Modellen sier: Osasuna 44 prosent, uavgjort 31, Espanyol 25

Flomlyst fotballstadion i blåtimen før kveldskamp
KI-generert illustrasjon / Coro

Osasuna mot Espanyol, La Liga

La LigaEstadio El Sadar · PamplonaFulltid
Osasuna logoOsasunaHjemmelag
02lør 12. september
Espanyol logoEspanyolBortelag
Kampanalyse

Kampbildet

Kampen er slutt · Coro-data
Kampklokka2 mål · sann minuttlinje
  1. 3′Roberto Fernández0–1
  2. 17′Roberto Fernández0–2
NøkkeltallSamme skala for begge lag
Ballbesittelseandel av kampen
61%39%
Fra avslutning til målfelles skuddskala
11Skudd totalt6
5Skudd i boks3
4Skudd på mål3
0%Skudduttelling33%
Hele kampbildetAlle tilgjengelige lagdata
494Pasninger325
84%Pasningsprosent78%
2Blokkerte skudd2
3Hjørnespark4
10Frispark24
1Keeperredninger4
2Gule kort3
Oppstillinger4-2-3-1 · 4-2-3-1
Osasuna logoHjemmelagOsasuna
BortelagEspanyolEspanyol logo
156.4
Rico
246.8
Catena
487.1
Yeboah
86.6
Muñoz
96.3
Haro
116.6
Barja
146.3
García
176.4
Budimir
98.82 mål
Fernández
246.4
Dolan
56.4
Riedel
216.0
Hinojo
237.3
Hilali
Vis oppstillinger på banen
Osasuna logoHjemmelagOsasuna
BortelagEspanyolEspanyol logo
156.4
Rico
246.8
Catena
487.1
Yeboah
86.6
Muñoz
96.3
Haro
116.6
Barja
146.3
García
176.4
Budimir
98.82 mål
Fernández
246.4
Dolan
56.4
Riedel
216.0
Hinojo
237.3
Hilali

Hva tallene forteller

  • BesittelseOsasuna hadde 61 % ball, men skapte minst xG.

Banen og spillerplasseringen er skjematisk. xG-visningen bruker en fast 0–3-skala; skudduttelling er mål delt på totale skudd.

Modellens fasit

Publisert 12.09.2026 03:24
×KamputfallModellen ga Osasuna 44 % · Espanyol vantEspanyol 25 %
✓Under 2,5 målModellen ga under 54 % · det ble 2 målTraff
✓Begge lag scorerModellen ga nei 52 % · ett eller ingen lag scoretTraff
2 av 3 markeder traffEspanyol-seieren hadde 25 % prematch-sannsynlighet.

Neste kamp

Fortsett kampreisen

Tabell

La Liga 2026-27
#LagKMFPFlytt
1 · Champions LeagueBarcelona logoBarcelona4+1512–
2 · Champions LeagueAlaves logoAlaves5+610–
3 · Champions LeagueSevilla logoSevilla5+210–
4 · Champions LeagueReal Madrid logoReal Madrid4+79–
5 · Europa LeagueReal Betis logoReal Betis409–
6 · Conference League-kvalifiseringDeportivo La Coruna logoDeportivo La Coruna4+38–
7Espanyol logoEspanyol5+37↑6
8Atletico Madrid logoAtletico Madrid4+17↓1
9Racing Santander logoRacing Santander507↓1
10Real Sociedad logoReal Sociedad5-27–
11Osasuna logoOsasuna5-37↓2
12Athletic Club logoAthletic Club4+16↓1
13Levante logoLevante405↓1
14Rayo Vallecano logoRayo Vallecano4-34–
15Getafe logoGetafe4-34–
16Celta Vigo logoCelta Vigo5-33–
17Villarreal logoVillarreal4-22–
18 · NedrykkMalaga logoMalaga4-62–
19 · NedrykkElche logoElche4-71–
20 · NedrykkValencia logoValencia5-91–
Champions LeagueEuropa LeagueConference League-kvalifiseringNedrykk

Tabellen er beregnet rett etter denne kampen. Markøren viser endring fra tabellen før avspark.

Modellvurderingene er statistiske estimater fra Coros kampmodeller (Dixon-Coles, Elo og kalibrerte klassifiserere) og skal leses med synlig usikkerhet – ikke som fasit.