Hopp til hovedinnhold
ForsideEliteserienStatistikk & xGTaktikkSiste nytt
Norsk fotball, forklart·No-Betting
Norsk fotball, forklart.

Utforsk Coro

Ligaer

EliteserienEliteserien-tabellPremier LeaguePremier League-tabellLa LigaSerie ABundesligaLigue 1

UEFA

Champions LeagueEuropa LeagueConference League

Landslag

HerrelandslagetKvinnelandslagetNations LeagueVM 2026 (arkiv)

Mer fra Coro

Siste nyttStatistikk og xGTaktikkSpill

Klubber

Bodø/GlimtBrannRosenborgVikingVålerengaMoldeMan CityAston VillaArsenalLiverpoolChelseaMan Utd
  • Forside

Coro

Norsk fotball, forklart med nyheter, kampdata og analyse.

Seksjoner

ForsideKamper og resultaterEliteserienPremier LeagueLandslaget

Analyse & Data

Coro-modellen og xGEliteserien-tabellenSpillerstatistikk

Om Coro

Om CoroBetting og gambling
Forside/Italia

Juventus mot Parma, Serie A

Flomlyst fotballstadion i blåtimen før kveldskamp
KI-generert illustrasjon / Coro
Serie AAllianz Stadium · TurinFulltid
Juventus logoJuventusHjemmelag
2–02–0søn 24. august
Parma logoParmaBortelag
  • Juventus logoJonathan Christian David59′
  • Juventus logoDušan Vlahović84′
Se kampstatistikk →Se oppdatert tabell
OversiktHendelserTabellStatistikkLagSpillere
Hopp videre:
Juventus logoJuventus|KamperNyheter
Parma logoParma|KamperNyheter
Kampanalyse

Kampbildet

Kampen er slutt · Coro-data
Kampklokka2 mål · sann minuttlinje
AvSlutt1530Pause607590591–0842–0
Juventus (under) Parma (over)
  1. 59′
Siste nytt
Serie A19. okt.

AS Roma jakter fra 2. plass i Serie A

Roma har 17 poeng etter sju kamper og følger lederduoen i Serie A.

Serie A19. okt.

Monza-Cagliari: nesten dødt løp før avspark

Monza har 43 prosent modell­sannsynlighet før Serie A-kampen mot Cagliari mandag kveld.

Serie A16. okt.

Frosinone-Sassuolo: nesten dødt løp før avspark

Frosinone har 35 prosent modellert seierssannsynlighet mot Sassuolo før fredagens Serie A-kamp.

Serie A13. okt.

Lazio jakter fra 2. plass i Serie A

Lazio har samlet 16 poeng på seks kamper og følger serielederen fra andreplass.

Serie A12. okt.

Torino-Udinese: modellen klarer ikke skille lagene

Torino-Udinese er jevnt vurdert før avspark i Serie A mandag kveld.

Serie A11. okt.

Mye taler for Atalanta mot Venezia

Atalanta har 71 prosent modellert seierssannsynlighet før Serie A-kampen mot Venezia mandag 12. oktober.

Serie A11. okt.

Lecce-Bologna: slik står kampen før avspark

Lecce har høyest vinnersannsynlighet i modellvurderingen før søndagens Serie A-kamp mot Bologna.

Serie A11. okt.

Lazio-Monza: duellene som kan avgjøre

Lazio har 66 prosent modellert vinnersannsynlighet før søndagens Serie A-kamp mot Monza.

Serie A10. okt.

Genoa-Fiorentina: her skiller lite før avspark

Genoa-Fiorentina står på terminlisten i Serie A lørdag 10. oktober. Avspark er klokken 15.00 norsk tid, mens modellen gir Genoa 40 prosent sannsynlighet for seier.

Serie A4. okt.

Inter jakter fra 2. plass i Serie A

Inter har 13 poeng etter fem kamper og følger Roma på toppen av Serie A. Neste seriekamp er mot Parma 10. oktober.

