Portrett av Scott Bain
Spillerprofil · komplett datakort

Scott Bain

KeeperTilgjengelig
Født22. november 1991 · 34 årNasjonalitetSkottlandHøyde183 cmVekt75 kg
46Kamper
2 014Minutter
0Mål
0Målgivende
0Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Keeperprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026-27Forrige sesong 2024-25Lite datagrunnlag
Pasningspresisjon
0100
65,4 %–
Kampvurdering
510
7,44–

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68107.3ST Mirr7.7Celtic6.8Rangers7.6Dundee 7.6ST John7.4Dundee6.6Hiberni6.2Kilmarn7.9Aberdee9.4Celtic
  1. ST Johnstone7.6 vurdering
    19. sep. 2026 · 90 min
  2. Dundee7.4 vurdering
    10. okt. 2026 · 90 min
  3. Hibernian6.6 vurdering
    17. okt. 2026 · 90 min
  4. Kilmarnock6.2 vurdering
    24. okt. 2026 · 90 min
  5. Aberdeen7.9 vurdering
    28. okt. 2026 · 90 min
  6. Celtic9.4 vurdering
    31. okt. 2026 · 90 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,000,000,000,00MINUTTER1802018-194502019-202702020-212102021-229042026-27
  1. 2018-190,00 målpoeng / 90
    180 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 2019-200,00 målpoeng / 90
    450 min · 0 mål · 0 målgivende
  3. 2020-210,00 målpoeng / 90
    270 min · 0 mål · 0 målgivende
  4. 2021-220,00 målpoeng / 90
    210 min · 0 mål · 0 målgivende
  5. 2026-270,00 målpoeng / 90
    904 min · 0 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2017-180 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2018-192 kamper · 180 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2019-205 kamper · 450 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2020-213 kamper · 270 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2021-222 kamper · 210 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2022-230 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2023-240 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2024-250 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2026-2710 kamper · 904 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

14 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

1 turneringer
Falkirk logoSkotsk PremiershipKlubb · Falkirk · 2026-277.44
Kamper
10
Minutter
904
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
65.35626535626535
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2026-271 turnering · 10 kamper · 0 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Scottish Premiership.

Registrert spilletid

  • Scottish PremiershipFalkirk
    904 min · 100 %

Måltall i turneringen

Redninger / 90

Scottish PremiershipFalkirk
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

Scottish PremiershipFalkirk
–

Pasningspresisjon

Scottish PremiershipFalkirk
65,4 %

Kampvurdering

Scottish PremiershipFalkirk
7,44

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Scottish Premiership
  • Klubb · Falkirk · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
10
Fra start
10
Minutter
904
Kaptein
Nei
Vurdering
7,44

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
407
Nøkkelpasninger
0
Vellykkede driblinger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
65,4 %
Taklinger
1
Vunne dueller
3

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2024-251 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueCeltic
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Redninger / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Kampvurdering

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
6
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2023-241 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueCeltic
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Redninger / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Kampvurdering

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
6
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2022-231 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueCeltic
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Redninger / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Kampvurdering

UEFA Champions LeagueCeltic
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
6
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2021-223 turneringer · 2 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Champions League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueCeltic
    120 min · 57,1 %Lite datagrunnlag
  • UEFA Europa LeagueCeltic
    90 min · 42,9 %Lite datagrunnlag
  • UEFA Europa Conference LeagueCeltic
    0 min · 0 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Redninger / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
1,5
UEFA Europa LeagueCeltic
6
UEFA Europa Conference LeagueCeltic
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Champions LeagueCeltic
1,5
UEFA Europa LeagueCeltic
2
UEFA Europa Conference LeagueCeltic
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueCeltic
52 %
UEFA Europa LeagueCeltic
–
UEFA Europa Conference LeagueCeltic
–

Kampvurdering

UEFA Champions LeagueCeltic
6,70
UEFA Europa LeagueCeltic
7,20
UEFA Europa Conference LeagueCeltic
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
120
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,70

Angrep

Mål
0
Pasninger
68
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
52 %
Dueller
1
Vunne dueller
1
Redninger
2
Baklengsmål
2

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
90
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
9
Kaptein
Nei
Vurdering
7,20

Angrep

Mål
0
Pasninger
39
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Redninger
6
Baklengsmål
2

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
2
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2020-212 turneringer · 3 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueCeltic
    270 min · 100 %
  • UEFA Champions LeagueCeltic
    0 min · 0 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Redninger / 90

UEFA Europa LeagueCeltic
3,67
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Europa LeagueCeltic
3,33
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueCeltic
–
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Kampvurdering

UEFA Europa LeagueCeltic
6,13
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
3
Fra start
3
Minutter
270
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
5
Kaptein
Nei
Vurdering
6,13

Angrep

Mål
0
Pasninger
77
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Dueller
1
Redninger
11
Baklengsmål
10

Disiplin

Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
2
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2019-202 turneringer · 5 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Champions League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueCeltic
    450 min · 100 %
  • UEFA Europa LeagueCeltic
    0 min · 0 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Redninger / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
–
UEFA Europa LeagueCeltic
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Champions LeagueCeltic
–
UEFA Europa LeagueCeltic
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueCeltic
–
UEFA Europa LeagueCeltic
–

