Modellen sier: Rennes 65 prosent, uavgjort 22, Le Mans 13

Flomlyst fotballstadion i blåtimen før kveldskamp
KI-generert illustrasjon / Coro

Rennes mot Le Mans, Ligue 1

Ligue 1Roazhon Park · RennesFulltid
Rennes logoRennesHjemmelag
32søn 30. august
Le Mans logoLe MansBortelag
Kampanalyse

Kampbildet

Kampen er slutt · Coro-data
Kampklokka5 mål · sann minuttlinje
  1. 5′Esteban Lepaul1–0
  2. 26′Valentin Rongier2–0
  3. 30′Louis Mafouta2–1
  4. 54′Louis Mafouta2–2
  5. 90+6′Esteban Lepaul3–2
NøkkeltallSamme skala for begge lag
Ballbesittelseandel av kampen
64%36%
Fra avslutning til målfelles skuddskala
22Skudd totalt12
17Skudd i boks8
8Skudd på mål5
14%Skudduttelling17%
Hele kampbildetAlle tilgjengelige lagdata
497Pasninger281
85%Pasningsprosent69%
6Blokkerte skudd3
8Hjørnespark6
2Offside2
16Frispark15
3Keeperredninger5
3Gule kort2
0Røde kort1
Oppstillinger4-3-3 · 3-1-4-2
Rennes logoHjemmelagRennes
BortelagLe MansLe Mans logo
266.6
Merlin
487.2
Boudlal
217.31 mål
Rongier
98.22 mål
Lepaul
147.92 mål
Mafouta
256.2
Gueye
86.3
Lauray
186.3
Buades
228.0
Calodat
56.3
Voyer
155.9
Boissé
216.3
Eyoum
987.5
Kocik
Vis oppstillinger på banen
Rennes logoHjemmelagRennes
BortelagLe MansLe Mans logo
266.6
Merlin
487.2
Boudlal
217.31 mål
Rongier
98.22 mål
Lepaul
147.92 mål
Mafouta
256.2
Gueye
86.3
Lauray
186.3
Buades
228.0
Calodat
56.3
Voyer
155.9
Boissé
216.3
Eyoum
987.5
Kocik

Hva tallene forteller

  • BesittelseRennes hadde 64 % ball, men skapte minst xG.

Banen og spillerplasseringen er skjematisk. xG-visningen bruker en fast 0–3-skala; skudduttelling er mål delt på totale skudd.

Modellens fasit

Publisert 30.08.2026 03:30
✓KamputfallModellen ga Rennes 65 % · Rennes vantTraff
✓Over 2,5 målModellen ga over 68 % · det ble 5 målTraff
✓Begge lag scorerModellen ga ja 75 % · begge scoretTraff
3 av 3 markeder traffRennes-seieren hadde 65 % prematch-sannsynlighet.

Neste kamp

Fortsett kampreisen

Tabell

Ligue 1 2026-27
#LagKMFPFlytt
1 · Champions LeagueParis FC logoParis FC2+34–
2 · Champions LeagueLille logoLille2+24–
3 · Champions LeagueLyon logoLyon2+24–
4Rennes logoRennes2+14↑9
5 · Europa LeagueEstac Troyes logoEstac Troyes2+14↓1
6Marseille logoMarseille1+43↓1
7Lens logoLens2+23↓1
8Monaco logoMonaco1+13↓1
9Angers logoAngers203↓1
10Strasbourg logoStrasbourg2-33↓1
11Paris Saint Germain logoParis Saint Germain202↓1
12Stade Brestois 29 logoStade Brestois 29202↓1
13Le Mans logoLe Mans2-11↓1
14Le Havre logoLe Havre2-11–
15Lorient logoLorient2-11–
16 · NedrykkskvalifiseringToulouse logoToulouse2-21–
17 · NedrykkNice logoNice2-31–
18 · NedrykkAuxerre logoAuxerre2-50–
Champions LeagueEuropa LeagueNedrykkskvalifiseringNedrykk

Tabellen er beregnet rett etter denne kampen. Markøren viser endring fra tabellen før avspark.

Modellvurderingene er statistiske estimater fra Coros kampmodeller (Dixon-Coles, Elo og kalibrerte klassifiserere) og skal leses med synlig usikkerhet – ikke som fasit.