Portrett av Kjell Scherpen
Spillerprofil · komplett datakort

Kjell Scherpen

KeeperTilgjengelig
Født23. januar 2000 · 26 årNasjonalitetNederlandHøyde206 cmVekt98 kg
51Kamper
2 412Minutter
0Mål
0Målgivende
0Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Keeperprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026-27Forrige sesong 2025-26
Redninger / 90
02,7
–2,25
Baklengsmål / 90Lavere er bedre
02,6
–2,13
Pasningspresisjon
0100
64,3 %65 %
Kampvurdering
510
7,046,78

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.3Inter7.6Atletic6.9Galatas6.3Marseil6.0Bayern 7.3Atalant6.3Sunderl8.6Manches6.9Liverpo6.0Crystal
  1. Bayern München6.0 vurdering
    21. jan. 2026 · 90 min
  2. Atalanta7.3 vurdering
    28. jan. 2026 · 90 min
  3. Sunderland6.3 vurdering
    22. aug. 2026 · 63 min
  4. Manchester United8.6 vurdering
    30. aug. 2026 · 99 min
  5. Liverpool6.9 vurdering
    4. sep. 2026 · 90 min
  6. Crystal Palace6.0 vurdering
    12. sep. 2026 · 90 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,000,000,000,00MINUTTER902020-217202023-245402024-257202025-263422026-27
  1. 2020-210,00 målpoeng / 90
    90 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 2023-240,00 målpoeng / 90
    720 min · 0 mål · 0 målgivende
  3. 2024-250,00 målpoeng / 90
    540 min · 0 mål · 0 målgivende
  4. 2025-260,00 målpoeng / 90
    720 min · 0 mål · 0 målgivende
  5. 2026-270,00 målpoeng / 90
    342 min · 0 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2020-211 kamper · 90 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 2021-220 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2022-230 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 20230 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2023-248 kamper · 720 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 20240 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2024-256 kamper · 540 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2025-268 kamper · 720 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2026-274 kamper · 342 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

14 turneringsrader

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – begge spor

2 turneringer
Ipswich logoPremier LeagueKlubb · Ipswich · 2026-277.04
Kamper
4
Minutter
342
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
64.28571428571429
Flagg: NederlandVM-kvalifisering EuropaLandslag · Nederland · 2024–
Kamper
0
Minutter
–
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
–
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2026-271 turnering · 4 kamper · 0 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Premier League.

Registrert spilletid

  • Premier LeagueIpswich
    342 min · 100 %

Måltall i turneringen

Redninger / 90

Premier LeagueIpswich
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

Premier LeagueIpswich
–

Pasningspresisjon

Premier LeagueIpswich
64,3 %

Kampvurdering

Premier LeagueIpswich
7,04

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Premier League
  • Klubb · Ipswich · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
342
Kaptein
Nei
Vurdering
7,04

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
112
Nøkkelpasninger
0
Vellykkede driblinger
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
64,3 %
Taklinger
0
Vunne dueller
3

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2025-261 turnering · 8 kamper · 0 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueUnion St. Gilloise
    720 min · 100 %

Måltall i turneringen

Redninger / 90

UEFA Champions LeagueUnion St. Gilloise
2,25

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Champions LeagueUnion St. Gilloise
2,13

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueUnion St. Gilloise
65 %

Kampvurdering

UEFA Champions LeagueUnion St. Gilloise
6,78

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Union St. Gilloise · Goalkeeper · nr. 37

Spilletid

Draktnummer
37
Kamper
8
Fra start
8
Minutter
720
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,78

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Pasninger
204
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
65 %
Brudd
1
Dueller
8
Vunne dueller
7
Redninger
18
Baklengsmål
17

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
1
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Straffer begått
1
2024-252 turneringer · – kamper · – mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Registrerte data finnes for 2 turneringer.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueSturm Graz
    540 min · –
  • Premier LeagueBrighton
    – min · –Ufullstendig datagrunnlag

Måltall etter turnering

Redninger / 90

UEFA Champions LeagueSturm Graz
4
Premier LeagueBrighton
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Champions LeagueSturm Graz
1,83
Premier LeagueBrighton
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueSturm Graz
–
Premier LeagueBrighton
–

Kampvurdering

UEFA Champions LeagueSturm Graz
7,22
Premier LeagueBrighton
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Sturm Graz · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
6
Fra start
6
Minutter
540
Innbytter
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,22

Angrep

Målgivende
0
Pasninger
182
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Dueller
5
Vunne dueller
5
Redninger
24
Baklengsmål
11

Disiplin

Frispark vunnet
2
Gule kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Premier League
  • Klubb · Brighton · Goalkeeper

Ufullstendig datagrunnlag

Spilletid

Kaptein
Nei

Angrep

Ball og forsvar

Disiplin

20241 turnering · 0 kamper · 0 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra World Cup - Qualification Europe.

