Hopp til hovedinnhold
ForsideEliteserienStatistikk & xGTaktikkSiste nytt
Norsk fotball, forklart·No-Betting
Norsk fotball, forklart.

Utforsk Coro

Ligaer

EliteserienEliteserien-tabellPremier LeaguePremier League-tabellLa LigaSerie ABundesligaLigue 1

UEFA

Champions LeagueEuropa LeagueConference League

Landslag

HerrelandslagetKvinnelandslagetNations LeagueVM 2026 (arkiv)

Mer fra Coro

Siste nyttStatistikk og xGTaktikkSpill

Klubber

Bodø/GlimtBrannRosenborgVikingVålerengaMoldeMan CityAston VillaArsenalLiverpoolChelseaMan Utd
  • Forside

Coro

Norsk fotball, forklart med nyheter, kampdata og analyse.

Seksjoner

ForsideKamper og resultaterEliteserienPremier LeagueLandslaget

Analyse & Data

Coro-modellen og xGEliteserien-tabellenSpillerstatistikk

Om Coro

Om CoroBetting og gambling
Forside/Italia

Lazio mot Udinese, Serie A

Flomlyst fotballstadion i blåtimen før kveldskamp
KI-generert illustrasjon / Coro
Serie AStadio Olimpico · RomaFulltid
Lazio logoLazioHjemmelag
1–11–1man 10. mars
Udinese logoUdineseBortelag
  • Lazio logoAlessio Romagnoli32′
  • Udinese logoFlorian Thauvin22′
Se kampstatistikk →Se oppdatert tabell
OversiktHendelserTabellStatistikkLagSpillere
Hopp videre:
Lazio logoLazio|KamperNyheter
Udinese logoUdinese|KamperNyheter
Kampanalyse

Kampbildet

Kampen er slutt · Coro-data
Kampklokka2 mål · sann minuttlinje
AvSlutt1530Pause607590220–1321–1
Lazio (under) Udinese (over)
  1. 22′
Siste nytt
Serie A19. okt.

AS Roma jakter fra 2. plass i Serie A

Roma har 17 poeng etter sju kamper og følger lederduoen i Serie A.

Serie A19. okt.

Monza-Cagliari: nesten dødt løp før avspark

Monza har 43 prosent modell­sannsynlighet før Serie A-kampen mot Cagliari mandag kveld.

Serie A16. okt.

Frosinone-Sassuolo: nesten dødt løp før avspark

Frosinone har 35 prosent modellert seierssannsynlighet mot Sassuolo før fredagens Serie A-kamp.

Serie A13. okt.

Lazio jakter fra 2. plass i Serie A

Lazio har samlet 16 poeng på seks kamper og følger serielederen fra andreplass.

Serie A12. okt.

Torino-Udinese: modellen klarer ikke skille lagene

Torino-Udinese er jevnt vurdert før avspark i Serie A mandag kveld.

Serie A11. okt.

Mye taler for Atalanta mot Venezia

Atalanta har 71 prosent modellert seierssannsynlighet før Serie A-kampen mot Venezia mandag 12. oktober.

Serie A11. okt.

Lecce-Bologna: slik står kampen før avspark

Lecce har høyest vinnersannsynlighet i modellvurderingen før søndagens Serie A-kamp mot Bologna.

Serie A11. okt.

Lazio-Monza: duellene som kan avgjøre

Lazio har 66 prosent modellert vinnersannsynlighet før søndagens Serie A-kamp mot Monza.

Serie A10. okt.

Genoa-Fiorentina: her skiller lite før avspark

Genoa-Fiorentina står på terminlisten i Serie A lørdag 10. oktober. Avspark er klokken 15.00 norsk tid, mens modellen gir Genoa 40 prosent sannsynlighet for seier.

Serie A4. okt.

Inter jakter fra 2. plass i Serie A

Inter har 13 poeng etter fem kamper og følger Roma på toppen av Serie A. Neste seriekamp er mot Parma 10. oktober.

