Portrett av Andraž Šporar
Spillerprofil · komplett datakort

Andraž Šporar

AngrepTilgjengelig
Født27. februar 1994 · 32 årNasjonalitetSloveniaHøyde186 cmVekt82 kg
56Kamper
2 508Minutter
20Mål
7Målgivende
0,97Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Angrepsprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026-27Forrige sesong 2025-26
Målpoeng / 90
01
0,270,41
Skudd / 90
02,4
1,921,23
Skudd på mål
0100
42,9 %33,3 %
Vellykkede driblinger
0100
–50 %

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.3Chelsea6.3Djurgar6.3AZ Alkm6.3KuPS6.2Rayo Va6.3Celje7.3Celje6.4Paris S6.3VfB Stu6.3Lask Li
  1. Rayo Vallecano6.2 vurdering
    27. nov. 2025 · 45 min
  2. Celje6.3 vurdering
    19. aug. 2026 · 11 min
  3. Celje7.3 vurdering
    26. aug. 2026 · 81 min
  4. Paris Saint Germain6.4 vurdering
    9. sep. 2026 · 80 min
  5. VfB Stuttgart6.3 vurdering
    14. okt. 2026 · 81 min
  6. Lask Linz6.3 vurdering
    3. nov. 2026 · 75 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 901,250,400,000,410,27MINUTTER1 0802019-204462023-24972024-252192025-263282026-27
  1. 2019-201,25 målpoeng / 90
    1 080 min · 11 mål · 4 målgivende
  2. 2023-240,40 målpoeng / 90
    446 min · 2 mål · 0 målgivende
  3. 2024-250,00 målpoeng / 90
    97 min · 0 mål · 0 målgivende
  4. 2025-260,41 målpoeng / 90
    219 min · 0 mål · 1 målgivende
  5. 2026-270,27 målpoeng / 90
    328 min · 1 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2016-174 kamper · 94 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2018-196 kamper · 0 min · 5 mål · 2 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2019-2014 kamper · 1 080 min · 11 mål · 4 målgivende · 1,25/90
  • 2020-214 kamper · 244 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90
  • 2022-232 kamper · 0 min · 1 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2023-2411 kamper · 446 min · 2 mål · 0 målgivende · 0,40/90
  • 2024-257 kamper · 97 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 2025-263 kamper · 219 min · 0 mål · 1 målgivende · 0,41/90
  • 2026-275 kamper · 328 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,27/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

14 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

1 turneringer
Slovan Bratislava logoChampions LeagueKlubb · Slovan Bratislava · 2026-276.55
Kamper
5
Minutter
328
Mål
1
Målgivende
0
Pasning %
78.57142857142857
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2026-271 turnering · 5 kamper · 1 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Champions League.

Registrert spilletid

  • Champions LeagueSlovan Bratislava
    328 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

Champions LeagueSlovan Bratislava
0,27

Skudd / 90

Champions LeagueSlovan Bratislava
1,92

Skudd på mål

Champions LeagueSlovan Bratislava
42,9 %

Nøkkelpasninger / 90

Champions LeagueSlovan Bratislava
0,55

Vellykkede driblinger

Champions LeagueSlovan Bratislava
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Champions League
  • Klubb · Slovan Bratislava · F

Spilletid

Kamper
5
Fra start
4
Minutter
328
Kaptein
Ja
Vurdering
6,55

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
7
Skudd på mål
3
Pasninger
70
Nøkkelpasninger
2
Vellykkede driblinger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
78,6 %
Taklinger
0
Vunne dueller
5

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2025-261 turnering · 3 kamper · 0 mål · 1 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa Conference League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa Conference LeagueSlovan Bratislava
    219 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Europa Conference LeagueSlovan Bratislava
0,41

Skudd / 90

UEFA Europa Conference LeagueSlovan Bratislava
1,23

Skudd på mål

UEFA Europa Conference LeagueSlovan Bratislava
33,3 %

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa Conference LeagueSlovan Bratislava
1,23

