Portrett av Tomás Lemos Araújo
Spillerprofil · komplett datakort

Tomás Araújo

Fullt navn: Tomás Lemos Araújo

ForsvarTilgjengelig
Født16. mai 2002 · 24 årNasjonalitetPortugalHøyde187 cmVekt81 kg
46Kamper
2 703Minutter
0Mål
1Målgivende
0,03Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Forsvarsprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026-27Forrige sesong 2025-26
Taklinger / 90
01,9
1,491,51
Brudd / 90
02,8
–2,33
Blokkeringer / 90
01,4
–1,1
Vunne dueller
0100
–68,8 %

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.6Real Ma6.9Academi7.2Casa Pi6.6Maritim6.7GIL Vic6.8FC Port7.7Guimara7.5Celtic6.3Omonia 7.2Alverca
  1. GIL Vicente6.7 vurdering
    13. sep. 2026 · 90 min
  2. FC Porto6.8 vurdering
    20. sep. 2026 · 90 min
  3. Guimaraes7.7 vurdering
    11. okt. 2026 · 90 min
  4. Celtic7.5 vurdering
    15. okt. 2026 · 90 min
  5. Omonia Nicosia6.3 vurdering
    22. okt. 2026 · 90 min
  6. Alverca7.2 vurdering
    1. nov. 2026 · 90 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,000,000,000,11MINUTTER1682022-231592023-249282024-256562025-267832026-27
  1. 2022-230,00 målpoeng / 90
    168 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 2023-240,00 målpoeng / 90
    159 min · 0 mål · 0 målgivende
  3. 2024-250,00 målpoeng / 90
    928 min · 0 mål · 0 målgivende
  4. 2025-260,00 målpoeng / 90
    656 min · 0 mål · 0 målgivende
  5. 2026-270,11 målpoeng / 90
    783 min · 0 mål · 1 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2021-220 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2022-232 kamper · 168 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 2023-243 kamper · 159 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 2024-2511 kamper · 928 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2025-269 kamper · 656 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2026-279 kamper · 783 min · 0 mål · 1 målgivende · 0,11/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

9 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

2 turneringer
Benfica logoPrimeira LigaKlubb · Benfica · 2026-276.98
Kamper
7
Minutter
603
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
92.81867145421903
Benfica logoEuropa LeagueKlubb · Benfica · 2026-276.93
Kamper
2
Minutter
180
Mål
0
Målgivende
1
Pasning %
94.91525423728814
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2026-272 turneringer · 9 kamper · 0 mål · 1 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i Primeira Liga.

Spilletid fordelt på turneringer

  • Primeira LigaBenfica
    603 min · 77 %
  • Europa LeagueBenfica
    180 min · 23 %

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

Primeira LigaBenfica
1,04
Europa LeagueBenfica
3

Brudd / 90

Primeira LigaBenfica
–
Europa LeagueBenfica
–

Blokkeringer / 90

Primeira LigaBenfica
–
Europa LeagueBenfica
–

Vunne dueller

Primeira LigaBenfica
–
Europa LeagueBenfica
–

Pasningspresisjon

Primeira LigaBenfica
92,8 %
Europa LeagueBenfica
94,9 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Primeira Liga
  • Klubb · Benfica · Defender

Spilletid

Kamper
7
Fra start
7
Minutter
603
Kaptein
Ja
Vurdering
6,98

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
3
Skudd på mål
0
Pasninger
557
Nøkkelpasninger
1
Vellykkede driblinger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
92,8 %
Taklinger
7
Vunne dueller
23

Disiplin

Gule kort
4
Røde kort
0
Vis alle tall · Europa League
  • Klubb · Benfica · Defender

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
180
Kaptein
Nei
Vurdering
6,94

Angrep

Mål
0
Målgivende
1
Skudd
3
Skudd på mål
0
Pasninger
177
Nøkkelpasninger
1
Vellykkede driblinger
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
94,9 %
Taklinger
6
Vunne dueller
11

Disiplin

Gule kort
1
Røde kort
0
2025-261 turnering · 9 kamper · 0 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueBenfica
    656 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
1,51

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
2,33

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
1,1

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueBenfica
68,8 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueBenfica
84 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Benfica · Defender · nr. 44

Spilletid

Draktnummer
44
Kamper
9
Fra start
7
Minutter
656
Innbytter
2
Byttet ut
0
På benken
4
Kaptein
Nei
Vurdering
6,97

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Skudd på mål
1
Pasninger
359
Nøkkelpasninger
1
Driblinger
2
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
84 %
Taklinger
11
Blokkeringer
8
Brudd
17
Dueller
32
Vunne dueller
22
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
1
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2024-251 turnering · 11 kamper · 0 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueBenfica
    928 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
3,69

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
1,07

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
0,39

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueBenfica
55 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueBenfica
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Benfica · Defender

Spilletid

Kamper
11
Fra start
11
Minutter
928
Innbytter
0
Byttet ut
4
På benken
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,83

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Pasninger
487
Nøkkelpasninger
4
Driblinger
6
Vellykkede driblinger
3
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
38
Blokkeringer
4
Brudd
11
Dueller
100
Vunne dueller
55
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
3
Frispark begått
7
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2023-242 turneringer · 3 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Champions League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueBenfica
    159 min · 100 %Lite datagrunnlag
  • UEFA Europa LeagueBenfica
    0 min · 0 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
1,7
UEFA Europa LeagueBenfica
–

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
2,26
UEFA Europa LeagueBenfica
–

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
2,26
UEFA Europa LeagueBenfica
–

