Portrett av Maximiliano Javier Araújo Vilches
Spillerprofil · komplett datakort

Maximiliano Araújo

Fullt navn: Maximiliano Javier Araújo Vilches

ForsvarTilgjengelig
Født15. februar 2000 · 26 årNasjonalitetUruguayHøyde179 cmVekt73 kg
34Kamper
2 659Minutter
4Mål
3Målgivende
0,24Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Forsvarsprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026-27Forrige sesong 2025-26
Taklinger / 90
04,8
1,713,95
Brudd / 90
01,6
–1,29
Vunne dueller
0100
–51,7 %

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68107.0Naciona6.7Galatas7.1Famalic7.1Arouca6.4SC Brag7.5Lens5.9Lask Li6.7Academi6.8Casa Pi7.2Shakhta
  1. SC Braga6.4 vurdering
    11. okt. 2026 · 32 min
  2. Lens7.5 vurdering
    13. okt. 2026 · 90 min
  3. Lask Linz5.9 vurdering
    21. okt. 2026 · 90 min
  4. Academico Viseu6.7 vurdering
    25. okt. 2026 · 90 min
  5. Casa Pia6.8 vurdering
    1. nov. 2026 · 90 min
  6. Shakhtar Donetsk7.2 vurdering
    3. nov. 2026 · 88 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,140,280,26MINUTTER6252024-259802025-261 0542026-27
  1. 2024-250,14 målpoeng / 90
    625 min · 1 mål · 0 målgivende
  2. 2025-260,28 målpoeng / 90
    980 min · 2 mål · 1 målgivende
  3. 2026-270,26 målpoeng / 90
    1 054 min · 1 mål · 2 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2024-2510 kamper · 625 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,14/90
  • 2025-2611 kamper · 980 min · 2 mål · 1 målgivende · 0,28/90
  • 2026-2713 kamper · 1 054 min · 1 mål · 2 målgivende · 0,26/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

4 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

2 turneringer
Sporting CP logoPrimeira LigaKlubb · Sporting CP · 2026-276.75
Kamper
9
Minutter
696
Mål
1
Målgivende
2
Pasning %
88.16901408450704
Sporting CP logoChampions LeagueKlubb · Sporting CP · 2026-276.83
Kamper
4
Minutter
358
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
84.93150684931507
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2026-272 turneringer · 13 kamper · 1 mål · 2 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i Primeira Liga.

Spilletid fordelt på turneringer

  • Primeira LigaSporting CP
    696 min · 66 %
  • Champions LeagueSporting CP
    358 min · 34 %

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

Primeira LigaSporting CP
1,81
Champions LeagueSporting CP
1,51

Brudd / 90

Primeira LigaSporting CP
–
Champions LeagueSporting CP
–

Blokkeringer / 90

Primeira LigaSporting CP
–
Champions LeagueSporting CP
–

Vunne dueller

Primeira LigaSporting CP
–
Champions LeagueSporting CP
–

Pasningspresisjon

Primeira LigaSporting CP
88,2 %
Champions LeagueSporting CP
84,9 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Primeira Liga
  • Klubb · Sporting CP · M

Spilletid

Kamper
9
Fra start
8
Minutter
696
Kaptein
Ja
Vurdering
6,75

Angrep

Mål
1
Målgivende
2
Skudd
10
Skudd på mål
4
Pasninger
355
Nøkkelpasninger
16
Vellykkede driblinger
9

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
88,2 %
Taklinger
14
Vunne dueller
48

Disiplin

Gule kort
4
Røde kort
0
Vis alle tall · Champions League
  • Klubb · Sporting CP · M

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
358
Kaptein
Nei
Vurdering
6,83

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
4
Skudd på mål
2
Pasninger
146
Nøkkelpasninger
5
Vellykkede driblinger
4

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
84,9 %
Taklinger
6
Vunne dueller
14

Disiplin

Gule kort
1
Røde kort
0
2025-261 turnering · 11 kamper · 2 mål · 1 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueSporting CP
    980 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueSporting CP
3,95

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueSporting CP
1,29

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueSporting CP
–

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueSporting CP
51,7 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueSporting CP
84 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Sporting CP · Defender · nr. 20

Spilletid

Draktnummer
20
Kamper
11
Fra start
11
Minutter
980
Innbytter
0
Byttet ut
5
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,98