Vellykkede driblinger

UEFA Europa Conference LeagueSlovan Bratislava
50 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · Slovan Bratislava · Attacker · nr. 99

Spilletid

Draktnummer
99
Kamper
3
Fra start
3
Minutter
219
Innbytter
0
Byttet ut
2
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,27

Angrep

Mål
0
Målgivende
1
Skudd
3
Skudd på mål
1
Pasninger
52
Nøkkelpasninger
3
Driblinger
2
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
76 %
Taklinger
1
Dueller
21
Vunne dueller
7
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
2
Frispark begått
2
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2024-252 turneringer · 7 kamper · – mål · 0 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Registrerte data finnes for 2 turneringer.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
    97 min · –Lite datagrunnlag
  • UEFA Europa LeaguePanathinaikos
    – min · –Ufullstendig datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
–
UEFA Europa LeaguePanathinaikos
–

Skudd / 90

UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
1,86
UEFA Europa LeaguePanathinaikos
–

Skudd på mål

UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
50 %
UEFA Europa LeaguePanathinaikos
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
–
UEFA Europa LeaguePanathinaikos
–

Vellykkede driblinger

UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
–
UEFA Europa LeaguePanathinaikos
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · Panathinaikos · Forward

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
5
Fra start
3
Minutter
97
Innbytter
2
Kaptein
Nei
Vurdering
6,23

Angrep

Målgivende
0
Skudd
2
Skudd på mål
1
Pasninger
25
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Dueller
9
Vunne dueller
3
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark begått
2
Gule kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Panathinaikos · Forward

Ufullstendig datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Målgivende
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2023-242 turneringer · 11 kamper · 2 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Champions League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeaguePanathinaikos
    306 min · 68,6 %
  • UEFA Europa LeaguePanathinaikos
    140 min · 31,4 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

UEFA Champions LeaguePanathinaikos
–
UEFA Europa LeaguePanathinaikos
–

Skudd / 90

UEFA Champions LeaguePanathinaikos
0,59
UEFA Europa LeaguePanathinaikos
3,21

Skudd på mål

UEFA Champions LeaguePanathinaikos
50 %
UEFA Europa LeaguePanathinaikos
60 %

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Champions LeaguePanathinaikos
0,59
UEFA Europa LeaguePanathinaikos
0,64

Vellykkede driblinger

UEFA Champions LeaguePanathinaikos
–
UEFA Europa LeaguePanathinaikos
100 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Panathinaikos · Forward

Spilletid

Kamper
5
Fra start
4
Minutter
306
Innbytter
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,62

Angrep

Mål
1
Skudd
2
Skudd på mål
1
Pasninger
60
Nøkkelpasninger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
1
Blokkeringer
1
Dueller
36
Vunne dueller
18
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
4
Frispark begått
2
Gule kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Panathinaikos · Forward

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
6
Fra start
3
Minutter
140
Innbytter
3
Kaptein
Nei
Vurdering
6,88

Angrep

Mål
1
Skudd
5
Skudd på mål
3
Pasninger
27
Nøkkelpasninger
1
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Dueller
12
Vunne dueller
7
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
2
Gule kort
0
Røde kort
0
2022-231 turnering · 2 kamper · 1 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa Conference League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
    – min · –Ufullstendig datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
–

Skudd / 90

UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
–

Skudd på mål

UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
–

Vellykkede driblinger

UEFA Europa Conference LeaguePanathinaikos
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · Panathinaikos · Forward

Ufullstendig datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
1
Målgivende
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2020-211 turnering · 4 kamper · – mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueSC Braga · Sporting CP
    244 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueSC Braga · Sporting CP
–

Skudd / 90

UEFA Europa LeagueSC Braga · Sporting CP
1,48

Skudd på mål

UEFA Europa LeagueSC Braga · Sporting CP
50 %

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueSC Braga · Sporting CP
–

Vellykkede driblinger

UEFA Europa LeagueSC Braga · Sporting CP
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · SC Braga · Forward
  • Klubb · Sporting CP · Forward

