Portrett av Yunus Akgün
Spillerprofil · komplett datakort

Yunus Akgün

MidtbaneTilgjengelig
Født7. juli 2000 · 26 årNasjonalitetTyrkiaHøyde173 cmVekt65 kg
31Kamper
1 587Minutter
9Mål
1Målgivende
0,57Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Midtbaneprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026-27Forrige sesong 2026Lite datagrunnlag
Nøkkelpasninger / 90
03,6
1,232,95
Pasningspresisjon
0100
79,5 %94,1 %
Taklinger / 90
01,5
1,230

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.7Monaco6.6Atletic6.5Manches6.3Juventu6.7Liverpo6.3Liverpo6.1Sportin6.0Barcelo7.0Lille8.3Konyasp
  1. Liverpool6.7 vurdering
    10. mars 2026 · 13 min
  2. Liverpool6.3 vurdering
    18. mars 2026 · 30 min
  3. Sporting CP6.1 vurdering
    9. sep. 2026 · 85 min
  4. Barcelona6.0 vurdering
    13. okt. 2026 · 58 min
  5. Lille7.0 vurdering
    21. okt. 2026 · 76 min
  6. Konyaspor8.3 vurdering
    1. nov. 2026 · 61 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,630,670,401,480,41MINUTTER292021-221422023-246722024-254502025-266120262192026-27
  1. 2021-220,00 målpoeng / 90
    29 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 2023-240,63 målpoeng / 90
    142 min · 0 mål · 1 målgivende
  3. 2024-250,67 målpoeng / 90
    672 min · 5 mål · 0 målgivende
  4. 2025-260,40 målpoeng / 90
    450 min · 2 mål · 0 målgivende
  5. 20261,48 målpoeng / 90
    61 min · 1 mål · 0 målgivende
  6. 2026-270,41 målpoeng / 90
    219 min · 1 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2018-192 kamper · 14 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2019-200 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2021-221 kamper · 29 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 2023-243 kamper · 142 min · 0 mål · 1 målgivende · 0,63/90 · Lite datagrunnlag
  • 2024-258 kamper · 672 min · 5 mål · 0 målgivende · 0,67/90
  • 2025-269 kamper · 450 min · 2 mål · 0 målgivende · 0,40/90
  • 20261 kamper · 61 min · 1 mål · 0 målgivende · 1,48/90 · Lite datagrunnlag
  • 2026-273 kamper · 219 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,41/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

12 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

1 turneringer
Galatasaray logoChampions LeagueKlubb · Galatasaray · 2026-276.37
Kamper
3
Minutter
219
Mål
1
Målgivende
0
Pasning %
79.48717948717949
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2026-271 turnering · 3 kamper · 1 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Champions League.

Registrert spilletid

  • Champions LeagueGalatasaray
    219 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

Champions LeagueGalatasaray
0,41

Nøkkelpasninger / 90

Champions LeagueGalatasaray
1,23

Pasningspresisjon

Champions LeagueGalatasaray
79,5 %

Taklinger / 90

Champions LeagueGalatasaray
1,23

Vunne dueller

Champions LeagueGalatasaray
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Champions League
  • Klubb · Galatasaray · Midfielder

Spilletid

Kamper
3
Fra start
3
Minutter
219
Kaptein
Nei
Vurdering
6,37

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
2
Skudd på mål
2
Pasninger
78
Nøkkelpasninger
3
Vellykkede driblinger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
79,5 %
Taklinger
3
Vunne dueller
8

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
20261 turnering · 1 kamp · 1 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Süper Lig.

Registrert spilletid

  • Süper LigGalatasaray
    61 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

Süper LigGalatasaray
1,48

Nøkkelpasninger / 90

Süper LigGalatasaray
2,95

Pasningspresisjon

Süper LigGalatasaray
94,1 %

Taklinger / 90

Süper LigGalatasaray
0

Vunne dueller

Süper LigGalatasaray
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Süper Lig
  • Klubb · Galatasaray · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
61
Kaptein
Ja
Vurdering
8,30

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
1
Skudd på mål
1
Pasninger
34
Nøkkelpasninger
2
Vellykkede driblinger
2

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
94,1 %
Taklinger
0
Vunne dueller
2

