Portrett av Marcel Sabitzer
Spillerprofil · komplett datakort

Marcel Sabitzer

MidtbaneTilgjengelig
Født17. mars 1994 · 32 årNasjonalitetØsterrikeHøyde178 cmVekt76 kg
61Kamper
4 721Minutter
19Mål
10Målgivende
0,55Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Midtbaneprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026Forrige sesong 2024-25
Nøkkelpasninger / 90
01,9
1,51,58
Pasningspresisjon
0100
77,8 %83,3 %
Taklinger / 90
01,7
11,38

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68107.5Cyprus7.3Bosnia-8.6San Mar6.6Romania7.5Cyprus6.9Bosnia-6.6Jordan6.7Argenti7.3Algerie6.9Spania
  1. Cyprus7.5 vurdering
    15. nov. 2025 · 89 min
  2. Bosnia-Hercegovina6.9 vurdering
    18. nov. 2025 · 90 min
  3. Jordan6.6 vurdering
    17. juni 2026 · 90 min
  4. Argentina6.7 vurdering
    22. juni 2026 · 90 min
  5. Algerie7.3 vurdering
    28. juni 2026 · 90 min
  6. Spania6.9 vurdering
    2. juli 2026 · 90 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,200,440,501,290,550,790,25MINUTTER193201644020181 42120201802020-2148720231 15120244562024-253602026
  1. 20200,44 målpoeng / 90
    1 421 min · 5 mål · 2 målgivende
  2. 2020-210,50 målpoeng / 90
    180 min · 1 mål · 0 målgivende
  3. 20231,29 målpoeng / 90
    487 min · 5 mål · 2 målgivende
  4. 20240,55 målpoeng / 90
    1 151 min · 4 mål · 3 målgivende
  5. 2024-250,79 målpoeng / 90
    456 min · 2 mål · 2 målgivende
  6. 20260,25 målpoeng / 90
    360 min · 1 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 20163 kamper · 193 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 20186 kamper · 440 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,20/90
  • 202016 kamper · 1 421 min · 5 mål · 2 målgivende · 0,44/90
  • 2020-212 kamper · 180 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,50/90
  • 20239 kamper · 487 min · 5 mål · 2 målgivende · 1,29/90
  • 202413 kamper · 1 151 min · 4 mål · 3 målgivende · 0,55/90
  • 2024-255 kamper · 456 min · 2 mål · 2 målgivende · 0,79/90
  • 20264 kamper · 360 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,25/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

12 turneringsrader · landslag

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – landslag

1 turneringer
Flagg: ØsterrikeVerdensmesterskapetLandslag · Østerrike · 20266.88
Kamper
4
Minutter
360
Mål
1
Målgivende
0
Pasning %
77.77777777777777
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
20261 turnering · 4 kamper · 1 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Verdensmesterskapet.

Registrert spilletid

  • VerdensmesterskapetØsterrike
    360 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

VerdensmesterskapetØsterrike
0,25

Nøkkelpasninger / 90

VerdensmesterskapetØsterrike
1,5

Pasningspresisjon

VerdensmesterskapetØsterrike
77,8 %

Taklinger / 90

VerdensmesterskapetØsterrike
1

Vunne dueller

VerdensmesterskapetØsterrike
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Verdensmesterskapet
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
360
Kaptein
Nei
Vurdering
6,88

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
4
Skudd på mål
2
Pasninger
117
Nøkkelpasninger
6
Vellykkede driblinger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
77,8 %
Taklinger
4
Vunne dueller
8

Disiplin

Gule kort
1
Røde kort
0
2024-251 turnering · 5 kamper · 2 mål · 2 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Nations League.

Registrert spilletid

  • UEFA Nations LeagueØsterrike
    456 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
0,79

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
1,58

Pasningspresisjon

UEFA Nations LeagueØsterrike
83,3 %

Taklinger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
1,38

Vunne dueller

UEFA Nations LeagueØsterrike
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Nations League
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
5
Fra start
5
Minutter
456
Kaptein
Ja
Vurdering
7,69

Angrep

Mål
2
Målgivende
2
Skudd
15
Skudd på mål
6
Pasninger
174
Nøkkelpasninger
8
Vellykkede driblinger
3

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
83,3 %
Taklinger
7
Vunne dueller
19

Disiplin

Gule kort
1
Røde kort
0
20243 turneringer · 13 kamper · – mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i World Cup - Qualification Europe.

