Modellen sier: Marseille 48 prosent, uavgjort 24, Paris FC 28

Flomlyst fotballstadion i blåtimen før kveldskamp
KI-generert illustrasjon / Coro

Marseille mot Paris FC, Ligue 1

Ligue 1Orange Vélodrome · MarseilleFulltid
Marseille logoMarseilleHjemmelag
23søn 6. september
Paris FC logoParis FCBortelag
Kampanalyse

Kampbildet

Kampen er slutt · Coro-data
Kampklokka5 mål · sann minuttlinje
  1. 1′Lassine Sinayoko0–1
  2. 8′Amine Gouiri1–1
  3. 19′Lassine Sinayoko1–2
  4. 53′Amine Gouiri2–2
  5. 86′Lassine Sinayoko2–3
NøkkeltallSamme skala for begge lag
Ballbesittelseandel av kampen
61%39%
Fra avslutning til målfelles skuddskala
14Skudd totalt18
10Skudd i boks12
5Skudd på mål7
14%Skudduttelling17%
Hele kampbildetAlle tilgjengelige lagdata
644Pasninger420
93%Pasningsprosent83%
2Blokkerte skudd3
5Hjørnespark4
2Offside1
10Frispark12
4Keeperredninger3
0Gule kort2
Oppstillinger4-1-4-1 · 3-4-2-1
Marseille logoHjemmelagMarseille
BortelagParis FCParis FC logo
17.0
Lange
216.9
Aguerd
226.6
Weah
76.9
Gomes
146.2
Paixão
777.7
Harit
98.22 mål
Gouiri
77.6
Pagis
99.03 mål
Sinayoko
106.6
Kebbal
177.0
Camara
206.9
López
336.9
Melou
146.3
Traore
316.3
Chergui
426.2
Coppola
16.7
Trapp
Vis oppstillinger på banen
Marseille logoHjemmelagMarseille
BortelagParis FCParis FC logo
17.0
Lange
216.9
Aguerd
226.6
Weah
76.9
Gomes
146.2
Paixão
777.7
Harit
98.22 mål
Gouiri
77.6
Pagis
99.03 mål
Sinayoko
106.6
Kebbal
177.0
Camara
206.9
López
336.9
Melou
146.3
Traore
316.3
Chergui
426.2
Coppola
16.7
Trapp

Hva tallene forteller

  • SjansebildeParis FC skapte de klart største sjansene (3.29 mot 1.42 xG).
  • BesittelseMarseille hadde 61 % ball, men skapte minst xG.

Banen og spillerplasseringen er skjematisk. xG-visningen bruker en fast 0–3-skala; skudduttelling er mål delt på totale skudd.

Modellens fasit

Publisert 05.09.2026 03:30
×KamputfallModellen ga Marseille 48 % · Paris FC vantParis FC 28 %
✓Over 2,5 målModellen ga over 55 % · det ble 5 målTraff
✓Begge lag scorerModellen ga ja 60 % · begge scoretTraff
2 av 3 markeder traffParis FC-seieren hadde 28 % prematch-sannsynlighet.

Neste kamp

Fortsett kampreisen

Tabell

Ligue 1 2026-27
#LagKMFPFlytt
1 · Champions LeagueMonaco logoMonaco3+49–
2 · Champions LeagueLyon logoLyon3+47–
3 · Champions LeagueParis FC logoParis FC3+47↑4
4Lille logoLille3+37↓1
5 · Europa LeagueRennes logoRennes3+27↓1
6Strasbourg logoStrasbourg3+16↓1
7Stade Brestois 29 logoStade Brestois 293+15↓1
8Lorient logoLorient304–
9Estac Troyes logoEstac Troyes3-34–
10Lens logoLens3+13↑1
11Marseille logoMarseille3+13↓1
12Angers logoAngers3-13–
13Le Mans logoLe Mans3-12–
14Paris Saint Germain logoParis Saint Germain3-12–
15Nice logoNice3-32–
16 · NedrykkskvalifiseringLe Havre logoLe Havre3-21–
17 · NedrykkToulouse logoToulouse3-31–
18 · NedrykkAuxerre logoAuxerre3-70–
Champions LeagueEuropa LeagueNedrykkskvalifiseringNedrykk

Tabellen er beregnet rett etter denne kampen. Markøren viser endring fra tabellen før avspark.

Modellvurderingene er statistiske estimater fra Coros kampmodeller (Dixon-Coles, Elo og kalibrerte klassifiserere) og skal leses med synlig usikkerhet – ikke som fasit.