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2025-261 turnering · 9 kamper · 2 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueGalatasaray
    450 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
0,4

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
1,4

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueGalatasaray
82 %

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
0,8

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueGalatasaray
44,7 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Galatasaray · Midfielder · nr. 11

Spilletid

Draktnummer
11
Kamper
9
Fra start
5
Minutter
450
Innbytter
4
Byttet ut
5
På benken
5
Kaptein
Nei
Vurdering
6,66

Angrep

Mål
2
Målgivende
0
Skudd
10
Skudd på mål
5
Pasninger
141
Nøkkelpasninger
7
Driblinger
12
Vellykkede driblinger
7
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
82 %
Taklinger
4
Blokkeringer
1
Brudd
3
Dueller
38
Vunne dueller
17
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
6
Frispark begått
2
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2024-253 turneringer · – kamper · – mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Registrerte data finnes for 3 turneringer.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueGalatasaray
    672 min · –
  • UEFA Champions LeagueGalatasaray
    0 min · –Lite datagrunnlag
  • Premier LeagueLeicester
    – min · –Ufullstendig datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueGalatasaray
0,67
UEFA Champions LeagueGalatasaray
–
Premier LeagueLeicester
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueGalatasaray
2,14
UEFA Champions LeagueGalatasaray
–
Premier LeagueLeicester
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueGalatasaray
–
UEFA Champions LeagueGalatasaray
–
Premier LeagueLeicester
–

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueGalatasaray
0,94
UEFA Champions LeagueGalatasaray
–
Premier LeagueLeicester
–

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueGalatasaray
47,9 %
UEFA Champions LeagueGalatasaray
–
Premier LeagueLeicester
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Galatasaray · Forward

Spilletid

Kamper
8
Fra start
8
Minutter
672
Innbytter
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,48

Angrep

Mål
5
Målgivende
0
Skudd
18
Skudd på mål
11
Pasninger
254
Nøkkelpasninger
16
Driblinger
36
Vellykkede driblinger
21
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
7
Brudd
4
Dueller
73
Vunne dueller
35
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
5
Frispark begått
6
Gule kort
2
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Galatasaray · Forward

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
2
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Premier League
  • Klubb · Leicester · Forward

Ufullstendig datagrunnlag

Spilletid

Kaptein
Nei

Angrep

Ball og forsvar

Disiplin

2023-241 turnering · 3 kamper · – mål · 1 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueGalatasaray
    142 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
3,17

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueGalatasaray
–

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
1,9

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueGalatasaray
40 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Galatasaray · Forward

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
3
Fra start
2
Minutter
142
Innbytter
1
Kaptein
Nei
Vurdering
7,07

Angrep

Målgivende
1
Skudd
1
Pasninger
74
Nøkkelpasninger
5
Driblinger
11
Vellykkede driblinger
6
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
3
Brudd
1
Dueller
30
Vunne dueller
12
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
3
Frispark begått
4
Gule kort
0
Røde kort
0
2021-222 turneringer · 1 kamp · – mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Champions League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueGalatasaray
    29 min · 100 %Lite datagrunnlag
  • UEFA Europa LeagueGalatasaray
    0 min · 0 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
–
UEFA Europa LeagueGalatasaray
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
–
UEFA Europa LeagueGalatasaray
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueGalatasaray
–
UEFA Europa LeagueGalatasaray
–

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
–
UEFA Europa LeagueGalatasaray
–

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueGalatasaray
50 %
UEFA Europa LeagueGalatasaray
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Galatasaray · Forward

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
29
Innbytter
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,70

Angrep

Pasninger
6
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Dueller
6
Vunne dueller
3
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
2
Gule kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Galatasaray · Forward

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2019-201 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueGalatasaray
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueGalatasaray
–

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueGalatasaray
–

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueGalatasaray
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Galatasaray · Forward

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2018-192 turneringer · 2 kamper · – mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueGalatasaray
    10 min · 71,4 %Lite datagrunnlag
  • UEFA Champions LeagueGalatasaray
    4 min · 28,6 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueGalatasaray
–
UEFA Champions LeagueGalatasaray
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueGalatasaray
0
UEFA Champions LeagueGalatasaray
0