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueBenfica
62,5 %
UEFA Europa LeagueBenfica
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueBenfica
–
UEFA Europa LeagueBenfica
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Benfica · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
3
Fra start
1
Minutter
159
Innbytter
2
Byttet ut
0
På benken
5
Kaptein
Nei
Vurdering
7,07

Angrep

Mål
0
Pasninger
84
Nøkkelpasninger
1
Driblinger
3
Vellykkede driblinger
3
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
3
Blokkeringer
4
Brudd
4
Dueller
16
Vunne dueller
10
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
1
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Benfica · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
5
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2022-232 turneringer · 2 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa Conference League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa Conference LeagueGIL Vicente
    168 min · 100 %Lite datagrunnlag
  • UEFA Champions LeagueBenfica
    0 min · 0 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Europa Conference LeagueGIL Vicente
1,07
UEFA Champions LeagueBenfica
–

Brudd / 90

UEFA Europa Conference LeagueGIL Vicente
3,21
UEFA Champions LeagueBenfica
–

Blokkeringer / 90

UEFA Europa Conference LeagueGIL Vicente
0,54
UEFA Champions LeagueBenfica
–

Vunne dueller

UEFA Europa Conference LeagueGIL Vicente
87,5 %
UEFA Champions LeagueBenfica
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa Conference LeagueGIL Vicente
44 %
UEFA Champions LeagueBenfica
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · GIL Vicente · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
168
Innbytter
0
Byttet ut
1
På benken
2
Kaptein
Nei
Vurdering
6,95

Angrep

Mål
0
Pasninger
102
Driblinger
4
Vellykkede driblinger
4
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
44 %
Taklinger
2
Blokkeringer
1
Brudd
6
Dueller
8
Vunne dueller
7
Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Benfica · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2021-221 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueBenfica
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
–

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
–

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueBenfica
–

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueBenfica
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueBenfica
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Benfica · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

2 registrert
  1. →GIL Vicente → Benficalør 1. juli 2023Ikke oppgitt
  2. →Benfica → GIL Vicenteons 27. juli 2022Lån
Kamplogg

Siste kamper – klubb

46 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
1. november · Benfica–AlvercaPrimeira Liga · 2026-27907.2
22. oktober · Benfica–Omonia NicosiaEuropa League · 2026-27906.3
15. oktober · Benfica–CelticEuropa League · 2026-27907.51
11. oktober · Benfica–GuimaraesPrimeira Liga · 2026-27907.7
20. september · Benfica–FC PortoPrimeira Liga · 2026-27906.8
13. september · Benfica–GIL VicentePrimeira Liga · 2026-27906.7
6. september · Benfica–MaritimoPrimeira Liga · 2026-27906.6
16. august · Benfica–Casa PiaPrimeira Liga · 2026-27597.2
9. august · Benfica–Academico ViseuPrimeira Liga · 2026-27946.9
25. februar · Benfica–Real MadridChampions League · 2025-26906.6
17. februar · Benfica–Real MadridChampions League · 2025-26907.2
28. januar · Benfica–Real MadridChampions League · 2025-26907.0
21. januar · Benfica–JuventusChampions League · 2025-26906.9
10. desember · Benfica–NapoliChampions League · 2025-26907.5
25. november · Benfica–AjaxChampions League · 2025-2696.9
5. november · Benfica–Bayer LeverkusenChampions League · 2025-26907.2
21. oktober · Benfica–NewcastleChampions League · 2025-26906.2
30. september · Benfica–ChelseaChampions League · 2025-26177.2
16. september · Benfica–QarabagChampions League · 2025-26––
27. august · Benfica–FenerbahçeChampions League · 2025-26––
11. mars · Benfica–BarcelonaChampions League · 2024-25846.2
5. mars · Benfica–BarcelonaChampions League · 2024-25576.9
18. februar · Benfica–MonacoChampions League · 2024-25906.7
12. februar · Benfica–MonacoChampions League · 2024-25677.3
29. januar · Benfica–JuventusChampions League · 2024-25897.2
21. januar · Benfica–BarcelonaChampions League · 2024-25905.6
11. desember · Benfica–BolognaChampions League · 2024-25906.9
27. november · Benfica–MonacoChampions League · 2024-25907.0
6. november · Benfica–Bayern MünchenChampions League · 2024-25907.3
23. oktober · Benfica–FeyenoordChampions League · 2024-25906.6
2. oktober · Benfica–Atletico MadridChampions League · 2024-25907.3
19. september · Benfica–FK Crvena ZvezdaChampions League · 2024-25––
11. april · Benfica–MarseilleEuropa League · 2023-24––
14. mars · Benfica–RangersEuropa League · 2023-24––
7. mars · Benfica–RangersEuropa League · 2023-24––
22. februar · Benfica–ToulouseEuropa League · 2023-24––
15. februar · Benfica–ToulouseEuropa League · 2023-24––
12. desember · Benfica–Red Bull SalzburgChampions League · 2023-24907.2
29. november · Benfica–InterChampions League · 2023-24116.7
8. november · Benfica–Real SociedadChampions League · 2023-24––
24. oktober · Benfica–Real SociedadChampions League · 2023-24––
3. oktober · Benfica–InterChampions League · 2023-24687.3
20. september · Benfica–Red Bull SalzburgChampions League · 2023-24––
25. august · GIL Vicente–AZ AlkmaarConference League · 2022-23906.7
18. august · GIL Vicente–AZ AlkmaarConference League · 2022-23787.3
23. februar · Benfica–AjaxChampions League · 2021-22––
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 7 tilgjengelige sesonger, 11 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.