Portrett av Nicolas Thierry Raskin
Spillerprofil · komplett datakort

Nicolas Raskin

Fullt navn: Nicolas Thierry Raskin

MidtbaneTilgjengelig
Født23. februar 2001 · 25 årNasjonalitetBelgiaHøyde179 cmVekt74 kg
48Kamper
3 716Minutter
3Mål
3Målgivende
0,15Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Midtbaneprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026-27Forrige sesong 2025-26
Nøkkelpasninger / 90
01,8
0,91,47
Pasningspresisjon
0100
85,5 %86,1 %
Taklinger / 90
03,1
1,032,53
Vellykkede driblinger
0100
–48 %

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68107.9Ludogor6.9FC Port6.2Hiberni6.1Falkirk6.8Motherw6.5Celtic7.0Kilmarn8.2Dundee7.2ST John6.1Heart O
  1. Motherwell6.8 vurdering
    5. sep. 2026 · 90 min
  2. Celtic6.5 vurdering
    20. sep. 2026 · 90 min
  3. Kilmarnock7.0 vurdering
    10. okt. 2026 · 90 min
  4. Dundee8.2 vurdering
    17. okt. 2026 · 90 min
  5. ST Johnstone7.2 vurdering
    24. okt. 2026 · 90 min
  6. Heart Of Midlothian6.1 vurdering
    28. okt. 2026 · 90 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,200,000,190,160,13MINUTTER4452020-214982023-249612024-251 1012025-266982026-27
  1. 2020-210,20 målpoeng / 90
    445 min · 1 mål · 0 målgivende
  2. 2023-240,00 målpoeng / 90
    498 min · 0 mål · 0 målgivende
  3. 2024-250,19 målpoeng / 90
    961 min · 1 mål · 1 målgivende
  4. 2025-260,16 målpoeng / 90
    1 101 min · 0 mål · 2 målgivende
  5. 2026-270,13 målpoeng / 90
    698 min · 1 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2017-180 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2020-216 kamper · 445 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,20/90
  • 2023-248 kamper · 498 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2024-2512 kamper · 961 min · 1 mål · 1 målgivende · 0,19/90
  • 2025-2614 kamper · 1 101 min · 0 mål · 2 målgivende · 0,16/90
  • 2026-278 kamper · 698 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,13/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

9 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

1 turneringer
Rangers logoSkotsk PremiershipKlubb · Rangers · 2026-276.77
Kamper
8
Minutter
698
Mål
1
Målgivende
0
Pasning %
85.4586129753915
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2026-271 turnering · 8 kamper · 1 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Scottish Premiership.

Registrert spilletid

  • Scottish PremiershipRangers
    698 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

Scottish PremiershipRangers
0,13

Nøkkelpasninger / 90

Scottish PremiershipRangers
0,9

Pasningspresisjon

Scottish PremiershipRangers
85,5 %

Taklinger / 90

Scottish PremiershipRangers
1,03

Vunne dueller

Scottish PremiershipRangers
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Scottish Premiership
  • Klubb · Rangers · Midfielder

Spilletid

Kamper
8
Fra start
8
Minutter
698
Kaptein
Nei
Vurdering
6,77

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
8
Skudd på mål
3
Pasninger
447
Nøkkelpasninger
7
Vellykkede driblinger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
85,5 %
Taklinger
8
Vunne dueller
27

Disiplin

Gule kort
2
Røde kort
0
2025-262 turneringer · 14 kamper · 0 mål · 2 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueRangers
    696 min · 63,2 %
  • UEFA Champions LeagueRangers
    405 min · 36,8 %

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueRangers
0,13
UEFA Champions LeagueRangers
0,22

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueRangers
0,91
UEFA Champions LeagueRangers
2,44

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueRangers
87 %
UEFA Champions LeagueRangers
85 %

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueRangers
2,59
UEFA Champions LeagueRangers
2,44

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueRangers
47,8 %
UEFA Champions LeagueRangers
51 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Rangers · Midfielder · nr. 43

