Portrett av Yann Sommer
Spillerprofil · komplett datakort

Yann Sommer

KeeperTilgjengelig
Født17. desember 1988 · 37 årNasjonalitetSveitsHøyde183 cmVekt79 kg
57Kamper
4 934Minutter
0Mål
0Målgivende
0Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Keeperprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2024Forrige sesong 2023
Redninger / 90
01,6
1,191,29
Baklengsmål / 90Lavere er bedre
01,6
0,591,29
Pasningspresisjon
0100
84,2 %–
Kampvurdering
510
6,906,63

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

For få kampvurderinger til å vise formkurve.

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,000,000,000,000,00MINUTTER39020161 35020181 2302020270202263020236072024
  1. 20160,00 målpoeng / 90
    390 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 20180,00 målpoeng / 90
    1 350 min · 0 mål · 0 målgivende
  3. 20200,00 målpoeng / 90
    1 230 min · 0 mål · 0 målgivende
  4. 20220,00 målpoeng / 90
    270 min · 0 mål · 0 målgivende
  5. 20230,00 målpoeng / 90
    630 min · 0 mål · 0 målgivende
  6. 20240,00 målpoeng / 90
    607 min · 0 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 20164 kamper · 390 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 201815 kamper · 1 350 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2018-191 kamper · 90 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 202013 kamper · 1 230 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 20223 kamper · 270 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 20237 kamper · 630 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 20247 kamper · 607 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

10 turneringsrader · landslag

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – landslag

2 turneringer
Flagg: SveitsEuro ChampionshipLandslag · Sveits · 20246.82
Kamper
5
Minutter
480
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
–
Flagg: SveitsPrivatlandskamperLandslag · Sveits · 20247.10
Kamper
2
Minutter
127
Mål
–
Målgivende
0
Pasning %
84.21052631578948
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
20242 turneringer · 7 kamper · – mål · 0 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i Euro Championship.

Spilletid fordelt på turneringer

  • Euro ChampionshipSveits
    480 min · 79,1 %
  • PrivatlandskamperSveits
    127 min · 20,9 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Redninger / 90

Euro ChampionshipSveits
1,5
PrivatlandskamperSveits
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

Euro ChampionshipSveits
0,75
PrivatlandskamperSveits
–

Pasningspresisjon

Euro ChampionshipSveits
–
PrivatlandskamperSveits
84,2 %

Kampvurdering

Euro ChampionshipSveits
6,82
PrivatlandskamperSveits
7,10

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship
  • Landslag · Sveits · Goalkeeper · nr. 1

Spilletid

Draktnummer
1
Kamper
5
Fra start
5
Minutter
480
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,82

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Pasninger
141
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Redninger
8
Baklengsmål
4

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Privatlandskamper
  • Landslag · Sveits · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
127
Kaptein
Nei
Vurdering
7,10

Angrep

Målgivende
0
Pasninger
57

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
84,2 %

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
20231 turnering · 7 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Euro Championship - Qualification.

Registrert spilletid

  • Euro Championship - QualificationSveits
    630 min · 100 %

Måltall i turneringen

Redninger / 90

Euro Championship - QualificationSveits
1,29

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

Euro Championship - QualificationSveits
1,29

Pasningspresisjon

Euro Championship - QualificationSveits
–

Kampvurdering

Euro Championship - QualificationSveits
6,63

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship - Qualification
  • Landslag · Sveits · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
7
Fra start
7
Minutter
630
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
3
Kaptein
Nei
Vurdering
6,63

Angrep

Mål
0
Pasninger
209
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Dueller
2
Vunne dueller
2
Redninger
9
Baklengsmål
9

Disiplin

Frispark vunnet
1
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
20221 turnering · 3 kamper · 0 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra World Cup.

Registrert spilletid

  • World CupSveits
    270 min · 100 %

Måltall i turneringen

Redninger / 90

World CupSveits
4

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

World CupSveits
2,33

Pasningspresisjon

World CupSveits
92 %

Kampvurdering

World CupSveits
6,90

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · World Cup
  • Landslag · Sveits · Goalkeeper · nr. 1

Spilletid

Draktnummer
1
Kamper
3
Fra start
3
Minutter
270
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,90

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Pasninger
101
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
92 %
Dueller
1
Redninger
12
Baklengsmål
7

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
20202 turneringer · 13 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i World Cup - Qualification Europe.