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueGalatasaray
–
UEFA Champions LeagueGalatasaray
100 %

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueGalatasaray
9
UEFA Champions LeagueGalatasaray
–

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueGalatasaray
100 %
UEFA Champions LeagueGalatasaray
0 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Galatasaray · Forward

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
0
Minutter
10
Innbytter
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,70

Angrep

Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
1
Nøkkelpasninger
0
Driblinger
0
Vellykkede driblinger
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
1
Blokkeringer
0
Brudd
0
Dueller
1
Vunne dueller
1

Disiplin

Frispark vunnet
0
Frispark begått
0
Gule kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Galatasaray · Forward

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
0
Minutter
4
Innbytter
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,30

Angrep

Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
1
Nøkkelpasninger
0
Driblinger
0
Vellykkede driblinger
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
100 %
Blokkeringer
0
Brudd
0
Dueller
1
Vunne dueller
0

Disiplin

Frispark vunnet
0
Frispark begått
0
Gule kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

6 registrert
  1. →Leicester → Galatasarayman 1. juli 2024Ikke oppgitt
  2. →Galatasaray → Leicesterlør 26. august 2023Lån
  3. →Adana Demirspor → Galatasarayfre 1. juli 2022Ikke oppgitt
  4. →Galatasaray → Adana Demirsporman 6. september 2021Lån
  5. →Adana Demirspor → Galatasaraytir 1. juni 2021Ikke oppgitt
  6. →Galatasaray → Adana Demirsporfre 25. september 2020Lån
Kamplogg

Siste kamper – klubb

31 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
1. november · Galatasaray–KonyasporSüper Lig · 2026618.31
21. oktober · Galatasaray–LilleChampions League · 2026-27767.01
13. oktober · Galatasaray–BarcelonaChampions League · 2026-27586.0
9. september · Galatasaray–Sporting CPChampions League · 2026-27856.1
18. mars · Galatasaray–LiverpoolChampions League · 2025-26306.3
10. mars · Galatasaray–LiverpoolChampions League · 2025-26136.7
25. februar · Galatasaray–JuventusChampions League · 2025-26––
17. februar · Galatasaray–JuventusChampions League · 2025-26706.3
28. januar · Galatasaray–Manchester CityChampions League · 2025-26226.5
21. januar · Galatasaray–Atletico MadridChampions League · 2025-26656.6
9. desember · Galatasaray–MonacoChampions League · 2025-26276.7
22. oktober · Galatasaray–Bodø/GlimtChampions League · 2025-26737.61
30. september · Galatasaray–LiverpoolChampions League · 2025-26726.9
18. september · Galatasaray–Eintracht FrankfurtChampions League · 2025-26786.31
30. januar · Galatasaray–AjaxEuropa League · 2024-25616.9
21. januar · Galatasaray–Dynamo KyivEuropa League · 2024-25906.6
12. desember · Galatasaray–Malmo FFEuropa League · 2024-25907.71
28. november · Galatasaray–AZ AlkmaarEuropa League · 2024-25876.7
7. november · Galatasaray–TottenhamEuropa League · 2024-25807.91
23. oktober · Galatasaray–IF ElfsborgEuropa League · 2024-25868.21
3. oktober · Galatasaray–Rīgas FSEuropa League · 2024-25907.61
25. september · Galatasaray–PAOKEuropa League · 2024-25887.91
27. august · Galatasaray–BSC Young BoysChampions League · 2024-25––
21. august · Galatasaray–BSC Young BoysChampions League · 2024-25––
23. august · Galatasaray–MoldeChampions League · 2023-24827.31
15. august · Galatasaray–Olimpija LjubljanaChampions League · 2023-24––
8. august · Galatasaray–Olimpija LjubljanaChampions League · 2023-24156.7
2. august · Galatasaray–FK Zalgiris VilniusChampions League · 2023-24457.5
21. juli · Galatasaray–PSV EindhovenChampions League · 2021-22296.7
21. februar · Galatasaray–BenficaEuropa League · 2018-19106.6
3. oktober · Galatasaray–FC PortoChampions League · 2018-1946.5
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 11 tilgjengelige sesonger, 20 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.