Se alle nyheter →
Serie ALør 31. oktBologna(15)Monza(14)15:00Modellen: Bologna 66 %Serie ALør 31. oktUdinese(16)AS Roma(3)18:00Modellen: AS Roma 61 %Serie ALør 31. oktAC Milan(4)Inter(1)20:45Modellen: Inter 57 %Serie ASøn 1. novComo(5)Venezia(20)12:30Modellen: Como 72 %Serie ASøn 1. novLazio(2)Cagliari(7)15:00Modellen: Lazio 64 %Serie ASøn 1. novFrosinone(6)Torino(10)15:00Modellen: Frosinone 38 %Serie ASøn 1. novLecce(12)Genoa(17)18:00Modellen: Genoa 39 %Serie ASøn 1. novJuventus(8)Napoli(9)20:45Modellen: Napoli 36 %Serie AMan 2. novSassuolo(13)Fiorentina(18)18:30Modellen: Fiorentina 37 %Serie AMan 2. novAtalanta(11)Parma(19)20:45Modellen: Atalanta 65 %

Tabell: Serie A 2026-27

LIVE
#LAGK+/-P
1Inter9+1525
2Lazio9+1525
3AS Roma9+1521
4Como9+920
5AC Milan9+718
6Frosinone9+817
7Napoli9+614
8Juventus9+114
9Torino9013
10Cagliari9-513
11Bologna9011
12Atalanta9-111
13Genoa9-510
14Lecce9-99
15Sassuolo9-88
16Monza9-67
17Udinese9-95
18Fiorentina9-105
19Parma9-105
20Venezia9-133
Se hele Serie A-tabellen →
Florian Thauvin
0–1
  • 32′Alessio Romagnoli1–1
  • NøkkeltallSamme skala for begge lag
    Forventede mål (xG)0–3 xG
    0.84
    mot
    1.43
    Ballbesittelseandel av kampen
    49%
    51%
    Fra avslutning til målfelles skuddskala
    10Skudd totalt15
    7Skudd i boks10
    5Skudd på mål4
    10%Skudduttelling7%
    Hele kampbildetAlle tilgjengelige lagdata
    441Pasninger453
    87%Pasningsprosent85%
    4Blokkerte skudd5
    4Hjørnespark9
    1Offside2
    9Frispark11
    3Keeperredninger4
    2Gule kort4
    Oppstillinger4-2-3-1 · 3-5-2
    Lazio logoHjemmelagLazio
    BortelagUdineseUdinese logo
    947.2
    Provedel
    Ivan Provedel
    Nr. 94G
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    32
    Se spillerprofil →
    137.5M1 mål
    Romagnoli
    Alessio Romagnoli
    Nr. 13D
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    90
    Mål
    1
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    61
    Se spillerprofil →
    296.9
    Lazzari
    Manuel Lazzari
    Nr. 29D
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    46
    Se spillerprofil →
    346.7
    Gila
    Mario Gila
    Nr. 34D
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    66
    Se spillerprofil →
    777.2
    Marušić
    Adam Marušić
    Nr. 77D
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    37
    Se spillerprofil →
    57.2
    Vecino
    Matías Vecino
    Nr. 5M
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    64
    Mål
    0
    Målgivende
    1
    Skudd
    1
    Pasninger
    34
    Se spillerprofil →
    87.0
    Guendouzi
    Mattéo Guendouzi
    Nr. 8M
    Vurdering
    7.0
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    60
    Se spillerprofil →
    206.6
    Tchaouna
    Loum Tchaouna
    Nr. 20F
    Vurdering
    6.6
    Minutter
    45
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    5
    Se spillerprofil →
    107.5M1 mål
    Thauvin
    Florian ThauvinKaptein
    Nr. 10F
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    81
    Mål
    1
    Målgivende
    0
    Skudd
    3
    Pasninger
    22
    Se spillerprofil →
    177.2
    Lucca
    Lorenzo Lucca
    Nr. 17F
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    1
    Vis oppstillinger på banen
    Lazio logoHjemmelagLazio
    BortelagUdineseUdinese logo
    947.2
    Provedel
    Ivan Provedel
    Nr. 94G
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    32
    Se spillerprofil →
    137.5

    ⓘBanen og spillerplasseringen er skjematisk. xG-visningen bruker en fast 0–3-skala; skudduttelling er mål delt på totale skudd.

