

Angrep

Mål
3
Målgivende
7
Skudd
31
Skudd på mål
15
Pasninger
899
Nøkkelpasninger
80
Driblinger
100
Vellykkede driblinger
54
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
33
Blokkeringer
1
Brudd
14
Dueller
298
Vunne dueller
137
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
32
Frispark begått
18
Gule kort
2
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2022-231 turnering · 35 kamper · 6 mål · 5 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Ligue 1.

Registrert spilletid

  • Ligue 1Reims
    2 930 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

Ligue 1Reims
0,34

Skudd / 90

Ligue 1Reims
0,86

Skudd på mål

Ligue 1Reims
60,7 %

Nøkkelpasninger / 90

Ligue 1Reims
2,06

Vellykkede driblinger

Ligue 1Reims
50 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Ligue 1
  • Klubb · Reims · Attacker

Spilletid

Kamper
35
Fra start
34
Minutter
2 930
Innbytter
1
Byttet ut
14
På benken
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,96

Angrep

Mål
6
Målgivende
5
Skudd
28
Skudd på mål
17
Pasninger
904
Nøkkelpasninger
67
Driblinger
124
Vellykkede driblinger
62
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
40
Blokkeringer
1
Brudd
8
Dueller
364
Vunne dueller
173
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
42
Frispark begått
20
Gule kort
3
Gulrøde kort
0
Røde kort
1
2021-222 turneringer · 8 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueGenk
    446 min · 72,2 %
  • UEFA Champions LeagueGenk
    172 min · 27,8 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueGenk
0,4
UEFA Champions LeagueGenk
–

Skudd / 90

UEFA Europa LeagueGenk
1,01
UEFA Champions LeagueGenk
–

Skudd på mål

UEFA Europa LeagueGenk
–
UEFA Champions LeagueGenk
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueGenk
1,61
UEFA Champions LeagueGenk
–

Vellykkede driblinger

UEFA Europa LeagueGenk
40 %
UEFA Champions LeagueGenk
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Genk · Attacker

Spilletid

Kamper
6
Fra start
6
Minutter
446
Innbytter
0
Byttet ut
4
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,87

Angrep

Mål
0
Målgivende
2
Skudd
5
Pasninger
153
Nøkkelpasninger
8
Driblinger
30
Vellykkede driblinger
12
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
9
Brudd
1
Dueller
63
Vunne dueller
28
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
5
Frispark begått
2
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Genk · Attacker

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
172
Innbytter
0
Byttet ut
1
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2019-201 turnering · 6 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueGenk
    442 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Champions LeagueGenk
–

Skudd / 90

UEFA Champions LeagueGenk
–

Skudd på mål

UEFA Champions LeagueGenk
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Champions LeagueGenk
–

Vellykkede driblinger

UEFA Champions LeagueGenk
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Genk · Attacker

Spilletid

Kamper
6
Fra start
6
Minutter
442
Innbytter
0
Byttet ut
5
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2018-191 turnering · 1 kamp · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueGenk
    90 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueGenk
–

Skudd / 90

UEFA Europa LeagueGenk
–

Skudd på mål

UEFA Europa LeagueGenk
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueGenk
–

Vellykkede driblinger

UEFA Europa LeagueGenk
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Genk · Attacker

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
90
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

7 registrert
  1. →Reims → Genklør 9. august 2025Permanent overgang
  2. →Reims → Genkfre 8. august 2025Permanent overgang
  3. →Genk → Reimsfre 29. juli 2022€ 10M
  4. →Kashiwa Reysol → Genkons 1. juli 2020Ikke oppgitt
  5. →Genk → Kashiwa Reysoltir 30. juni 2020Ikke oppgitt
  6. →Kashiwa Reysol → Genktor 31. januar 2019Lån
  7. →Ventforet Kofu → Kashiwa Reysollør 9. januar 2016Ikke oppgitt
Kamplogg

