Portrett av Romano Christian Schmid
Spillerprofil · komplett datakort

Romano Schmid

Fullt navn: Romano Christian Schmid

MidtbaneTilgjengelig
Født27. januar 2000 · 26 årNasjonalitetØsterrikeHøyde168 cmVekt69 kg
39Kamper
2 177Minutter
5Mål
7Målgivende
0,5Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Midtbaneprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026-27Forrige sesong 2026
Nøkkelpasninger / 90
03,7
3,010,68
Pasningspresisjon
0100
75,8 %74,2 %
Taklinger / 90
02,1
11,69

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68107.2Cyprus6.3Bosnia-7.7Jordan6.9Argenti6.0Algerie6.7Spania7.8Israel6.7Kosovo6.4Rep. Of6.1Kosovo
  1. Algerie6.0 vurdering
    28. juni 2026 · 45 min
  2. Spania6.7 vurdering
    2. juli 2026 · 60 min
  3. Israel7.8 vurdering
    24. sep. 2026 · 82 min
  4. Kosovo6.7 vurdering
    27. sep. 2026 · 58 min
  5. Rep. Of Ireland6.4 vurdering
    1. okt. 2026 · 67 min
  6. Kosovo6.1 vurdering
    4. okt. 2026 · 62 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,580,430,340,67MINUTTER89202392520246282024-2526620262692026-27
  1. 20230,00 målpoeng / 90
    89 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 20240,58 målpoeng / 90
    925 min · 2 mål · 4 målgivende
  3. 2024-250,43 målpoeng / 90
    628 min · 1 mål · 2 målgivende
  4. 20260,34 målpoeng / 90
    266 min · 1 mål · 0 målgivende
  5. 2026-270,67 målpoeng / 90
    269 min · 1 mål · 1 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 20234 kamper · 89 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 202416 kamper · 925 min · 2 mål · 4 målgivende · 0,58/90
  • 2024-258 kamper · 628 min · 1 mål · 2 målgivende · 0,43/90
  • 20264 kamper · 266 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,34/90
  • 2026-274 kamper · 269 min · 1 mål · 1 målgivende · 0,67/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

8 turneringsrader · landslag

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – landslag

1 turneringer
Flagg: ØsterrikeNations LeagueLandslag · Østerrike · 2026-276.81
Kamper
4
Minutter
269
Mål
1
Målgivende
1
Pasning %
75.83333333333333
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2026-271 turnering · 4 kamper · 1 mål · 1 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Nations League.

Registrert spilletid

  • UEFA Nations LeagueØsterrike
    269 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
0,67

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
3,01

Pasningspresisjon

UEFA Nations LeagueØsterrike
75,8 %

Taklinger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
1

Vunne dueller

UEFA Nations LeagueØsterrike
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Nations League
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
269
Kaptein
Nei
Vurdering
6,81

Angrep

Mål
1
Målgivende
1
Skudd
5
Skudd på mål
2
Pasninger
120
Nøkkelpasninger
9
Vellykkede driblinger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
75,8 %
Taklinger
3
Vunne dueller
7

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
20261 turnering · 4 kamper · 1 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Verdensmesterskapet.

Registrert spilletid

  • VerdensmesterskapetØsterrike
    266 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

VerdensmesterskapetØsterrike
0,34

Nøkkelpasninger / 90

VerdensmesterskapetØsterrike
0,68

Pasningspresisjon

VerdensmesterskapetØsterrike
74,2 %

Taklinger / 90

VerdensmesterskapetØsterrike
1,69

Vunne dueller

VerdensmesterskapetØsterrike
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Verdensmesterskapet
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
266
Kaptein
Nei
Vurdering
6,95

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
2
Skudd på mål
1
Pasninger
89
Nøkkelpasninger
2
Vellykkede driblinger
3

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
74,2 %
Taklinger
5
Vunne dueller
12

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2024-251 turnering · 8 kamper · 1 mål · 2 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Nations League.

Registrert spilletid

  • UEFA Nations LeagueØsterrike
    628 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
0,43

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
3,15

Pasningspresisjon

UEFA Nations LeagueØsterrike
80,9 %

Taklinger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
1,15

Vunne dueller

UEFA Nations LeagueØsterrike
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Nations League
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
8
Fra start
8
Minutter
628
Kaptein
Nei
Vurdering
7,19

Angrep

Mål
1
Målgivende
2
Skudd
7
Skudd på mål
4
Pasninger
278
Nøkkelpasninger
22
Vellykkede driblinger
9

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
80,9 %
Taklinger
8
Vunne dueller
31

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
20243 turneringer · 16 kamper · – mål · 4 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i World Cup - Qualification Europe.

Spilletid fordelt på turneringer

  • World Cup - Qualification EuropeØsterrike
    521 min · 56,3 %
  • PrivatlandskamperØsterrike
    252 min · 27,2 %
  • Euro ChampionshipØsterrike
    152 min · 16,4 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
0,52
PrivatlandskamperØsterrike
–
Euro ChampionshipØsterrike
0,59

Nøkkelpasninger / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
1,38
PrivatlandskamperØsterrike
2,5
Euro ChampionshipØsterrike
1,78

Pasningspresisjon

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
78 %
PrivatlandskamperØsterrike
71,8 %
Euro ChampionshipØsterrike
–

Taklinger / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
2,42
PrivatlandskamperØsterrike
1,79
Euro ChampionshipØsterrike
1,18