Registrert spilletid

  • World Cup - Qualification EuropeNederland
    – min · –Ufullstendig datagrunnlag

Måltall i turneringen

Redninger / 90

World Cup - Qualification EuropeNederland
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

World Cup - Qualification EuropeNederland
–

Pasningspresisjon

World Cup - Qualification EuropeNederland
–

Kampvurdering

World Cup - Qualification EuropeNederland
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · World Cup - Qualification Europe
  • Landslag · Nederland · Goalkeeper · nr. 1

Ufullstendig datagrunnlag

Spilletid

Draktnummer
1
Kamper
0
Fra start
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
2
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2023-243 turneringer · 8 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueSturm Graz
    540 min · 75 %
  • UEFA Champions LeagueSturm Graz
    180 min · 25 %
  • UEFA Europa Conference LeagueSturm Graz
    0 min · 0 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Redninger / 90

UEFA Europa LeagueSturm Graz
3,33
UEFA Champions LeagueSturm Graz
6
UEFA Europa Conference LeagueSturm Graz
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Europa LeagueSturm Graz
1,5
UEFA Champions LeagueSturm Graz
3,5
UEFA Europa Conference LeagueSturm Graz
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueSturm Graz
–
UEFA Champions LeagueSturm Graz
–
UEFA Europa Conference LeagueSturm Graz
–

Kampvurdering

UEFA Europa LeagueSturm Graz
7,23
UEFA Champions LeagueSturm Graz
7,30
UEFA Europa Conference LeagueSturm Graz
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Sturm Graz · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
6
Fra start
6
Minutter
540
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,23

Angrep

Mål
0
Pasninger
177
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Dueller
6
Vunne dueller
6
Redninger
20
Baklengsmål
9

Disiplin

Frispark vunnet
1
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Sturm Graz · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
180
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,30

Angrep

Mål
0
Pasninger
45
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Redninger
12
Baklengsmål
7

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · Sturm Graz · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
20231 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Euro Championship - Qualification.

Registrert spilletid

  • Euro Championship - QualificationNederland
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Redninger / 90

Euro Championship - QualificationNederland
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

Euro Championship - QualificationNederland
–

Pasningspresisjon

Euro Championship - QualificationNederland
–

Kampvurdering

Euro Championship - QualificationNederland
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship - Qualification
  • Landslag · Nederland · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2022-231 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Premier League.

Registrert spilletid

  • Premier LeagueBrighton · Vitesse
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Redninger / 90

Premier LeagueBrighton · Vitesse
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

Premier LeagueBrighton · Vitesse
–

Pasningspresisjon

Premier LeagueBrighton · Vitesse
–

Kampvurdering

Premier LeagueBrighton · Vitesse
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Premier League
  • Klubb · Brighton · Goalkeeper
  • Klubb · Vitesse · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2021-221 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Premier League.

Registrert spilletid

  • Premier LeagueBrighton
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Redninger / 90

Premier LeagueBrighton
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

Premier LeagueBrighton
–

Pasningspresisjon

Premier LeagueBrighton
–

Kampvurdering

Premier LeagueBrighton
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Premier League
  • Klubb · Brighton · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
8
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2020-212 turneringer · 1 kamp · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueAjax
    90 min · 100 %Lite datagrunnlag
  • UEFA Champions LeagueAjax
    0 min · 0 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Redninger / 90

UEFA Europa LeagueAjax
2
UEFA Champions LeagueAjax
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Europa LeagueAjax
2
UEFA Champions LeagueAjax
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueAjax
–
UEFA Champions LeagueAjax
–

Kampvurdering

UEFA Europa LeagueAjax
5,70
UEFA Champions LeagueAjax
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Ajax · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
90
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
5
Kaptein
Nei
Vurdering
5,70

Angrep

Mål
0
Pasninger
25
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Redninger
2
Baklengsmål
2

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Ajax · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
3
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

9 registrert
  1. →Brighton → Union St. Gilloisetor 24. juli 2025Permanent overgang
  2. →Sturm Graz → Brightontir 1. juli 2025Tilbake fra lån
  3. →Brighton → Sturm Graztor 6. juli 2023Lån
  4. →Vitesse → Brightonlør 1. juli 2023Ikke oppgitt
  5. →Brighton → Vitessetir 16. august 2022Lån
  6. →Oostende → Brightonfre 1. juli 2022Ikke oppgitt
  7. →Brighton → Oostendeman 31. januar 2022Lån
  8. →Ajax → Brightonfre 16. juli 2021€ 5M
  9. →Emmen → Ajaxlør 29. juni 2019Ikke oppgitt
Kamplogg