Spilletid

Draktnummer
43
Kamper
8
Fra start
8
Minutter
696
Innbytter
0
Byttet ut
1
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,69

Angrep

Mål
0
Målgivende
1
Skudd
8
Skudd på mål
2
Pasninger
378
Nøkkelpasninger
7
Driblinger
16
Vellykkede driblinger
8
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
87 %
Taklinger
20
Blokkeringer
4
Brudd
5
Dueller
90
Vunne dueller
43
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
8
Frispark begått
16
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Rangers · Midfielder · nr. 43

Spilletid

Draktnummer
43
Kamper
6
Fra start
4
Minutter
405
Innbytter
2
Byttet ut
0
På benken
2
Kaptein
Nei
Vurdering
7,00

Angrep

Mål
0
Målgivende
1
Skudd
4
Skudd på mål
2
Pasninger
244
Nøkkelpasninger
11
Driblinger
9
Vellykkede driblinger
4
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
85 %
Taklinger
11
Blokkeringer
2
Brudd
6
Dueller
51
Vunne dueller
26
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
9
Gule kort
2
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2024-252 turneringer · 12 kamper · 1 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueRangers
    961 min · 100 %
  • UEFA Champions LeagueRangers
    0 min · 0 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueRangers
0,19
UEFA Champions LeagueRangers
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueRangers
1,12
UEFA Champions LeagueRangers
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueRangers
–
UEFA Champions LeagueRangers
–

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueRangers
4,12
UEFA Champions LeagueRangers
–

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueRangers
50,7 %
UEFA Champions LeagueRangers
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Rangers · Midfielder

Spilletid

Kamper
12
Fra start
11
Minutter
961
Innbytter
1
Kaptein
Nei
Vurdering
7,11

Angrep

Mål
1
Målgivende
1
Skudd
9
Skudd på mål
6
Pasninger
479
Nøkkelpasninger
12
Driblinger
18
Vellykkede driblinger
8
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
44
Blokkeringer
8
Brudd
16
Dueller
152
Vunne dueller
77
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
8
Frispark begått
29
Gule kort
2
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Rangers · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2023-242 turneringer · 8 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Champions League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueRangers
    330 min · 66,3 %
  • UEFA Europa LeagueRangers
    168 min · 33,7 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

UEFA Champions LeagueRangers
–
UEFA Europa LeagueRangers
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Champions LeagueRangers
1,09
UEFA Europa LeagueRangers
1,07

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueRangers
–
UEFA Europa LeagueRangers
–

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueRangers
3,55
UEFA Europa LeagueRangers
4,29

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueRangers
56 %
UEFA Europa LeagueRangers
46,2 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Rangers · Midfielder

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
330
Innbytter
0
Byttet ut
2
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,10

Angrep

Mål
0
Skudd
3
Skudd på mål
1
Pasninger
136
Nøkkelpasninger
4
Driblinger
7
Vellykkede driblinger
4
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
13
Brudd
6
Dueller
50
Vunne dueller
28
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
4
Frispark begått
8
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Rangers · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
4
Fra start
2
Minutter
168
Innbytter
2
Byttet ut
1
På benken
2
Kaptein
Nei
Vurdering
6,73

Angrep

Mål
0
Skudd
1
Pasninger
79
Nøkkelpasninger
2
Driblinger
2
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
8
Brudd
2
Dueller
26
Vunne dueller
12
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
2
Frispark begått
5
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2020-211 turnering · 6 kamper · 1 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueStandard Liege
    445 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueStandard Liege
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueStandard Liege
1,01

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueStandard Liege
–

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueStandard Liege
1,42

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueStandard Liege
44,2 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Standard Liege · Midfielder

Spilletid

Kamper
6
Fra start
5
Minutter
445
Innbytter
1
Byttet ut
4
På benken
2
Kaptein
Nei
Vurdering
6,83