Spilletid fordelt på turneringer

  • World Cup - Qualification EuropeØsterrike
    701 min · 60,9 %
  • Euro ChampionshipØsterrike
    360 min · 31,3 %
  • PrivatlandskamperØsterrike
    90 min · 7,8 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
0,77
Euro ChampionshipØsterrike
0,25
PrivatlandskamperØsterrike
–

Nøkkelpasninger / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
1,67
Euro ChampionshipØsterrike
1,75
PrivatlandskamperØsterrike
–

Pasningspresisjon

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
77 %
Euro ChampionshipØsterrike
–
PrivatlandskamperØsterrike
73,1 %

Taklinger / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
0,26
Euro ChampionshipØsterrike
0,5
PrivatlandskamperØsterrike
–

Vunne dueller

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
38,1 %
Euro ChampionshipØsterrike
42,1 %
PrivatlandskamperØsterrike
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · World Cup - Qualification Europe
  • Landslag · Østerrike · Midfielder · nr. 9

Spilletid

Draktnummer
9
Kamper
8
Fra start
8
Minutter
701
Innbytter
0
Byttet ut
2
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,65

Angrep

Mål
3
Målgivende
3
Skudd
20
Skudd på mål
16
Pasninger
338
Nøkkelpasninger
13
Driblinger
9
Vellykkede driblinger
4
Straffer scoret
1
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
77 %
Taklinger
2
Brudd
4
Dueller
42
Vunne dueller
16
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
6
Frispark begått
7
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Euro Championship
  • Landslag · Østerrike · Midfielder · nr. 9

Spilletid

Draktnummer
9
Kamper
4
Fra start
4
Minutter
360
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,23

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
5
Skudd på mål
3
Pasninger
139
Nøkkelpasninger
7
Driblinger
4
Vellykkede driblinger
3
Straffer vunnet
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
2
Brudd
3
Dueller
19
Vunne dueller
8
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
2
Frispark begått
1
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Privatlandskamper
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
90
Kaptein
Ja
Vurdering
7,20

Angrep

Skudd
2
Skudd på mål
1
Pasninger
26

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
73,1 %

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
20232 turneringer · 9 kamper · 5 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i Euro Championship - Qualification.

Spilletid fordelt på turneringer

  • Euro Championship - QualificationØsterrike
    369 min · 75,8 %
  • PrivatlandskamperØsterrike
    118 min · 24,2 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

Euro Championship - QualificationØsterrike
1,46
PrivatlandskamperØsterrike
–

Nøkkelpasninger / 90

Euro Championship - QualificationØsterrike
2,68
PrivatlandskamperØsterrike
2,29

Pasningspresisjon

Euro Championship - QualificationØsterrike
–
PrivatlandskamperØsterrike
78,4 %

Taklinger / 90

Euro Championship - QualificationØsterrike
0,98
PrivatlandskamperØsterrike
1,53

Vunne dueller

Euro Championship - QualificationØsterrike
55 %
PrivatlandskamperØsterrike
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship - Qualification
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
7
Fra start
3
Minutter
369
Innbytter
4
Byttet ut
2
På benken
5
Kaptein
Nei
Vurdering
7,46

Angrep

Mål
4
Målgivende
2
Skudd
14
Skudd på mål
8
Pasninger
154
Nøkkelpasninger
11
Driblinger
3
Vellykkede driblinger
2
Straffer scoret
2
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
4
Blokkeringer
3
Brudd
5
Dueller
20
Vunne dueller
11
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
2
Frispark begått
2
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Privatlandskamper
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Fra start
1
Minutter
118
Kaptein
Nei
Vurdering
7,96

Angrep

Mål
1
Skudd
6
Skudd på mål
2
Pasninger
37
Nøkkelpasninger
3
Vellykkede driblinger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
78,4 %
Taklinger
2
Vunne dueller
7

Disiplin

Gule kort
1
Røde kort
0
2020-211 turnering · 2 kamper · 1 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Nations League.

Registrert spilletid

  • UEFA Nations LeagueØsterrike
    180 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
3

Pasningspresisjon

UEFA Nations LeagueØsterrike
85,7 %

Taklinger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
–

Vunne dueller

UEFA Nations LeagueØsterrike
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Nations League
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
180
Kaptein
Nei
Vurdering
7,35

Angrep

Mål
1
Skudd
4
Skudd på mål
3
Pasninger
126
Nøkkelpasninger
6

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
85,7 %
Vunne dueller
4

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
20202 turneringer · 16 kamper · 5 mål · 2 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i Euro Championship.