Se alle nyheter →
Serie ALør 31. oktBologna(15)Monza(14)15:00Modellen: Bologna 66 %Serie ALør 31. oktUdinese(16)AS Roma(3)18:00Modellen: AS Roma 61 %Serie ALør 31. oktAC Milan(4)Inter(1)20:45Modellen: Inter 57 %Serie ASøn 1. novComo(5)Venezia(20)12:30Modellen: Como 72 %Serie ASøn 1. novLazio(2)Cagliari(7)15:00Modellen: Lazio 64 %Serie ASøn 1. novFrosinone(6)Torino(10)15:00Modellen: Frosinone 38 %Serie ASøn 1. novLecce(12)Genoa(17)18:00Modellen: Genoa 39 %Serie ASøn 1. novJuventus(8)Napoli(9)20:45Modellen: Napoli 36 %Serie AMan 2. novSassuolo(13)Fiorentina(18)18:30Modellen: Fiorentina 37 %Serie AMan 2. novAtalanta(11)Parma(19)20:45Modellen: Atalanta 65 %

Tabell: Serie A 2026-27

LIVE
#LAGK+/-P
1Inter9+1525
2Lazio9+1525
3AS Roma9+1521
4Como9+920
5AC Milan9+718
6Frosinone9+817
7Napoli9+614
8Juventus9+114
9Torino9013
10Cagliari9-513
11Bologna9011
12Atalanta9-111
13Genoa9-510
14Lecce9-99
15Sassuolo9-88
16Monza9-67
17Udinese9-95
18Fiorentina9-105
19Parma9-105
20Venezia9-133
Se hele Serie A-tabellen →
Jonathan Christian David
1–0
  • 84′Dušan Vlahović2–0
  • NøkkeltallSamme skala for begge lag

    Ett lag spilte, ett lag så på.

    Forventede mål (xG)0–3 xG
    2.35
    mot
    0.62
    Ballbesittelseandel av kampen
    64%
    36%
    Fra avslutning til målfelles skuddskala
    25Skudd totalt8
    14Skudd i boks4
    8Skudd på mål2
    8%Skudduttelling0%
    Hele kampbildetAlle tilgjengelige lagdata
    512Pasninger275
    89%Pasningsprosent75%
    5Blokkerte skudd2
    6Hjørnespark6
    9Frispark13
    1Keeperredninger6
    1Gule kort2
    1Røde kort0
    Oppstillinger3-4-2-1 · 3-4-2-1
    Juventus logoHjemmelagJuventus
    BortelagParmaParma logo
    166.9
    Gregorio
    M. Di Gregorio
    Nr. 16G
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    19
    Se spillerprofil →
    38.2
    Bremer
    Gleison Bremer
    Nr. 3D
    Vurdering
    8.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    52
    Se spillerprofil →
    46.9
    Gatti
    Federico Gatti
    Nr. 4D
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    57
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    32
    Se spillerprofil →
    67.5
    Kelly
    Lloyd Kelly
    Nr. 6D
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    44
    Se spillerprofil →
    57.3
    Locatelli
    Manuel LocatelliKaptein
    Nr. 5M
    Vurdering
    7.3
    Minutter
    57
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    58
    Se spillerprofil →
    157.2
    Kalulu
    Pierre Kalulu
    Nr. 15M
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    54
    Se spillerprofil →
    77.5
    Conceição
    Francisco Conceição
    Nr. 7F
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    80
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    41
    Se spillerprofil →
    108.9
    Yıldız
    Kenan Yıldız
    Nr. 10F
    Vurdering
    8.9
    Minutter
    89
    Mål
    0
    Målgivende
    2
    Skudd
    3
    Pasninger
    30
    Se spillerprofil →
    96.0
    Pellegrino
    Mateo Pellegrino
    Nr. 9F
    Vurdering
    6.0
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    12
    Se spillerprofil →
    116.9
    Almqvist
    Pontus Almqvist
    Nr. 11F
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    80
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    12
    Se spillerprofil
    Vis oppstillinger på banen
    Juventus logoHjemmelagJuventus
    BortelagParmaParma logo
    166.9
    Gregorio
    M. Di Gregorio
    Nr. 16G
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    19
    Se spillerprofil →
    38.2

    Hva tallene forteller

    • SjansebildeJuventus skapte de klart største sjansene (2.35 mot 0.62 xG).