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
244
Innbytter
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,80

Angrep

Skudd
4
Skudd på mål
2
Pasninger
46
Driblinger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Brudd
2
Dueller
30
Vunne dueller
18
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
6
Frispark begått
2
Gule kort
0
Røde kort
0
2019-202 turneringer · 14 kamper · 11 mål · 4 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Registrerte data finnes for 2 turneringer.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava · Sporting CP
    1 080 min · –
  • UEFA Champions LeagueSlovan Bratislava
    – min · –Ufullstendig datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava · Sporting CP
1,17
UEFA Champions LeagueSlovan Bratislava
–

Skudd / 90

UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava · Sporting CP
3
UEFA Champions LeagueSlovan Bratislava
–

Skudd på mål

UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava · Sporting CP
55,6 %
UEFA Champions LeagueSlovan Bratislava
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava · Sporting CP
0,83
UEFA Champions LeagueSlovan Bratislava
–

Vellykkede driblinger

UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava · Sporting CP
50 %
UEFA Champions LeagueSlovan Bratislava
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Slovan Bratislava · Forward
  • Klubb · Sporting CP · Forward

Spilletid

Kamper
12
Fra start
12
Minutter
1 080
Innbytter
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,28

Angrep

Mål
10
Målgivende
4
Skudd
36
Skudd på mål
20
Pasninger
146
Nøkkelpasninger
10
Driblinger
20
Vellykkede driblinger
10
Straffer vunnet
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
2

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
58 %
Taklinger
2
Blokkeringer
0
Brudd
4

Disiplin

Frispark vunnet
6
Frispark begått
12
Gule kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Slovan Bratislava · Forward

Ufullstendig datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
1
Målgivende
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2018-191 turnering · 6 kamper · 5 mål · 2 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava
    – min · –Ufullstendig datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava
–

Skudd / 90

UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava
–

Skudd på mål

UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava
–

Vellykkede driblinger

UEFA Europa LeagueSlovan Bratislava
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Slovan Bratislava · Forward

Ufullstendig datagrunnlag

Spilletid

Kamper
6
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
5
Målgivende
2

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
1
Røde kort
0
2016-171 turnering · 4 kamper · – mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueFC Basel 1893
    94 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Champions LeagueFC Basel 1893
–

Skudd / 90

UEFA Champions LeagueFC Basel 1893
1,91

Skudd på mål

UEFA Champions LeagueFC Basel 1893
50 %

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Champions LeagueFC Basel 1893
0

Vellykkede driblinger

UEFA Champions LeagueFC Basel 1893
33,3 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · FC Basel 1893 · Forward

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
4
Fra start
0
Minutter
94
Innbytter
4
Kaptein
Nei
Vurdering
6,58

Angrep

Skudd
2
Skudd på mål
1
Pasninger
17
Nøkkelpasninger
0
Driblinger
3
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
75 %
Brudd
1
Dueller
17
Vunne dueller
7

Disiplin

Frispark vunnet
0
Frispark begått
2
Gule kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

14 registrert
  1. →Alanyaspor → Slovan Bratislavaman 1. september 2025Fri overgang
  2. →Alanyaspor → Slovan Bratislavasøn 31. august 2025Fri overgang
  3. →Alanyaspor → Slovan Bratislavalør 30. august 2025Fri overgang
  4. →Panathinaikos → Alanyasportir 11. februar 2025Permanent overgang
  5. →Sporting CP → Panathinaikosons 27. juli 2022€ 3.5M
  6. →Middlesbrough → Sporting CPfre 1. juli 2022Ikke oppgitt
  7. →Sporting CP → Middlesbroughtir 31. august 2021Lån
  8. →SC Braga → Sporting CPtor 1. juli 2021Ikke oppgitt
  9. →Sporting CP → SC Bragaman 1. februar 2021Lån
  10. →Slovan Bratislava → Sporting CPtor 23. januar 2020€ 6M
  11. →FC Basel 1893 → Slovan Bratislavaons 3. januar 2018€ 600K
  12. →FC Basel 1893 → Arminia Bielefeldlør 1. juli 2017Lån
  13. →Olimpija Ljubljana → FC Basel 1893lør 2. januar 2016€ 3M
  14. →IB 1975 Ljubljana → Olimpija Ljubljanasøn 1. juli 2012Fri overgang
Kamplogg

