Portrett av John Francis Souttar
Spillerprofil · komplett datakort

John Souttar

Fullt navn: John Francis Souttar

ForsvarTilgjengelig
Født25. september 1996 · 30 årNasjonalitetSkottlandHøyde186 cmVekt75 kg
41Kamper
3 310Minutter
0Mål
0Målgivende
0Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Forsvarsprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2025-26Forrige sesong 2024-25
Taklinger / 90
01,3
1,050,55
Brudd / 90
01,1
0,840,67
Blokkeringer / 90
03
1,152,44
Vunne dueller
0100
70 %68,4 %

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68108.3Panathi7.9Panathi6.9Plzen6.7Club Br5.2Club Br6.9Genk8.0Sturm G6.6Brann7.0AS Roma7.3FC Port
  1. Club Brugge KV5.2 vurdering
    27. aug. 2025 · 90 min
  2. Genk6.9 vurdering
    25. sep. 2025 · 95 min
  3. Sturm Graz8.0 vurdering
    2. okt. 2025 · 90 min
  4. Brann6.6 vurdering
    23. okt. 2025 · 90 min
  5. AS Roma7.0 vurdering
    6. nov. 2025 · 90 min
  6. FC Porto7.3 vurdering
    29. jan. 2026 · 45 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,000,000,00MINUTTER1062016-177202023-241 6242024-258602025-26
  1. 2016-170,00 målpoeng / 90
    106 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 2023-240,00 målpoeng / 90
    720 min · 0 mål · 0 målgivende
  3. 2024-250,00 målpoeng / 90
    1 624 min · 0 mål · 0 målgivende
  4. 2025-260,00 målpoeng / 90
    860 min · 0 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2016-172 kamper · 106 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 2022-230 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2023-248 kamper · 720 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2024-2520 kamper · 1 624 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2025-2611 kamper · 860 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

8 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

2 turneringer
Rangers logoChampions LeagueKlubb · Rangers · 2025-267.00
Kamper
6
Minutter
450
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
92
Rangers logoEuropa LeagueKlubb · Rangers · 2025-267.16
Kamper
5
Minutter
410
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
88
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2025-262 turneringer · 11 kamper · 0 mål · 0 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Champions League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueRangers
    450 min · 52,3 %
  • UEFA Europa LeagueRangers
    410 min · 47,7 %

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueRangers
1,4
UEFA Europa LeagueRangers
0,66

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueRangers
0,6
UEFA Europa LeagueRangers
1,1

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueRangers
1
UEFA Europa LeagueRangers
1,32

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueRangers
67,6 %
UEFA Europa LeagueRangers
72,1 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueRangers
92 %
UEFA Europa LeagueRangers
88 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Rangers · Defender · nr. 5

Spilletid

Draktnummer
5
Kamper
6
Fra start
6
Minutter
450
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,00

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
380
Nøkkelpasninger
2
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
92 %
Taklinger
7
Blokkeringer
5
Brudd
3
Dueller
37
Vunne dueller
25
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
2
Gule kort
2
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Rangers · Defender · nr. 5

Spilletid

Draktnummer
5
Kamper
5
Fra start
4
Minutter
410
Innbytter
1
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei
Vurdering
7,16

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
5
Skudd på mål
3
Pasninger
284
Nøkkelpasninger
1
Driblinger
2
Vellykkede driblinger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
88 %
Taklinger
3
Blokkeringer
6
Brudd
5
Dueller
43
Vunne dueller
31
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
8
Frispark begått
3
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2024-252 turneringer · 20 kamper · – mål · 0 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Registrerte data finnes for 2 turneringer.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueRangers
    812 min · 50 %
  • UEFA Europa LeagueRangers
    812 min · 50 %

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueRangers
0,55
UEFA Europa LeagueRangers
0,55

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueRangers
0,67
UEFA Europa LeagueRangers
0,67

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueRangers
2,44
UEFA Europa LeagueRangers
2,44

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueRangers
68,4 %
UEFA Europa LeagueRangers
68,4 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueRangers
–
UEFA Europa LeagueRangers
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Rangers · Defender

Spilletid

Kamper
10
Fra start
9
Minutter
812
Innbytter
1
Kaptein
Nei
Vurdering
7,02

Angrep

Målgivende
0
Skudd
3
Skudd på mål
1
Pasninger
367
Nøkkelpasninger
1
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
5
Blokkeringer
22
Brudd
6
Dueller
57
Vunne dueller
39
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
5
Frispark begått
5
Gule kort
3
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Rangers · Defender

