Portrett av Liam Scales
Spillerprofil · komplett datakort

Liam Scales

ForsvarTilgjengelig
Født8. august 1998 · 28 årNasjonalitetIrlandHøyde187 cmVekt85 kg
55Kamper
3 625Minutter
5Mål
0Målgivende
0,12Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Forsvarsprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026-27Forrige sesong 2025-26
Taklinger / 90
01,8
1,450,79
Brudd / 90
01,5
–1,24
Blokkeringer / 90
01,3
–1,06
Vunne dueller
0100
–68,3 %

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.2Lask Li7.5Falkirk7.6Aberdee8.0ST Mirr6.2Rangers8.0Motherw7.0Celta V7.0Hiberni7.5Dundee 6.7Falkirk
  1. Rangers6.2 vurdering
    20. sep. 2026 · 89 min
  2. Motherwell8.0 vurdering
    10. okt. 2026 · 90 min
  3. Celta Vigo7.0 vurdering
    22. okt. 2026 · 90 min
  4. Hibernian7.0 vurdering
    24. okt. 2026 · 90 min
  5. Dundee Utd7.5 vurdering
    28. okt. 2026 · 90 min
  6. Falkirk6.7 vurdering
    31. okt. 2026 · 90 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,120,000,240,090,21MINUTTER882020-217362021-225402023-243692024-251 0202025-268712026-27
  1. 2020-210,00 målpoeng / 90
    88 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 2021-220,12 målpoeng / 90
    736 min · 1 mål · 0 målgivende
  3. 2023-240,00 målpoeng / 90
    540 min · 0 mål · 0 målgivende
  4. 2024-250,24 målpoeng / 90
    369 min · 1 mål · 0 målgivende
  5. 2025-260,09 målpoeng / 90
    1 020 min · 1 mål · 0 målgivende
  6. 2026-270,21 målpoeng / 90
    871 min · 2 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2020-211 kamper · 88 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 2021-2210 kamper · 736 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,12/90
  • 2023-246 kamper · 540 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2024-256 kamper · 369 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,24/90
  • 2025-2611 kamper · 1 020 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,09/90
  • 2026-2711 kamper · 871 min · 2 mål · 0 målgivende · 0,21/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

12 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

3 turneringer
Celtic logoSkotsk PremiershipKlubb · Celtic · 2026-277.32
Kamper
8
Minutter
719
Mål
2
Målgivende
0
Pasning %
90.83665338645419
Celtic logoChampions LeagueKlubb · Celtic · 2026-276.30
Kamper
2
Minutter
62
Mål
–
Målgivende
–
Pasning %
82.85714285714286
Celtic logoEuropa LeagueKlubb · Celtic · 2026-276.99
Kamper
1
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
89.32038834951456
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2026-273 turneringer · 11 kamper · – mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i Scottish Premiership.

Spilletid fordelt på turneringer

  • Scottish PremiershipCeltic
    719 min · 82,5 %
  • Europa LeagueCeltic
    90 min · 10,3 %Lite datagrunnlag
  • Champions LeagueCeltic
    62 min · 7,1 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

Scottish PremiershipCeltic
1,25
Europa LeagueCeltic
4
Champions LeagueCeltic
–

Brudd / 90

Scottish PremiershipCeltic
–
Europa LeagueCeltic
–
Champions LeagueCeltic
–

Blokkeringer / 90

Scottish PremiershipCeltic
–
Europa LeagueCeltic
–
Champions LeagueCeltic
–

Vunne dueller

Scottish PremiershipCeltic
–
Europa LeagueCeltic
–
Champions LeagueCeltic
–

Pasningspresisjon

Scottish PremiershipCeltic
90,8 %
Europa LeagueCeltic
89,3 %
Champions LeagueCeltic
82,9 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Scottish Premiership
  • Klubb · Celtic · D

Spilletid

Kamper
8
Fra start
8
Minutter
719
Kaptein
Nei
Vurdering
7,32

Angrep

Mål
2
Målgivende
0
Skudd
13
Skudd på mål
3
Pasninger
753
Nøkkelpasninger
7
Vellykkede driblinger
3

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
90,8 %
Taklinger
10
Vunne dueller
43

Disiplin

Gule kort
1
Røde kort
0
Vis alle tall · Europa League
  • Klubb · Celtic · D

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
90
Kaptein
Nei
Vurdering
6,99

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Skudd på mål
0
Pasninger
103
Nøkkelpasninger
0
Vellykkede driblinger
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
89,3 %
Taklinger
4
Vunne dueller
6

Disiplin

Gule kort
1
Røde kort
0
Vis alle tall · Champions League
  • Klubb · Celtic · D

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Fra start
0
Minutter
62
Kaptein
Nei
Vurdering
6,30