Siste kamper – klubb

84 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
10. oktober · Genk–KortrijkJupiler Pro League · 2026777.7
19. mars · Genk–SC FreiburgEuropa League · 2025-26216.5
12. mars · Genk–SC FreiburgEuropa League · 2025-26––
26. februar · Genk–Dinamo ZagrebEuropa League · 2025-261027.71
19. februar · Genk–Dinamo ZagrebEuropa League · 2025-26706.9
29. januar · Genk–Malmo FFEuropa League · 2025-26726.7
22. januar · Genk–UtrechtEuropa League · 2025-26906.9
2. oktober · Genk–Ferencvarosi TCEuropa League · 2025-26656.3
25. september · Genk–RangersEuropa League · 2025-26––
29. mai · Reims–MetzLigue 1 · 2024-251208.01
17. mai · Reims–LilleLigue 1 · 2024-25696.2
10. mai · Reims–Saint EtienneLigue 1 · 2024-25456.6
27. april · Reims–MontpellierLigue 1 · 2024-25346.2
20. april · Reims–ToulouseLigue 1 · 2024-25907.3
11. april · Reims–LensLigue 1 · 2024-25787.3
6. april · Reims–StrasbourgLigue 1 · 2024-25906.5
29. mars · Reims–MarseilleLigue 1 · 2024-25906.7
16. mars · Reims–Stade Brestois 29Ligue 1 · 2024-25266.6
9. mars · Reims–AuxerreLigue 1 · 2024-25907.2
28. februar · Reims–MonacoLigue 1 · 2024-25736.7
21. februar · Reims–RennesLigue 1 · 2024-25736.6
16. februar · Reims–AngersLigue 1 · 2024-25907.7
9. februar · Reims–LyonLigue 1 · 2024-25886.2
2. februar · Reims–NantesLigue 1 · 2024-25907.5
25. januar · Reims–Paris Saint GermainLigue 1 · 2024-25897.2
19. januar · Reims–Le HavreLigue 1 · 2024-25907.0
11. januar · Reims–NiceLigue 1 · 2024-25907.21
4. januar · Reims–Saint EtienneLigue 1 · 2024-25907.2
14. desember · Reims–MonacoLigue 1 · 2024-25847.5
8. desember · Reims–StrasbourgLigue 1 · 2024-25906.9
29. november · Reims–LensLigue 1 · 2024-25907.2
23. november · Reims–LyonLigue 1 · 2024-25906.9
10. november · Reims–Le HavreLigue 1 · 2024-25857.71
3. november · Reims–ToulouseLigue 1 · 2024-25907.9
26. oktober · Reims–Stade Brestois 29Ligue 1 · 2024-25908.71
20. oktober · Reims–AuxerreLigue 1 · 2024-25907.21
6. oktober · Reims–MontpellierLigue 1 · 2024-25837.3
29. september · Reims–AngersLigue 1 · 2024-25838.01
21. september · Reims–Paris Saint GermainLigue 1 · 2024-25906.7
15. september · Reims–NantesLigue 1 · 2024-25907.91
1. september · Reims–RennesLigue 1 · 2024-25817.51
25. august · Reims–MarseilleLigue 1 · 2024-25896.9
17. august · Reims–LilleLigue 1 · 2024-25906.5
19. mai · Reims–RennesLigue 1 · 2023-24886.7
15. mai · Reims–MarseilleLigue 1 · 2023-24907.9
10. mai · Reims–Stade Brestois 29Ligue 1 · 2023-24907.61
28. april · Reims–Clermont FootLigue 1 · 2023-24756.6
21. april · Reims–MontpellierLigue 1 · 2023-24907.2
13. april · Reims–StrasbourgLigue 1 · 2023-24627.21
7. april · Reims–NiceLigue 1 · 2023-24907.3
30. mars · Reims–LyonLigue 1 · 2023-24906.7
17. mars · Reims–MetzLigue 1 · 2023-24908.21
10. mars · Reims–Paris Saint GermainLigue 1 · 2023-24837.2
2. mars · Reims–LilleLigue 1 · 2023-24907.0
25. februar · Reims–Le HavreLigue 1 · 2023-24907.3
18. februar · Reims–LensLigue 1 · 2023-24877.01
11. februar · Reims–LorientLigue 1 · 2023-24907.2
20. desember · Reims–Le HavreLigue 1 · 2023-24907.3
16. desember · Reims–LensLigue 1 · 2023-24907.9
10. desember · Reims–NiceLigue 1 · 2023-24907.21
1. desember · Reims–StrasbourgLigue 1 · 2023-24857.0
26. november · Reims–RennesLigue 1 · 2023-24907.91
11. november · Reims–Paris Saint GermainLigue 1 · 2023-24907.6
5. november · Reims–NantesLigue 1 · 2023-24887.31
28. oktober · Reims–LorientLigue 1 · 2023-24877.2
22. oktober · Reims–ToulouseLigue 1 · 2023-24907.9
7. oktober · Reims–MonacoLigue 1 · 2023-24907.0
1. oktober · Reims–LyonLigue 1 · 2023-24907.61
26. september · Reims–LilleLigue 1 · 2023-24886.7
17. september · Reims–Stade Brestois 29Ligue 1 · 2023-24906.5
3. september · Reims–MetzLigue 1 · 2023-24907.5
27. august · Reims–MontpellierLigue 1 · 2023-24906.6
20. august · Reims–Clermont FootLigue 1 · 2023-24907.31
12. august · Reims–MarseilleLigue 1 · 2023-24907.71
3. juni · Reims–MontpellierLigue 1 · 2022-23906.9
27. mai · Reims–LyonLigue 1 · 2022-23896.5
21. mai · Reims–AngersLigue 1 · 2022-23907.51
12. mai · Reims–LensLigue 1 · 2022-23906.9
6. mai · Reims–LilleLigue 1 · 2022-23907.3
30. april · Reims–Clermont FootLigue 1 · 2022-23906.3
23. april · Reims–StrasbourgLigue 1 · 2022-23906.2
15. april · Reims–RennesLigue 1 · 2022-23776.3
9. april · Reims–Stade Brestois 29Ligue 1 · 2022-23907.0
2. april · Reims–NantesLigue 1 · 2022-23786.9
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 11 tilgjengelige sesonger, 14 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.