Portrett av Alexandru Mihăiță Chipciu
Spillerprofil · komplett datakort

Alexandru Chipciu

Fullt navn: Alexandru Mihăiță Chipciu

ForsvarTilgjengelig
Født18. mai 1989 · 37 årNasjonalitetRomaniaHøyde177 cmVekt74 kg
30Kamper
1 966Minutter
2Mål
3Målgivende
0,23Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Forsvarsprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026Lite datagrunnlagForrige sesong 2021-22
Taklinger / 90
02,4
2–

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.9Apoel N6.1Manches6.4Manches6.8Bayern 6.3Celtic6.6CSKA So6.3BSC You7.0AS Roma6.7CSKA So7.3Corvinu
  1. Celtic6.3 vurdering
    27. sep. 2017 · 90 min
  2. CSKA Sofia6.6 vurdering
    22. okt. 2020 · 12 min
  3. BSC Young Boys6.3 vurdering
    29. okt. 2020 · 27 min
  4. AS Roma7.0 vurdering
    26. nov. 2020 · 39 min
  5. CSKA Sofia6.7 vurdering
    3. des. 2020 · 85 min
  6. Corvinul Hunedoara7.3 vurdering
    24. okt. 2026 · 90 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,360,000,000,000,420,00MINUTTER1 0052016-171802017-181802018-192982020-212132021-22902026
  1. 2016-170,36 målpoeng / 90
    1 005 min · 1 mål · 3 målgivende
  2. 2017-180,00 målpoeng / 90
    180 min · 0 mål · 0 målgivende
  3. 2018-190,00 målpoeng / 90
    180 min · 0 mål · 0 målgivende
  4. 2020-210,00 målpoeng / 90
    298 min · 0 mål · 0 målgivende
  5. 2021-220,42 målpoeng / 90
    213 min · 1 mål · 0 målgivende
  6. 20260,00 målpoeng / 90
    90 min · 0 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2016-1714 kamper · 1 005 min · 1 mål · 3 målgivende · 0,36/90
  • 2017-182 kamper · 180 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2018-192 kamper · 180 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2020-216 kamper · 298 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2021-225 kamper · 213 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,42/90
  • 20261 kamper · 90 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
Datagrunnlag

Hva grafene viser

10 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

1 turneringer
Universitatea Cluj logoLiga IKlubb · Universitatea Cluj · 20267.27
Kamper
1
Minutter
90
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
72.41379310344827
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
20261 turnering · 1 kamp · 0 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Liga I.

Registrert spilletid

  • Liga IUniversitatea Cluj
    90 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

Liga IUniversitatea Cluj
2

Brudd / 90

Liga IUniversitatea Cluj
–

Blokkeringer / 90

Liga IUniversitatea Cluj
–

Vunne dueller

Liga IUniversitatea Cluj
–

Pasningspresisjon

Liga IUniversitatea Cluj
72,4 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Liga I
  • Klubb · Universitatea Cluj · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
90
Kaptein
Nei
Vurdering
7,27

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
29
Nøkkelpasninger
0
Vellykkede driblinger
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
72,4 %
Taklinger
2
Vunne dueller
3

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2021-223 turneringer · 5 kamper · 1 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Champions League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
    189 min · 88,7 %
  • UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
    24 min · 11,3 %Lite datagrunnlag
  • UEFA Europa Conference LeagueCFR 1907 Cluj
    0 min · 0 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Europa Conference LeagueCFR 1907 Cluj
–

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Europa Conference LeagueCFR 1907 Cluj
–

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Europa Conference LeagueCFR 1907 Cluj
–

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Europa Conference LeagueCFR 1907 Cluj
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Europa Conference LeagueCFR 1907 Cluj
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · CFR 1907 Cluj · Midfielder

Spilletid

Kamper
4
Fra start
1
Minutter
189
Innbytter
3
Byttet ut
2
På benken
3
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
1

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · CFR 1907 Cluj · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
0
Minutter
24
Innbytter
1
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · CFR 1907 Cluj · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2020-212 turneringer · 6 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
    163 min · 54,7 %Lite datagrunnlag
  • UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
    135 min · 45,3 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
2,21
UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
–

Brudd / 90

UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
1,1
UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
–

Blokkeringer / 90

UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
–

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
42,9 %
UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueCFR 1907 Cluj
–
UEFA Champions LeagueCFR 1907 Cluj
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · CFR 1907 Cluj · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
4
Fra start
1
Minutter
163
Innbytter
3
Byttet ut
0
På benken
5
Kaptein
Nei
Vurdering
6,65