Kampvurdering

UEFA Champions LeagueCeltic
–
UEFA Europa LeagueCeltic
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
5
Fra start
5
Minutter
450
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
2
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2018-192 turneringer · 2 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueCeltic
    180 min · 100 %
  • UEFA Champions LeagueCeltic
    0 min · 0 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Redninger / 90

UEFA Europa LeagueCeltic
4
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Europa LeagueCeltic
1,5
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueCeltic
76 %
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Kampvurdering

UEFA Europa LeagueCeltic
6,95
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
180
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
8
Kaptein
Nei
Vurdering
6,95

Angrep

Mål
0
Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
47
Nøkkelpasninger
0
Driblinger
0
Vellykkede driblinger
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
76 %
Blokkeringer
0
Brudd
0
Dueller
0
Vunne dueller
0
Redninger
8
Baklengsmål
3

Disiplin

Frispark vunnet
0
Frispark begått
0
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
6
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2017-181 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueCeltic
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Redninger / 90

UEFA Europa LeagueCeltic
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Europa LeagueCeltic
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueCeltic
–

Kampvurdering

UEFA Europa LeagueCeltic
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
2
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

5 registrert
  1. →Celtic → Falkirktir 1. juli 2025Fri overgang
  2. →Dundee → Celticsøn 1. juli 2018Fri overgang
  3. →Dundee → Celtictor 1. februar 2018Lån
  4. →Dundee → Hibernianman 1. januar 2018Lån
  5. →Alloa Athletic → Dundeetir 1. juli 2014Ikke oppgitt
Kamplogg

Siste kamper – klubb

46 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
31. oktober · Falkirk–CelticSkotsk Premiership · 2026-27909.4
28. oktober · Falkirk–AberdeenSkotsk Premiership · 2026-27907.9
24. oktober · Falkirk–KilmarnockSkotsk Premiership · 2026-27906.2
17. oktober · Falkirk–HibernianSkotsk Premiership · 2026-27906.6
10. oktober · Falkirk–DundeeSkotsk Premiership · 2026-27907.4
19. september · Falkirk–ST JohnstoneSkotsk Premiership · 2026-27907.6
5. september · Falkirk–Dundee UtdSkotsk Premiership · 2026-27907.6
2. september · Falkirk–RangersSkotsk Premiership · 2026-27906.8
29. august · Falkirk–CelticSkotsk Premiership · 2026-27907.7
1. august · Falkirk–ST MirrenSkotsk Premiership · 2026-27947.3
18. februar · Celtic–Bayern MünchenChampions League · 2024-25––
12. februar · Celtic–Bayern MünchenChampions League · 2024-25––
29. januar · Celtic–Aston VillaChampions League · 2024-25––
22. januar · Celtic–BSC Young BoysChampions League · 2024-25––
23. oktober · Celtic–AtalantaChampions League · 2024-25––
1. oktober · Celtic–Borussia DortmundChampions League · 2024-25––
13. desember · Celtic–FeyenoordChampions League · 2023-24––
28. november · Celtic–LazioChampions League · 2023-24––
7. november · Celtic–Atletico MadridChampions League · 2023-24––
25. oktober · Celtic–Atletico MadridChampions League · 2023-24––
4. oktober · Celtic–LazioChampions League · 2023-24––
19. september · Celtic–FeyenoordChampions League · 2023-24––
2. november · Celtic–Real MadridChampions League · 2022-23––
25. oktober · Celtic–Shakhtar DonetskChampions League · 2022-23––
11. oktober · Celtic–RB LeipzigChampions League · 2022-23––
5. oktober · Celtic–RB LeipzigChampions League · 2022-23––
14. september · Celtic–Shakhtar DonetskChampions League · 2022-23––
6. september · Celtic–Real MadridChampions League · 2022-23––
24. februar · Celtic–Bodø/GlimtConference League · 2021-22––
17. februar · Celtic–Bodø/GlimtConference League · 2021-22––
9. desember · Celtic–Real BetisEuropa League · 2021-22907.3
25. november · Celtic–Bayer LeverkusenEuropa League · 2021-22––
4. november · Celtic–Ferencvarosi TCEuropa League · 2021-22––
19. oktober · Celtic–Ferencvarosi TCEuropa League · 2021-22––
30. september · Celtic–Bayer LeverkusenEuropa League · 2021-22––
16. september · Celtic–Real BetisEuropa League · 2021-22––
28. juli · Celtic–FC MidtjyllandChampions League · 2021-221206.7
20. juli · Celtic–FC MidtjyllandChampions League · 2021-22––
10. desember · Celtic–LilleEuropa League · 2020-21––
3. desember · Celtic–AC MilanEuropa League · 2020-21––
26. november · Celtic–Sparta PrahaEuropa League · 2020-21905.2
5. november · Celtic–Sparta PrahaEuropa League · 2020-21906.3
29. oktober · Celtic–LilleEuropa League · 2020-21906.9
22. oktober · Celtic–AC MilanEuropa League · 2020-21––
21. februar · Celtic–ValenciaEuropa League · 2018-19907.3
14. februar · Celtic–ValenciaEuropa League · 2018-19906.6
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 11 tilgjengelige sesonger, 16 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.
Scott Bain: statistikk, kamper og karriere | Coro