Angrep

Mål
2
Målgivende
1
Skudd
7
Skudd på mål
4
Pasninger
353
Nøkkelpasninger
15
Driblinger
19
Vellykkede driblinger
6
Straffer vunnet
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
84 %
Taklinger
43
Brudd
14
Dueller
149
Vunne dueller
77
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
20
Frispark begått
23
Gule kort
4
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2024-251 turnering · 10 kamper · 1 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueSporting CP
    625 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueSporting CP
2,45

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueSporting CP
0,86

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueSporting CP
0,29

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueSporting CP
48,4 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueSporting CP
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Sporting CP · Midfielder

Spilletid

Kamper
10
Fra start
9
Minutter
625
Innbytter
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,77

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
5
Skudd på mål
1
Pasninger
273
Nøkkelpasninger
7
Driblinger
16
Vellykkede driblinger
7
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
17
Blokkeringer
2
Brudd
6
Dueller
95
Vunne dueller
46
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
19
Frispark begått
11
Gule kort
2
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

3 registrert
  1. →Toluca → Sporting CPtir 27. august 2024€ 13.6M
  2. →Puebla → Tolucasøn 1. januar 2023Ikke oppgitt
  3. →Wanderers → Pueblaons 1. januar 2020Ikke oppgitt
Kamplogg

Siste kamper – klubb

34 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
3. november · Sporting CP–Shakhtar DonetskChampions League · 2026-27887.2
1. november · Sporting CP–Casa PiaPrimeira Liga · 2026-27906.8
25. oktober · Sporting CP–Academico ViseuPrimeira Liga · 2026-27906.7
21. oktober · Sporting CP–Lask LinzChampions League · 2026-27905.9
13. oktober · Sporting CP–LensChampions League · 2026-27907.5
11. oktober · Sporting CP–SC BragaPrimeira Liga · 2026-27326.4
20. september · Sporting CP–AroucaPrimeira Liga · 2026-27907.11
13. september · Sporting CP–FamalicaoPrimeira Liga · 2026-27907.1
9. september · Sporting CP–GalatasarayChampions League · 2026-27906.7
6. september · Sporting CP–NacionalPrimeira Liga · 2026-27787.0
30. august · Sporting CP–Rio AvePrimeira Liga · 2026-27906.21
23. august · Sporting CP–AlvercaPrimeira Liga · 2026-27427.71
14. august · Sporting CP–GuimaraesPrimeira Liga · 2026-27946.2
15. april · Sporting CP–ArsenalChampions League · 2025-26906.6
7. april · Sporting CP–ArsenalChampions League · 2025-26906.9
17. mars · Sporting CP–Bodø/GlimtChampions League · 2025-261108.91
28. januar · Sporting CP–Athletic ClubChampions League · 2025-26907.51
20. januar · Sporting CP–Paris Saint GermainChampions League · 2025-26906.3
9. desember · Sporting CP–Bayern MünchenChampions League · 2025-26895.6
26. november · Sporting CP–Club Brugge KVChampions League · 2025-26867.5
4. november · Sporting CP–JuventusChampions League · 2025-26907.31
22. oktober · Sporting CP–MarseilleChampions League · 2025-26896.3
1. oktober · Sporting CP–NapoliChampions League · 2025-26906.7
18. september · Sporting CP–Kairat AlmatyChampions League · 2025-26667.2
19. februar · Sporting CP–Borussia DortmundChampions League · 2024-25346.5
11. februar · Sporting CP–Borussia DortmundChampions League · 2024-25907.0
29. januar · Sporting CP–BolognaChampions League · 2024-25906.7
22. januar · Sporting CP–RB LeipzigChampions League · 2024-25906.6
10. desember · Sporting CP–Club Brugge KVChampions League · 2024-25816.6
26. november · Sporting CP–ArsenalChampions League · 2024-25686.6
5. november · Sporting CP–Manchester CityChampions League · 2024-25757.21
22. oktober · Sporting CP–Sturm GrazChampions League · 2024-25707.3
1. oktober · Sporting CP–PSV EindhovenChampions League · 2024-25106.9
17. september · Sporting CP–LilleChampions League · 2024-25176.3
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 7 tilgjengelige sesonger, 9 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.