    Spillerbørstopp 10 · vurdering
    • 7.7Mattia ZaccagniLazio
    • 7.5Alessio RomagnoliLazio1 mål
    • 7.5Florian ThauvinUdinese1 mål
    • 7.2Adam MarušićLazio
    • 7.2Ivan ProvedelLazio
    • 7.2Lorenzo LuccaUdinese1 ass.
    • 7.2Maduka OkoyeUdinese
    • 7.2Gustav IsaksenLazio
    • 7.2Matías VecinoLazio1 ass.
    • 7.2PatricLazio

    Modellens fasit

    Prematchkilde ikke publisert
    –KamputfallMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
    –Over/under 2,5 målMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
    –Begge lag scorerMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
    Ingen publiserte prematchmarkeder kan vurderes.

    Neste kamp

    Fortsett kampreisen
    Serie A · søn 1. novemberLaziomotCagliariHjemme 64 % · Stadio OlimpicoSerie A · lør 31. oktoberUdinesemotAS RomaBorte 61 % · Bluenergy Stadium - Stadio Friuli

    Tabell

    Serie A 2024-25
    #LagKMFPFlytt
    1 · Champions LeagueInter logoInter28+3661–
    2 · Champions LeagueNapoli logoNapoli28+2260–
    3 · Champions LeagueAtalanta logoAtalanta28+3758–
    4 · Champions LeagueJuventus logoJuventus28+2052–
    5 · Europa LeagueLazio logoLazio28+1451–
    6 · Conference League-kvalifiseringBologna logoBologna28+1050–
    7AS Roma logoAS Roma28+1346–
    8Fiorentina logoFiorentina28+1345–
    9 · Europa LeagueAC Milan logoAC Milan28+1044–
    10Udinese logoUdinese28-340–
    11Torino logoTorino28-135–
    12Genoa logoGenoa28-1032–
    13Como logoComo28-1029–
    14Cagliari logoCagliari28-1526–
    15Hellas Verona logoHellas Verona28-3026–
    16Lecce logoLecce28-2625–
    17Parma logoParma28-1424–
    18 · NedrykkEmpoli logoEmpoli28-2222–
    19 · NedrykkVenezia logoVenezia28-1919–
    20 · NedrykkMonza logoMonza28-2514–
    Champions LeagueEuropa LeagueConference League-kvalifiseringNedrykk

    Tabellen er beregnet rett etter denne kampen. Markøren viser endring fra tabellen før avspark.

    Modellvurderingene er statistiske estimater fra Coros kampmodeller (Dixon-Coles, Elo og kalibrerte klassifiserere) og skal leses med synlig usikkerhet – ikke som fasit.