Angrep

Skudd
2
Pasninger
35
Nøkkelpasninger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
82,9 %
Vunne dueller
5

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2025-262 turneringer · 11 kamper · 1 mål · 0 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueCeltic
    810 min · 79,4 %
  • UEFA Champions LeagueCeltic
    210 min · 20,6 %

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueCeltic
1
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Brudd / 90

UEFA Europa LeagueCeltic
1,22
UEFA Champions LeagueCeltic
1,29

Blokkeringer / 90

UEFA Europa LeagueCeltic
1,22
UEFA Champions LeagueCeltic
0,43

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueCeltic
66,2 %
UEFA Champions LeagueCeltic
74,1 %

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueCeltic
89 %
UEFA Champions LeagueCeltic
89 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Celtic · Defender · nr. 5

Spilletid

Draktnummer
5
Kamper
9
Fra start
9
Minutter
810
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,91

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
1
Skudd på mål
1
Pasninger
641
Nøkkelpasninger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
89 %
Taklinger
9
Blokkeringer
11
Brudd
11
Dueller
74
Vunne dueller
49
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
5
Frispark begått
9
Gule kort
2
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Defender · nr. 5

Spilletid

Draktnummer
5
Kamper
2
Fra start
2
Minutter
210
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,60

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
3
Pasninger
193
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
89 %
Blokkeringer
1
Brudd
3
Dueller
27
Vunne dueller
20
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
1
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2024-251 turnering · 6 kamper · 1 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueCeltic
    369 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
1,95

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
1,22

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
1,22

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueCeltic
61,9 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueCeltic
49 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Defender

Spilletid

Kamper
6
Fra start
4
Minutter
369
Innbytter
2
Byttet ut
1
På benken
6
Kaptein
Nei
Vurdering
7,02

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
1
Skudd på mål
1
Pasninger
266
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
49 %
Taklinger
8
Blokkeringer
5
Brudd
5
Dueller
42
Vunne dueller
26
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark begått
4
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2023-241 turnering · 6 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueCeltic
    540 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
1,33

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
1,17

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueCeltic
70,7 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueCeltic
86 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Defender

Spilletid

Kamper
6
Fra start
6
Minutter
540
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,07

Angrep

Mål
0
Skudd
2
Pasninger
581
Nøkkelpasninger
3
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
86 %
Taklinger
8
Blokkeringer
7
Dueller
41
Vunne dueller
29
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
5
Frispark begått
4
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2021-223 turneringer · 10 kamper · 1 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa Conference League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa Conference LeagueCeltic · Shamrock Rovers
    450 min · 61,1 %
  • UEFA Champions LeagueShamrock Rovers
    180 min · 24,5 %
  • UEFA Europa LeagueCeltic
    106 min · 14,4 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Europa Conference LeagueCeltic · Shamrock Rovers
1,2
UEFA Champions LeagueShamrock Rovers
–
UEFA Europa LeagueCeltic
1,7

Brudd / 90

UEFA Europa Conference LeagueCeltic · Shamrock Rovers
–
UEFA Champions LeagueShamrock Rovers
–
UEFA Europa LeagueCeltic
0,85

Blokkeringer / 90

UEFA Europa Conference LeagueCeltic · Shamrock Rovers
–
UEFA Champions LeagueShamrock Rovers
–
UEFA Europa LeagueCeltic
–

Vunne dueller

UEFA Europa Conference LeagueCeltic · Shamrock Rovers
41,7 %
UEFA Champions LeagueShamrock Rovers
–
UEFA Europa LeagueCeltic
36,4 %

Pasningspresisjon

UEFA Europa Conference LeagueCeltic · Shamrock Rovers
66 %
UEFA Champions LeagueShamrock Rovers
–
UEFA Europa LeagueCeltic
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · Celtic · Defender
  • Klubb · Shamrock Rovers · Defender

Spilletid

Kamper
5
Fra start
5
Minutter
450
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,30

Angrep

Mål
1
Pasninger
154
Driblinger
6
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
66 %
Taklinger
6
Dueller
24
Vunne dueller
10
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
2
Frispark begått
6
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Shamrock Rovers · Defender

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
180
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Celtic · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
3
Fra start
1
Minutter
106
Innbytter
2
Byttet ut
0
På benken
5
Kaptein
Nei
Vurdering
6,45

Angrep

Mål
0
Pasninger
70
Nøkkelpasninger
1
Driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
2
Brudd
1
Dueller
11
Vunne dueller
4
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
3
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2020-211 turnering · 1 kamp · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueShamrock Rovers
    88 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueShamrock Rovers
–