Angrep

Mål
1
Skudd
2
Skudd på mål
1
Pasninger
101
Nøkkelpasninger
5
Driblinger
10
Vellykkede driblinger
7
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
7
Blokkeringer
1
Brudd
1
Dueller
43
Vunne dueller
19
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
3
Frispark begått
9
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2017-181 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueGent
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueGent
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueGent
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueGent
–

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueGent
–

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueGent
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Gent · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

1 registrert
  1. →Standard Liege → Rangerstir 31. januar 2023€ 1.5M
Kamplogg

Siste kamper – klubb

45 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
28. oktober · Rangers–Heart Of MidlothianSkotsk Premiership · 2026-27906.1
24. oktober · Rangers–ST JohnstoneSkotsk Premiership · 2026-27907.2
17. oktober · Rangers–DundeeSkotsk Premiership · 2026-27908.21
10. oktober · Rangers–KilmarnockSkotsk Premiership · 2026-27907.0
20. september · Rangers–CelticSkotsk Premiership · 2026-27906.5
5. september · Rangers–MotherwellSkotsk Premiership · 2026-27906.8
2. september · Rangers–FalkirkSkotsk Premiership · 2026-27906.1
9. august · Rangers–HibernianSkotsk Premiership · 2026-27686.2
29. januar · Rangers–FC PortoEuropa League · 2025-26906.9
22. januar · Rangers–LudogoretsEuropa League · 2025-26907.9
11. desember · Rangers–Ferencvarosi TCEuropa League · 2025-26906.9
27. november · Rangers–SC BragaEuropa League · 2025-26906.0
6. november · Rangers–AS RomaEuropa League · 2025-26616.3
23. oktober · Rangers–BrannEuropa League · 2025-26907.2
2. oktober · Rangers–Sturm GrazEuropa League · 2025-26906.01
25. september · Rangers–GenkEuropa League · 2025-26956.3
27. august · Rangers–Club Brugge KVChampions League · 2025-26456.5
19. august · Rangers–Club Brugge KVChampions League · 2025-26906.9
12. august · Rangers–PlzenChampions League · 2025-26906.9
30. juli · Rangers–PanathinaikosChampions League · 2025-26907.2
22. juli · Rangers–PanathinaikosChampions League · 2025-26907.51
17. april · Rangers–Athletic ClubEuropa League · 2024-25906.9
10. april · Rangers–Athletic ClubEuropa League · 2024-25906.9
13. mars · Rangers–FenerbahçeEuropa League · 2024-251207.0
6. mars · Rangers–FenerbahçeEuropa League · 2024-25907.71
30. januar · Rangers–Union St. GilloiseEuropa League · 2024-25907.61
23. januar · Rangers–Manchester UnitedEuropa League · 2024-25907.2
12. desember · Rangers–TottenhamEuropa League · 2024-25907.7
28. november · Rangers–NiceEuropa League · 2024-25906.7
7. november · Rangers–Olympiakos PiraeusEuropa League · 2024-25907.5
24. oktober · Rangers–FCSBEuropa League · 2024-25907.3
3. oktober · Rangers–LyonEuropa League · 2024-25216.3
26. september · Rangers–Malmo FFEuropa League · 2024-25106.6
14. mars · Rangers–BenficaEuropa League · 2023-24116.7
7. mars · Rangers–BenficaEuropa League · 2023-24126.5
26. oktober · Rangers–Sparta PrahaEuropa League · 2023-24907.0
5. oktober · Rangers–ArisEuropa League · 2023-24686.9
30. august · Rangers–PSV EindhovenChampions League · 2023-24616.9
22. august · Rangers–PSV EindhovenChampions League · 2023-24906.2
15. august · Rangers–Servette FCChampions League · 2023-24907.9
9. august · Rangers–Servette FCChampions League · 2023-24897.5
10. desember · Standard Liege–BenficaEuropa League · 2020-21806.61
3. desember · Standard Liege–RangersEuropa League · 2020-21196.7
26. november · Standard Liege–Lech PoznanEuropa League · 2020-21767.3
5. november · Standard Liege–Lech PoznanEuropa League · 2020-21736.6
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 8 tilgjengelige sesonger, 13 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.