Spilletid fordelt på turneringer

  • Euro ChampionshipØsterrike
    791 min · 55,7 %
  • World Cup - Qualification EuropeØsterrike
    630 min · 44,3 %

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

Euro ChampionshipØsterrike
0,34
World Cup - Qualification EuropeØsterrike
0,57

Nøkkelpasninger / 90

Euro ChampionshipØsterrike
2,39
World Cup - Qualification EuropeØsterrike
1,86

Pasningspresisjon

Euro ChampionshipØsterrike
72 %
World Cup - Qualification EuropeØsterrike
48 %

Taklinger / 90

Euro ChampionshipØsterrike
0,46
World Cup - Qualification EuropeØsterrike
0,43

Vunne dueller

Euro ChampionshipØsterrike
42,6 %
World Cup - Qualification EuropeØsterrike
47,7 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
9
Fra start
9
Minutter
791
Innbytter
0
Byttet ut
3
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,95

Angrep

Mål
2
Målgivende
1
Skudd
41
Skudd på mål
12
Pasninger
423
Nøkkelpasninger
21
Driblinger
21
Vellykkede driblinger
12
Straffer vunnet
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
72 %
Taklinger
4
Blokkeringer
0
Brudd
3
Dueller
54
Vunne dueller
23
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
20
Frispark begått
19
Gule kort
2
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · World Cup - Qualification Europe
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
7
Fra start
7
Minutter
630
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei
Vurdering
7,40

Angrep

Mål
3
Målgivende
1
Skudd
14
Skudd på mål
7
Pasninger
416
Nøkkelpasninger
13
Driblinger
11
Vellykkede driblinger
8
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
48 %
Taklinger
3
Blokkeringer
2
Brudd
4
Dueller
44
Vunne dueller
21
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
8
Frispark begått
3
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
20181 turnering · 6 kamper · 1 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra World Cup - Qualification Europe.

Registrert spilletid

  • World Cup - Qualification EuropeØsterrike
    440 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
–

Nøkkelpasninger / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
0

Pasningspresisjon

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
63 %

Taklinger / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
–

Vunne dueller

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
33,3 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · World Cup - Qualification Europe
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
6
Fra start
5
Minutter
440
Innbytter
1
Byttet ut
2
På benken
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,80

Angrep

Mål
1
Skudd
3
Skudd på mål
1
Pasninger
17
Nøkkelpasninger
0
Driblinger
0
Vellykkede driblinger
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
63 %
Brudd
1
Dueller
9
Vunne dueller
3

Disiplin

Frispark vunnet
2
Frispark begått
3
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
20161 turnering · 3 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Euro Championship.

Registrert spilletid

  • Euro ChampionshipØsterrike
    193 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

Euro ChampionshipØsterrike
–

Nøkkelpasninger / 90

Euro ChampionshipØsterrike
–

Pasningspresisjon

Euro ChampionshipØsterrike
–

Taklinger / 90

Euro ChampionshipØsterrike
–

Vunne dueller

Euro ChampionshipØsterrike
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Spilletid

Kamper
3
Fra start
2
Minutter
193
Innbytter
1
Byttet ut
2
På benken
1
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

8 registrert
  1. →Bayern München → Borussia Dortmundman 24. juli 2023€ 19M
  2. →Manchester United → Bayern Münchenlør 1. juli 2023Ikke oppgitt
  3. →Bayern München → Manchester Unitedtir 31. januar 2023Lån
  4. →RB Leipzig → Bayern Münchenman 30. august 2021€ 15M
  5. →Red Bull Salzburg → RB Leipzigons 1. juli 2015Ikke oppgitt
  6. →RB Leipzig → Red Bull Salzburgons 2. juli 2014Lån
  7. →Rapid Vienna → RB Leipzigtir 1. juli 2014€ 2M
  8. →Admira Wacker → Rapid Viennafre 4. januar 2013€ 350K
Kamplogg

Siste kamper – landslag

16 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
2. juli · Østerrike–SpaniaVerdensmesterskapet · 2026906.9
28. juni · Østerrike–AlgerieVerdensmesterskapet · 2026907.31
22. juni · Østerrike–ArgentinaVerdensmesterskapet · 2026906.7
17. juni · Østerrike–JordanVerdensmesterskapet · 2026906.6
18. november · Østerrike–Bosnia-HercegovinaVM-kvalifisering Europa · 2024906.9
15. november · Østerrike–CyprusVM-kvalifisering Europa · 2024897.5
12. oktober · Østerrike–RomaniaVM-kvalifisering Europa · 2024906.6
9. oktober · Østerrike–San MarinoVM-kvalifisering Europa · 2024728.62
9. september · Østerrike–Bosnia-HercegovinaVM-kvalifisering Europa · 2024907.31
6. september · Østerrike–CyprusVM-kvalifisering Europa · 2024907.51
10. juni · Østerrike–San MarinoVM-kvalifisering Europa · 2024908.21
7. juni · Østerrike–RomaniaVM-kvalifisering Europa · 2024908.61
17. november · Østerrike–SloveniaNations League · 2024-25907.5
14. november · Østerrike–KazakhstanNations League · 2024-25––
13. oktober · Østerrike–NorgeNations League · 2024-25938.62
10. oktober · Østerrike–KazakhstanNations League · 2024-25937.61
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 17 tilgjengelige sesonger, 41 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.