    107.7
    Zaccagni
    Mattia ZaccagniKaptein
    Nr. 10M
    Vurdering
    7.7
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    24
    Se spillerprofil →
    187.2
    Isaksen
    Gustav Isaksen
    Nr. 18M
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    81
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    35
    Se spillerprofil →
    196.2
    Dia
    Boulaye Dia
    Nr. 19M
    Vurdering
    6.2
    Minutter
    65
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    10
    Se spillerprofil →
    Skudd
    3
    Pasninger
    11
    Se spillerprofil →
    86.7
    Lovrić
    Sandi Lovrić
    Nr. 8M
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    65
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    18
    Se spillerprofil →
    117.0
    Kamara
    Hassane Kamara
    Nr. 11M
    Vurdering
    7.0
    Minutter
    65
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    29
    Se spillerprofil →
    196.7
    Ehizibue
    Kingsley Ehizibue
    Nr. 19M
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    89
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    22
    Se spillerprofil →
    256.9
    Karlström
    Jesper Karlström
    Nr. 25M
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    58
    Se spillerprofil →
    326.7
    Ekkelenkamp
    Jurgen Ekkelenkamp
    Nr. 32M
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    65
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    25
    Se spillerprofil →
    287.2
    Solet
    Oumar Solet
    Nr. 28D
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    72
    Se spillerprofil →
    296.9
    Bijol
    Jaka Bijol
    Nr. 29D
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    71
    Se spillerprofil →
    316.3
    Kristensen
    Thomas Kristensen
    Nr. 31D
    Vurdering
    6.3
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    42
    Se spillerprofil →
    407.2
    Okoye
    Maduka Okoye
    Nr. 40G
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    35
    Se spillerprofil →
    M1 mål
    Romagnoli
    Alessio Romagnoli
    Nr. 13D
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    90
    Mål
    1
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    61
    Se spillerprofil →
    296.9
    Lazzari
    Manuel Lazzari
    Nr. 29D
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    46
    Se spillerprofil →
    346.7
    Gila
    Mario Gila
    Nr. 34D
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    66
    Se spillerprofil →
    777.2
    Marušić
    Adam Marušić
    Nr. 77D
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    37
    Se spillerprofil →
    57.2
    Vecino
    Matías Vecino
    Nr. 5M
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    64
    Mål
    0
    Målgivende
    1
    Skudd
    1
    Pasninger
    34
    Se spillerprofil →
    87.0
    Guendouzi
    Mattéo Guendouzi
    Nr. 8M
    Vurdering
    7.0
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    60
    Se spillerprofil →
    107.7
    Zaccagni
    Mattia ZaccagniKaptein
    Nr. 10M
    Vurdering
    7.7
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    24
    Se spillerprofil →
    187.2
    Isaksen
    Gustav Isaksen
    Nr. 18M
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    81
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    35
    Se spillerprofil →
    196.2
    Dia
    Boulaye Dia
    Nr. 19M
    Vurdering
    6.2
    Minutter
    65
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    10
    Se spillerprofil →
    206.6
    Tchaouna
    Loum Tchaouna
    Nr. 20F
    Vurdering
    6.6
    Minutter
    45
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    5
    Se spillerprofil →
    107.5M1 mål
    Thauvin
    Florian ThauvinKaptein
    Nr. 10F
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    81
    Mål
    1
    Målgivende
    0
    Skudd
    3
    Pasninger
    22
    Se spillerprofil →
    177.2
    Lucca
    Lorenzo Lucca
    Nr. 17F
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    1
    Skudd
    3
    Pasninger
    11
    Se spillerprofil →
    86.7
    Lovrić
    Sandi Lovrić
    Nr. 8M
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    65
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    18
    Se spillerprofil →
    117.0
    Kamara
    Hassane Kamara
    Nr. 11M
    Vurdering
    7.0
    Minutter
    65
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    29
    Se spillerprofil →
    287.2
    Solet
    Oumar Solet
    Nr. 28D
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    72
    Se spillerprofil →
    296.9
    Bijol
    Jaka Bijol
    Nr. 29D
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    71
    Se spillerprofil →
    407.2
    Okoye
    Maduka Okoye
    Nr. 40G
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    35
    Se spillerprofil →
    196.7
    Ehizibue
    Kingsley Ehizibue
    Nr. 19M
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    89
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    22
    Se spillerprofil →
    256.9
    Karlström
    Jesper Karlström
    Nr. 25M
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    58
    Se spillerprofil →
    326.7
    Ekkelenkamp
    Jurgen Ekkelenkamp
    Nr. 32M
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    65
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    25
    Se spillerprofil →
    316.3
    Kristensen
    Thomas Kristensen
    Nr. 31D
    Vurdering
    6.3
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    42
    Se spillerprofil →