Spilletid fordelt på turneringer

  • World Cup - Qualification EuropeSveits
    720 min · 58,5 %
  • Euro ChampionshipSveits
    510 min · 41,5 %

Måltall etter turnering

Redninger / 90

World Cup - Qualification EuropeSveits
1,63
Euro ChampionshipSveits
2,65

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

World Cup - Qualification EuropeSveits
0,25
Euro ChampionshipSveits
0,71

Pasningspresisjon

World Cup - Qualification EuropeSveits
–
Euro ChampionshipSveits
–

Kampvurdering

World Cup - Qualification EuropeSveits
7,21
Euro ChampionshipSveits
8,30

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · World Cup - Qualification Europe
  • Landslag · Sveits · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
8
Fra start
8
Minutter
720
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,21

Angrep

Mål
0
Pasninger
236
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Brudd
1
Dueller
1
Redninger
13
Baklengsmål
2

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Euro Championship
  • Landslag · Sveits · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
5
Fra start
5
Minutter
510
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
8,30

Angrep

Mål
0
Pasninger
84
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Dueller
1
Vunne dueller
1
Redninger
15
Baklengsmål
4

Disiplin

Frispark vunnet
1
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2018-191 turnering · 1 kamp · – mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Nations League.

Registrert spilletid

  • UEFA Nations LeagueSveits
    90 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Redninger / 90

UEFA Nations LeagueSveits
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Nations LeagueSveits
–

Pasningspresisjon

UEFA Nations LeagueSveits
310,7 %

Kampvurdering

UEFA Nations LeagueSveits
5,30

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Nations League
  • Landslag · Sveits · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
90
Kaptein
Nei
Vurdering
5,30

Angrep

Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
28
Nøkkelpasninger
0
Vellykkede driblinger
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
310,7 %
Vunne dueller
0

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
20182 turneringer · 15 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i World Cup - Qualification Europe.

Spilletid fordelt på turneringer

  • World Cup - Qualification EuropeSveits
    990 min · 73,3 %
  • World CupSveits
    360 min · 26,7 %

Måltall etter turnering

Redninger / 90

World Cup - Qualification EuropeSveits
1,18
World CupSveits
3

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

World Cup - Qualification EuropeSveits
0,36
World CupSveits
1,25

Pasningspresisjon

World Cup - Qualification EuropeSveits
72 %
World CupSveits
–

Kampvurdering

World Cup - Qualification EuropeSveits
6,73
World CupSveits
6,88

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · World Cup - Qualification Europe
  • Landslag · Sveits · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
11
Fra start
11
Minutter
990
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,73

Angrep

Mål
0
Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
124
Nøkkelpasninger
0
Driblinger
0
Vellykkede driblinger
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
72 %
Brudd
0
Dueller
2
Vunne dueller
2
Redninger
13
Baklengsmål
4

Disiplin

Frispark vunnet
0
Frispark begått
0
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · World Cup
  • Landslag · Sveits · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
360
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,88

Angrep

Mål
0
Pasninger
136
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Dueller
1
Vunne dueller
1
Redninger
12
Baklengsmål
5

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
20161 turnering · 4 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Euro Championship.

Registrert spilletid

  • Euro ChampionshipSveits
    390 min · 100 %

Måltall i turneringen

Redninger / 90

Euro ChampionshipSveits
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

Euro ChampionshipSveits
–

Pasningspresisjon

Euro ChampionshipSveits
–

Kampvurdering

Euro ChampionshipSveits
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship
  • Landslag · Sveits · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
390
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

5 registrert
  1. →Bayern München → Interman 7. august 2023€ 6.8M
  2. →Borussia Mönchengladbach → Bayern Münchentor 19. januar 2023€ 8M
  3. →FC Basel 1893 → Borussia Mönchengladbachtir 1. juli 2014€ 8M
  4. →FC Basel 1893 → Grasshoppersons 1. juli 2009Lån
  5. →FC Basel 1893 → FC Vaduzsøn 1. juli 2007Lån
Kamplogg

Siste kamper – landslag

0 registrert

Ingen landslag-kamper i kampdatabasen ennå.

DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 18 tilgjengelige sesonger, 34 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.
Yann Sommer: statistikk, kamper og karriere | Coro