Spilletid

Kamper
10
Fra start
9
Minutter
812
Innbytter
1
Kaptein
Nei
Vurdering
7,02

Angrep

Målgivende
0
Skudd
3
Skudd på mål
1
Pasninger
367
Nøkkelpasninger
1
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
5
Blokkeringer
22
Brudd
6
Dueller
57
Vunne dueller
39
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
5
Frispark begått
5
Gule kort
3
Røde kort
0
2023-242 turneringer · 8 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Registrerte data finnes for 2 turneringer.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueRangers
    360 min · 50 %
  • UEFA Europa LeagueRangers
    360 min · 50 %

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueRangers
0,75
UEFA Europa LeagueRangers
0,75

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueRangers
1,25
UEFA Europa LeagueRangers
2

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueRangers
0,75
UEFA Europa LeagueRangers
0,75

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueRangers
57,6 %
UEFA Europa LeagueRangers
82,1 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueRangers
–
UEFA Europa LeagueRangers
53 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Rangers · Defender

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
360
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,85

Angrep

Mål
0
Pasninger
155
Nøkkelpasninger
2
Driblinger
1
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
3
Blokkeringer
3
Brudd
5
Dueller
33
Vunne dueller
19
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
4
Frispark begått
5
Gule kort
2
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Rangers · Defender

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
360
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
3
Kaptein
Nei
Vurdering
7,28

Angrep

Mål
0
Skudd
3
Pasninger
247
Nøkkelpasninger
2
Driblinger
5
Vellykkede driblinger
5
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
53 %
Taklinger
3
Blokkeringer
3
Brudd
8
Dueller
28
Vunne dueller
23
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
5
Frispark begått
2
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2022-231 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueRangers
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueRangers
–

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueRangers
–

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueRangers
–

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueRangers
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueRangers
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Rangers · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2016-171 turnering · 2 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
    106 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Brudd / 90

UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Blokkeringer / 90

UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Heart Of Midlothian · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Fra start
1
Minutter
106
Innbytter
1
Byttet ut
0
På benken
3
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

2 registrert
  1. →Heart Of Midlothian → Rangersfre 1. juli 2022Fri overgang
  2. →Dundee Utd → Heart Of Midlothianman 1. februar 2016Ikke oppgitt
Kamplogg

Siste kamper – klubb

31 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
29. januar · Rangers–FC PortoEuropa League · 2025-26457.3
6. november · Rangers–AS RomaEuropa League · 2025-26907.0
23. oktober · Rangers–BrannEuropa League · 2025-26906.6
2. oktober · Rangers–Sturm GrazEuropa League · 2025-26908.0
25. september · Rangers–GenkEuropa League · 2025-26956.9
27. august · Rangers–Club Brugge KVChampions League · 2025-26905.2
19. august · Rangers–Club Brugge KVChampions League · 2025-26906.7
12. august · Rangers–PlzenChampions League · 2025-26906.9
30. juli · Rangers–PanathinaikosChampions League · 2025-26907.9
22. juli · Rangers–PanathinaikosChampions League · 2025-26908.3
17. april · Rangers–Athletic ClubEuropa League · 2024-25907.2
13. mars · Rangers–FenerbahçeEuropa League · 2024-251207.3
6. mars · Rangers–FenerbahçeEuropa League · 2024-25907.2
30. januar · Rangers–Union St. GilloiseEuropa League · 2024-25276.3
12. desember · Rangers–TottenhamEuropa League · 2024-25356.7
28. november · Rangers–NiceEuropa League · 2024-25907.5
7. november · Rangers–Olympiakos PiraeusEuropa League · 2024-25906.9
24. oktober · Rangers–FCSBEuropa League · 2024-25907.3
3. oktober · Rangers–LyonEuropa League · 2024-25906.9
26. september · Rangers–Malmo FFEuropa League · 2024-25907.3
14. mars · Rangers–BenficaEuropa League · 2023-24907.5
7. mars · Rangers–BenficaEuropa League · 2023-24906.3
14. desember · Rangers–Real BetisEuropa League · 2023-24––
30. november · Rangers–ArisEuropa League · 2023-24907.7
26. oktober · Rangers–Sparta PrahaEuropa League · 2023-24907.9
5. oktober · Rangers–ArisEuropa League · 2023-24––
21. september · Rangers–Real BetisEuropa League · 2023-24––
30. august · Rangers–PSV EindhovenChampions League · 2023-24906.6
22. august · Rangers–PSV EindhovenChampions League · 2023-24906.9
15. august · Rangers–Servette FCChampions League · 2023-24906.9
9. august · Rangers–Servette FCChampions League · 2023-24906.9
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 10 tilgjengelige sesonger, 17 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.