    ⓘBanen og spillerplasseringen er skjematisk. xG-visningen bruker en fast 0–3-skala; skudduttelling er mål delt på totale skudd.

    Spillerbørstopp 10 · vurdering
    • 8.9Kenan YıldızJuventus2 ass.
    • 8.2Gleison BremerJuventus
    • 7.7K. Thuram-UlienJuventus
    • 7.7Andrea CambiasoJuventus
    • 7.5Francisco ConceiçãoJuventus
    • 7.5Lloyd KellyJuventus
    • 7.3Dušan VlahovićJuventus1 mål
    • 7.3Manuel LocatelliJuventus
    • 7.2Mandela KeitaParma
    • 7.2Pierre KaluluJuventus

    Modellens fasit

    Prematchkilde ikke publisert
    –KamputfallMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
    –Over/under 2,5 målMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
    –Begge lag scorerMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
    Ingen publiserte prematchmarkeder kan vurderes.

    Neste kamp

    Fortsett kampreisen
    Serie A · søn 1. novemberJuventusmotNapoliBorte 36 % · Allianz StadiumSerie A · man 2. novemberAtalantamotParmaHjemme 65 % · New Balance Arena

    Tabell

    Serie A 2025-26
    #LagKMFPFlytt
    1 · Champions LeagueComo logoComo1+23–
    2 · Champions LeagueJuventus logoJuventus1+23↑10
    3 · Champions LeagueNapoli logoNapoli1+23↓1
    4 · Champions LeagueCremonese logoCremonese1+13↓1
    5 · Europa LeagueAS Roma logoAS Roma1+13↓1
    6 · Europa LeagueCagliari logoCagliari101↓1
    7 · Conference League-kvalifiseringFiorentina logoFiorentina101↓1
    8Genoa logoGenoa101↓1
    9Lecce logoLecce101↓1
    10Atalanta logoAtalanta000↓1
    11Hellas Verona logoHellas Verona000↓1
    12Inter logoInter000↓1
    13Pisa logoPisa000↑1
    14Torino logoTorino000↑1
    15Udinese logoUdinese000↑1
    16AC Milan logoAC Milan1-10↑1
    17Bologna logoBologna1-10↑1
    18 · NedrykkLazio logoLazio1-20↑1
    19 · NedrykkParma logoParma1-20↓6
    20 · NedrykkSassuolo logoSassuolo1-20–
    Champions LeagueEuropa LeagueConference League-kvalifiseringNedrykk

    Tabellen er beregnet rett etter denne kampen. Markøren viser endring fra tabellen før avspark.

    Modellvurderingene er statistiske estimater fra Coros kampmodeller (Dixon-Coles, Elo og kalibrerte klassifiserere) og skal leses med synlig usikkerhet – ikke som fasit.