Brudd / 90

UEFA Europa LeagueShamrock Rovers
–

Blokkeringer / 90

UEFA Europa LeagueShamrock Rovers
–

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueShamrock Rovers
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueShamrock Rovers
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Shamrock Rovers · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
88
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
1
Gulrøde kort
1
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

4 registrert
  1. →Aberdeen → Celticlør 1. juli 2023Ikke oppgitt
  2. →Celtic → Aberdeentir 21. juni 2022Lån
  3. →Shamrock Rovers → Celticfre 27. august 2021Ikke oppgitt
  4. →UCD → Shamrock Roversons 1. januar 2020Ikke oppgitt
Kamplogg

Siste kamper – klubb

48 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
31. oktober · Celtic–FalkirkSkotsk Premiership · 2026-27906.7
28. oktober · Celtic–Dundee UtdSkotsk Premiership · 2026-27907.51
24. oktober · Celtic–HibernianSkotsk Premiership · 2026-27907.0
22. oktober · Celtic–Celta VigoEuropa League · 2026-27907.0
15. oktober · Celtic–BenficaEuropa League · 2026-270–
10. oktober · Celtic–MotherwellSkotsk Premiership · 2026-27908.0
20. september · Celtic–RangersSkotsk Premiership · 2026-27896.2
5. september · Celtic–ST MirrenSkotsk Premiership · 2026-27908.01
2. september · Celtic–AberdeenSkotsk Premiership · 2026-27907.6
29. august · Celtic–FalkirkSkotsk Premiership · 2026-27907.5
25. august · Celtic–Lask LinzChampions League · 2026-27496.2
19. august · Celtic–Lask LinzChampions League · 2026-27136.7
26. februar · Celtic–VfB StuttgartEuropa League · 2025-26––
19. februar · Celtic–VfB StuttgartEuropa League · 2025-26906.3
29. januar · Celtic–UtrechtEuropa League · 2025-26906.9
22. januar · Celtic–BolognaEuropa League · 2025-26906.9
11. desember · Celtic–AS RomaEuropa League · 2025-26905.3
27. november · Celtic–FeyenoordEuropa League · 2025-26907.2
6. november · Celtic–FC MidtjyllandEuropa League · 2025-26906.3
23. oktober · Celtic–Sturm GrazEuropa League · 2025-26908.91
2. oktober · Celtic–SC BragaEuropa League · 2025-26906.9
24. september · Celtic–FK Crvena ZvezdaEuropa League · 2025-26907.5
26. august · Celtic–Kairat AlmatyChampions League · 2025-261207.6
20. august · Celtic–Kairat AlmatyChampions League · 2025-26907.6
18. februar · Celtic–Bayern MünchenChampions League · 2024-25––
12. februar · Celtic–Bayern MünchenChampions League · 2024-25––
29. januar · Celtic–Aston VillaChampions League · 2024-25836.6
22. januar · Celtic–BSC Young BoysChampions League · 2024-251–
10. desember · Celtic–Dinamo ZagrebChampions League · 2024-25––
27. november · Celtic–Club Brugge KVChampions League · 2024-25––
5. november · Celtic–RB LeipzigChampions League · 2024-25166.9
23. oktober · Celtic–AtalantaChampions League · 2024-25907.2
1. oktober · Celtic–Borussia DortmundChampions League · 2024-25905.9
18. september · Celtic–Slovan BratislavaChampions League · 2024-25908.21
13. desember · Celtic–FeyenoordChampions League · 2023-24908.2
28. november · Celtic–LazioChampions League · 2023-24906.9
7. november · Celtic–Atletico MadridChampions League · 2023-24906.2
25. oktober · Celtic–Atletico MadridChampions League · 2023-24907.2
4. oktober · Celtic–LazioChampions League · 2023-24906.9
19. september · Celtic–FeyenoordChampions League · 2023-24906.6
24. februar · Celtic–Bodø/GlimtConference League · 2021-22906.2
17. februar · Celtic–Bodø/GlimtConference League · 2021-22––
9. desember · Celtic–Real BetisEuropa League · 2021-22906.3
25. november · Celtic–Bayer LeverkusenEuropa League · 2021-22––
4. november · Celtic–Ferencvarosi TCEuropa League · 2021-221–
19. oktober · Celtic–Ferencvarosi TCEuropa League · 2021-22156.7
30. september · Celtic–Bayer LeverkusenEuropa League · 2021-22––
16. september · Celtic–Real BetisEuropa League · 2021-22––
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 10 tilgjengelige sesonger, 19 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.