Vunne dueller

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
46,4 %
PrivatlandskamperØsterrike
–
Euro ChampionshipØsterrike
22,7 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · World Cup - Qualification Europe
  • Landslag · Østerrike · Midfielder · nr. 18

Spilletid

Draktnummer
18
Kamper
8
Fra start
5
Minutter
521
Innbytter
3
Byttet ut
4
På benken
3
Kaptein
Nei
Vurdering
7,10

Angrep

Mål
1
Målgivende
2
Skudd
4
Skudd på mål
3
Pasninger
228
Nøkkelpasninger
8
Driblinger
16
Vellykkede driblinger
6
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
78 %
Taklinger
14
Blokkeringer
1
Brudd
1
Dueller
84
Vunne dueller
39
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
15
Frispark begått
12
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Privatlandskamper
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
4
Fra start
3
Minutter
252
Kaptein
Nei
Vurdering
6,74

Angrep

Målgivende
2
Pasninger
85
Nøkkelpasninger
7
Vellykkede driblinger
2

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
71,8 %
Taklinger
5
Vunne dueller
10

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Euro Championship
  • Landslag · Østerrike · Midfielder · nr. 18

Lite datagrunnlag

Spilletid

Draktnummer
18
Kamper
4
Fra start
2
Minutter
152
Innbytter
2
Byttet ut
2
På benken
2
Kaptein
Nei
Vurdering
6,83

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
1
Skudd på mål
1
Pasninger
66
Nøkkelpasninger
3
Driblinger
3
Vellykkede driblinger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
2
Dueller
22
Vunne dueller
5
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
5
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
20232 turneringer · 4 kamper · – mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i Euro Championship - Qualification.

Spilletid fordelt på turneringer

  • Euro Championship - QualificationØsterrike
    73 min · 82 %Lite datagrunnlag
  • PrivatlandskamperØsterrike
    16 min · 18 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

Euro Championship - QualificationØsterrike
–
PrivatlandskamperØsterrike
–

Nøkkelpasninger / 90

Euro Championship - QualificationØsterrike
2,47
PrivatlandskamperØsterrike
–

Pasningspresisjon

Euro Championship - QualificationØsterrike
–
PrivatlandskamperØsterrike
71,4 %

Taklinger / 90

Euro Championship - QualificationØsterrike
1,23
PrivatlandskamperØsterrike
–

Vunne dueller

Euro Championship - QualificationØsterrike
66,7 %
PrivatlandskamperØsterrike
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship - Qualification
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
3
Fra start
1
Minutter
73
Innbytter
2
Byttet ut
1
På benken
5
Kaptein
Nei
Vurdering
6,95

Angrep

Mål
0
Skudd
1
Pasninger
26
Nøkkelpasninger
2
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
1
Brudd
1
Dueller
3
Vunne dueller
2
Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Privatlandskamper
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
0
Minutter
16
Kaptein
Nei
Vurdering
6,30

Angrep

Pasninger
7
Vellykkede driblinger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
71,4 %
Vunne dueller
2

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

4 registrert
  1. →Wolfsberger AC → Werder Bremenlør 1. august 2020Ikke oppgitt
  2. →Werder Bremen → Wolfsberger ACtir 5. februar 2019Lån
  3. →Red Bull Salzburg → Werder Brementor 3. januar 2019Ikke oppgitt
  4. →Sturm Graz → Red Bull Salzburglør 19. august 2017€ 540K
Kamplogg

Siste kamper – landslag

24 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
4. oktober · Østerrike–KosovoNations League · 2026-27626.1
1. oktober · Østerrike–Rep. Of IrelandNations League · 2026-27676.4
27. september · Østerrike–KosovoNations League · 2026-27586.71
24. september · Østerrike–IsraelNations League · 2026-27827.81
2. juli · Østerrike–SpaniaVerdensmesterskapet · 2026606.7
28. juni · Østerrike–AlgerieVerdensmesterskapet · 2026456.0
22. juni · Østerrike–ArgentinaVerdensmesterskapet · 2026786.9
17. juni · Østerrike–JordanVerdensmesterskapet · 2026837.71
18. november · Østerrike–Bosnia-HercegovinaVM-kvalifisering Europa · 2024226.3
15. november · Østerrike–CyprusVM-kvalifisering Europa · 2024897.2
12. oktober · Østerrike–RomaniaVM-kvalifisering Europa · 2024866.7
9. oktober · Østerrike–San MarinoVM-kvalifisering Europa · 2024909.011
9. september · Østerrike–Bosnia-HercegovinaVM-kvalifisering Europa · 2024626.3
6. september · Østerrike–CyprusVM-kvalifisering Europa · 2024456.6
10. juni · Østerrike–San MarinoVM-kvalifisering Europa · 2024457.2
7. juni · Østerrike–RomaniaVM-kvalifisering Europa · 2024827.51
23. mars · Østerrike–SerbiaNations League · 2024-25906.6
20. mars · Østerrike–SerbiaNations League · 2024-25777.3
17. november · Østerrike–SloveniaNations League · 2024-25837.61
14. november · Østerrike–KazakhstanNations League · 2024-25777.0
13. oktober · Østerrike–NorgeNations League · 2024-25797.01
10. oktober · Østerrike–KazakhstanNations League · 2024-25628.21
9. september · Østerrike–NorgeNations League · 2024-25787.2
6. september · Østerrike–SloveniaNations League · 2024-25826.9
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 11 tilgjengelige sesonger, 17 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.
Romano Schmid: statistikk, kamper og karriere | Coro