    197.7
    Thuram-Ulien
    K. Thuram-Ulien
    Nr. 19M
    Vurdering
    7.7
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    5
    Pasninger
    67
    Se spillerprofil →
    277.7
    Cambiaso
    Andrea Cambiaso
    Nr. 27M
    Vurdering
    7.7
    Minutter
    83
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    57
    Se spillerprofil →
    306.9M1 mål
    David
    Jonathan Christian David
    Nr. 30F
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    80
    Mål
    1
    Målgivende
    0
    Skudd
    3
    Pasninger
    18
    Se spillerprofil →
    →
    246.2
    Ordoñez
    Christian Ordoñez
    Nr. 24F
    Vurdering
    6.2
    Minutter
    57
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    8
    Se spillerprofil →
    106.9
    Bernabé
    Adrián Bernabé
    Nr. 10M
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    42
    Se spillerprofil →
    146.6
    Valeri
    Emanuele Valeri
    Nr. 14M
    Vurdering
    6.6
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    11
    Se spillerprofil →
    167.2
    Keita
    Mandela Keita
    Nr. 16M
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    88
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    26
    Se spillerprofil →
    186.3
    Løvik
    Mathias Løvik
    Nr. 18M
    Vurdering
    6.3
    Minutter
    88
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    19
    Se spillerprofil →
    55.9
    Valenti
    Lautaro Valenti
    Nr. 5D
    Vurdering
    5.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    29
    Se spillerprofil →
    156.3
    Delprato
    Enrico DelpratoKaptein
    Nr. 15D
    Vurdering
    6.3
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    32
    Se spillerprofil →
    396.9
    Circati
    Alessandro Circati
    Nr. 39D
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    38
    Se spillerprofil →
    316.9
    Suzuki
    Zion Suzuki
    Nr. 31G
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    36
    Se spillerprofil →
    Bremer
    Gleison Bremer
    Nr. 3D
    Vurdering
    8.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    52
    Se spillerprofil →
    46.9
    Gatti
    Federico Gatti
    Nr. 4D
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    57
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    32
    Se spillerprofil →
    67.5
    Kelly
    Lloyd Kelly
    Nr. 6D
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    44
    Se spillerprofil →
    57.3
    Locatelli
    Manuel LocatelliKaptein
    Nr. 5M
    Vurdering
    7.3
    Minutter
    57
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    58
    Se spillerprofil →
    157.2
    Kalulu
    Pierre Kalulu
    Nr. 15M
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    54
    Se spillerprofil →
    197.7
    Thuram-Ulien
    K. Thuram-Ulien
    Nr. 19M
    Vurdering
    7.7
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    5
    Pasninger
    67
    Se spillerprofil →
    277.7
    Cambiaso
    Andrea Cambiaso
    Nr. 27M
    Vurdering
    7.7
    Minutter
    83
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    57
    Se spillerprofil →
    77.5
    Conceição
    Francisco Conceição
    Nr. 7F
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    80
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    41
    Se spillerprofil →
    108.9
    Yıldız
    Kenan Yıldız
    Nr. 10F
    Vurdering
    8.9
    Minutter
    89
    Mål
    0
    Målgivende
    2
    Skudd
    3
    Pasninger
    30
    Se spillerprofil →
    306.9M1 mål
    David
    Jonathan Christian David
    Nr. 30F
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    80
    Mål
    1
    Målgivende
    0
    Skudd
    3
    Pasninger
    18
    Se spillerprofil →
    96.0
    Pellegrino
    Mateo Pellegrino
    Nr. 9F
    Vurdering
    6.0
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    12
    Se spillerprofil →
    116.9
    Almqvist
    Pontus Almqvist
    Nr. 11F
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    80
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    12
    Se spillerprofil →
    246.2
    Ordoñez
    Christian Ordoñez
    Nr. 24F
    Vurdering
    6.2
    Minutter
    57
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    8
    Se spillerprofil →
    106.9
    Bernabé
    Adrián Bernabé
    Nr. 10M
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    42
    Se spillerprofil →
    146.6
    Valeri
    Emanuele Valeri
    Nr. 14M
    Vurdering
    6.6
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    11
    Se spillerprofil →
    55.9
    Valenti
    Lautaro Valenti
    Nr. 5D
    Vurdering
    5.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    29
    Se spillerprofil →
    156.3
    Delprato
    Enrico DelpratoKaptein
    Nr. 15D
    Vurdering
    6.3
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    32
    Se spillerprofil →
    316.9
    Suzuki
    Zion Suzuki
    Nr. 31G
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    36
    Se spillerprofil →
    167.2
    Keita
    Mandela Keita
    Nr. 16M
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    88
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    26
    Se spillerprofil →
    186.3
    Løvik
    Mathias Løvik
    Nr. 18M
    Vurdering
    6.3
    Minutter
    88
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    19
    Se spillerprofil →
    396.9
    Circati
    Alessandro Circati
    Nr. 39D
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    38
    Se spillerprofil →