Siste kamper – klubb

38 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
3. november · Slovan Bratislava–Lask LinzChampions League · 2026-27756.3
14. oktober · Slovan Bratislava–VfB StuttgartChampions League · 2026-27816.3
9. september · Slovan Bratislava–Paris Saint GermainChampions League · 2026-27806.4
26. august · Slovan Bratislava–CeljeChampions League · 2026-27817.31
19. august · Slovan Bratislava–CeljeChampions League · 2026-27116.3
27. november · Slovan Bratislava–Rayo VallecanoConference League · 2025-26456.2
6. november · Slovan Bratislava–KuPSConference League · 2025-26906.31
23. oktober · Slovan Bratislava–AZ AlkmaarConference League · 2025-26846.3
7. november · Panathinaikos–Djurgardens IFConference League · 2024-2596.3
24. oktober · Panathinaikos–ChelseaConference League · 2024-25196.3
3. oktober · Panathinaikos–Borac Banja LukaConference League · 2024-25696.5
29. august · Panathinaikos–LensConference League · 2024-25––
22. august · Panathinaikos–LensConference League · 2024-25––
14. desember · Panathinaikos–Maccabi HaifaEuropa League · 2023-2486.7
30. november · Panathinaikos–VillarrealEuropa League · 2023-24606.7
9. november · Panathinaikos–RennesEuropa League · 2023-24117.3
26. oktober · Panathinaikos–RennesEuropa League · 2023-24166.7
5. oktober · Panathinaikos–Maccabi HaifaEuropa League · 2023-24236.6
21. september · Panathinaikos–VillarrealEuropa League · 2023-24227.21
29. august · Panathinaikos–SC BragaChampions League · 2023-24286.6
23. august · Panathinaikos–SC BragaChampions League · 2023-24656.3
15. august · Panathinaikos–MarseilleChampions League · 2023-24636.3
9. august · Panathinaikos–MarseilleChampions League · 2023-24726.7
25. juli · Panathinaikos–Dnipro-1Champions League · 2023-24787.51
25. februar · SC Braga–AS RomaEuropa League · 2020-21606.9
18. februar · SC Braga–AS RomaEuropa League · 2020-21626.7
27. februar · Sporting CP–BaşakşehirEuropa League · 2019-201086.6
20. februar · Sporting CP–BaşakşehirEuropa League · 2019-20717.31
12. desember · Slovan Bratislava–SC BragaEuropa League · 2019-20908.311
28. november · Slovan Bratislava–BeşiktaşEuropa League · 2019-20906.2
7. november · Slovan Bratislava–WolvesEuropa League · 2019-20906.7
24. oktober · Slovan Bratislava–WolvesEuropa League · 2019-20906.81
3. oktober · Slovan Bratislava–SC BragaEuropa League · 2019-20907.41
19. september · Slovan Bratislava–BeşiktaşEuropa League · 2019-20908.321
23. november · FC Basel 1893–LudogoretsChampions League · 2016-17116.6
1. november · FC Basel 1893–Paris Saint GermainChampions League · 2016-17216.3
19. oktober · FC Basel 1893–Paris Saint GermainChampions League · 2016-17296.4
28. september · FC Basel 1893–ArsenalChampions League · 2016-17336.9
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 13 tilgjengelige sesonger, 25 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.
Andraž Šporar: statistikk, kamper og karriere | Coro