Siste kamper – klubb og landslag

51 registrert
SporKampTurneringMinVurderingMA
Klubb31. oktober · Ipswich–Hull CityPremier League · 2026-270–
Klubb23. oktober · Ipswich–Nottingham ForestPremier League · 2026-270–
Klubb17. oktober · Ipswich–Manchester CityPremier League · 2026-270–
Klubb10. oktober · Ipswich–FulhamPremier League · 2026-270–
Klubb19. september · Ipswich–EvertonPremier League · 2026-270–
Klubb12. september · Ipswich–Crystal PalacePremier League · 2026-27906.0
Klubb4. september · Ipswich–LiverpoolPremier League · 2026-27906.9
Klubb30. august · Ipswich–Manchester UnitedPremier League · 2026-27998.6
Klubb22. august · Ipswich–SunderlandPremier League · 2026-27636.3
Klubb28. januar · Union St. Gilloise–AtalantaChampions League · 2025-26907.3
Klubb21. januar · Union St. Gilloise–Bayern MünchenChampions League · 2025-26906.0
Klubb9. desember · Union St. Gilloise–MarseilleChampions League · 2025-26906.3
Klubb25. november · Union St. Gilloise–GalatasarayChampions League · 2025-26906.9
Klubb4. november · Union St. Gilloise–Atletico MadridChampions League · 2025-26907.6
Klubb21. oktober · Union St. Gilloise–InterChampions League · 2025-26906.3
Klubb1. oktober · Union St. Gilloise–NewcastleChampions League · 2025-26906.9
Klubb16. september · Union St. Gilloise–PSV EindhovenChampions League · 2025-26906.9
Landslag10. juni · Nederland–MaltaVM-kvalifisering Europa · 2024––
Landslag7. juni · Nederland–FinlandVM-kvalifisering Europa · 2024––
Klubb29. januar · Sturm Graz–RB LeipzigChampions League · 2024-25907.9
Klubb21. januar · Sturm Graz–AtalantaChampions League · 2024-25906.7
Klubb5. november · Sturm Graz–Borussia DortmundChampions League · 2024-25908.3
Klubb22. oktober · Sturm Graz–Sporting CPChampions League · 2024-25906.9
Klubb2. oktober · Sturm Graz–Club Brugge KVChampions League · 2024-25906.6
Klubb19. september · Sturm Graz–Stade Brestois 29Champions League · 2024-25906.9
Klubb14. desember · Sturm Graz–Sporting CPEuropa League · 2023-24906.5
Klubb30. november · Sturm Graz–Raków CzęstochowaEuropa League · 2023-24906.9
Klubb9. november · Sturm Graz–AtalantaEuropa League · 2023-24907.2
Klubb26. oktober · Sturm Graz–AtalantaEuropa League · 2023-24907.9
Klubb5. oktober · Sturm Graz–Raków CzęstochowaEuropa League · 2023-24907.5
Klubb21. september · Sturm Graz–Sporting CPEuropa League · 2023-24907.7
Klubb15. august · Sturm Graz–PSV EindhovenChampions League · 2023-24907.2
Klubb8. august · Sturm Graz–PSV EindhovenChampions League · 2023-24907.2
Landslag24. mars · Nederland–FrankrikeEM-kvalifisering · 2023––
Klubb23. januar · Brighton–LeicesterPremier League · 2021-22––
Klubb18. januar · Brighton–ChelseaPremier League · 2021-22––
Klubb14. januar · Brighton–Crystal PalacePremier League · 2021-22––
Klubb26. desember · Brighton–BrentfordPremier League · 2021-22––
Klubb15. desember · Brighton–WolvesPremier League · 2021-22––
Klubb4. desember · Brighton–SouthamptonPremier League · 2021-22––
Klubb20. november · Brighton–Aston VillaPremier League · 2021-22––
Klubb11. september · Brighton–BrentfordPremier League · 2021-22––
Klubb15. april · Ajax–AS RomaEuropa League · 2020-21––
Klubb8. april · Ajax–AS RomaEuropa League · 2020-21905.6
Klubb18. mars · Ajax–BSC Young BoysEuropa League · 2020-21––
Klubb11. mars · Ajax–BSC Young BoysEuropa League · 2020-21––
Klubb25. februar · Ajax–LilleEuropa League · 2020-21––
Klubb18. februar · Ajax–LilleEuropa League · 2020-21––
Klubb1. desember · Ajax–LiverpoolChampions League · 2020-21––
Klubb3. november · Ajax–FC MidtjyllandChampions League · 2020-21––
Klubb27. oktober · Ajax–AtalantaChampions League · 2020-21––
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 9 tilgjengelige sesonger, 14 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.