Angrep

Mål
0
Skudd
2
Skudd på mål
1
Pasninger
66
Nøkkelpasninger
4
Driblinger
9
Vellykkede driblinger
6
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
4
Brudd
2
Dueller
28
Vunne dueller
12
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
2
Frispark begått
6
Gule kort
2
Gulrøde kort
1
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · CFR 1907 Cluj · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
135
Innbytter
0
Byttet ut
2
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2018-191 turnering · 2 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueSparta Praha
    180 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueSparta Praha
–

Brudd / 90

UEFA Europa LeagueSparta Praha
–

Blokkeringer / 90

UEFA Europa LeagueSparta Praha
–

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueSparta Praha
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueSparta Praha
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Sparta Praha · Midfielder

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
180
Innbytter
0
Byttet ut
1
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2017-181 turnering · 2 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueAnderlecht
    180 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueAnderlecht
–

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueAnderlecht
3

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueAnderlecht
–

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueAnderlecht
69,2 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueAnderlecht
66 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Anderlecht · Midfielder

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
180
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
2
Kaptein
Nei
Vurdering
6,50

Angrep

Mål
0
Skudd
3
Skudd på mål
0
Pasninger
39
Nøkkelpasninger
1
Driblinger
3
Vellykkede driblinger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
66 %
Brudd
6
Dueller
26
Vunne dueller
18

Disiplin

Frispark vunnet
3
Frispark begått
1
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2016-172 turneringer · 14 kamper · 1 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueAnderlecht
    846 min · 84,2 %
  • UEFA Champions LeagueAnderlecht
    159 min · 15,8 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueAnderlecht
–
UEFA Champions LeagueAnderlecht
–

Brudd / 90

UEFA Europa LeagueAnderlecht
0,74
UEFA Champions LeagueAnderlecht
–

Blokkeringer / 90

UEFA Europa LeagueAnderlecht
–
UEFA Champions LeagueAnderlecht
–

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueAnderlecht
42,4 %
UEFA Champions LeagueAnderlecht
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueAnderlecht
72 %
UEFA Champions LeagueAnderlecht
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Anderlecht · Midfielder

Spilletid

Kamper
12
Fra start
10
Minutter
846
Innbytter
2
Byttet ut
7
På benken
2
Kaptein
Nei
Vurdering
6,71

Angrep

Mål
1
Målgivende
3
Skudd
14
Skudd på mål
7
Pasninger
119
Nøkkelpasninger
8
Driblinger
22
Vellykkede driblinger
9
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
72 %
Brudd
7
Dueller
118
Vunne dueller
50

Disiplin

Frispark vunnet
14
Frispark begått
14
Gule kort
2
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Anderlecht · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
159
Innbytter
0
Byttet ut
1
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

6 registrert
  1. →CFR 1907 Cluj → Universitatea Clujfre 1. juli 2022Fri overgang
  2. →Anderlecht → CFR 1907 Clujlør 18. januar 2020Fri overgang
  3. →Sparta Praha → Anderlechtman 1. juli 2019Ikke oppgitt
  4. →Anderlecht → Sparta Prahatir 3. juli 2018Lån
  5. →FCSB → Anderlechttir 19. juli 2016€ 3M
  6. →FC Brasov → FCSBsøn 1. januar 2012Ikke oppgitt
Kamplogg

Siste kamper – klubb

17 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
24. oktober · Universitatea Cluj–Corvinul HunedoaraLiga I · 2026907.3
3. desember · CFR 1907 Cluj–CSKA SofiaEuropa League · 2020-21856.7
26. november · CFR 1907 Cluj–AS RomaEuropa League · 2020-21397.0
29. oktober · CFR 1907 Cluj–BSC Young BoysEuropa League · 2020-21276.3
22. oktober · CFR 1907 Cluj–CSKA SofiaEuropa League · 2020-21126.6
27. september · Anderlecht–CelticChampions League · 2017-18906.3
12. september · Anderlecht–Bayern MünchenChampions League · 2017-18906.8
20. april · Anderlecht–Manchester UnitedEuropa League · 2016-17646.4
13. april · Anderlecht–Manchester UnitedEuropa League · 2016-17326.1
16. mars · Anderlecht–Apoel NicosiaEuropa League · 2016-17896.9
9. mars · Anderlecht–Apoel NicosiaEuropa League · 2016-17886.81
23. februar · Anderlecht–ZenitEuropa League · 2016-17846.5
16. februar · Anderlecht–ZenitEuropa League · 2016-17306.8
8. desember · Anderlecht–Saint EtienneEuropa League · 2016-17607.21
3. november · Anderlecht–FSV Mainz 05Europa League · 2016-17567.12
29. september · Anderlecht–Saint EtienneEuropa League · 2016-17906.8
15. september · Anderlecht–QabalaEuropa League · 2016-17736.5
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 12 tilgjengelige sesonger, 16 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.
Alexandru Chipciu: statistikk, kamper og karriere | Coro