Portrett av Craig Sinclair Gordon
Spillerprofil · komplett datakort

Craig Gordon

Fullt navn: Craig Sinclair Gordon

KeeperTilgjengelig
Født31. desember 1982 · 43 årNasjonalitetSkottlandHøyde193 cmVekt85 kg
57Kamper
5 130Minutter
0Mål
0Målgivende
0Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Keeperprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2024-25Forrige sesong 2023-24Lite datagrunnlag
Redninger / 90
02,1
1,75–
Baklengsmål / 90Lavere er bedre
01,4
1,13–
Kampvurdering
510
6,72–

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.3Fiorent6.3Fiorent6.3Rīgas F5.9Başakşe6.9Dinamo 7.0Omonia 6.01. FC H6.7Cercle 7.0FC Købe6.7Petrocu
  1. Dinamo Minsk6.9 vurdering
    3. okt. 2024 · 90 min
  2. Omonia Nicosia7.0 vurdering
    24. okt. 2024 · 90 min
  3. 1. FC Heidenheim6.0 vurdering
    7. nov. 2024 · 90 min
  4. Cercle Brugge6.7 vurdering
    28. nov. 2024 · 90 min
  5. FC København7.0 vurdering
    12. des. 2024 · 90 min
  6. Petrocub6.7 vurdering
    19. des. 2024 · 90 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,000,000,000,000,00MINUTTER9902016-171 0802017-181 2602018-193602019-207202022-237202024-25
  1. 2016-170,00 målpoeng / 90
    990 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 2017-180,00 målpoeng / 90
    1 080 min · 0 mål · 0 målgivende
  3. 2018-190,00 målpoeng / 90
    1 260 min · 0 mål · 0 målgivende
  4. 2019-200,00 målpoeng / 90
    360 min · 0 mål · 0 målgivende
  5. 2022-230,00 målpoeng / 90
    720 min · 0 mål · 0 målgivende
  6. 2024-250,00 målpoeng / 90
    720 min · 0 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2016-1711 kamper · 990 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2017-1812 kamper · 1 080 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2018-1914 kamper · 1 260 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2019-204 kamper · 360 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2022-238 kamper · 720 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2023-240 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2024-258 kamper · 720 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

11 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

2 turneringer
Heart Of Midlothian logoConference LeagueKlubb · Heart Of Midlothian · 2024-256.72
Kamper
6
Minutter
540
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
–
Heart Of Midlothian logoEuropa LeagueKlubb · Heart Of Midlothian · 2024-25–
Kamper
2
Minutter
180
Mål
0
Målgivende
–
Pasning %
–
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2024-252 turneringer · 8 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa Conference League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
    540 min · 75 %
  • UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
    180 min · 25 %

Måltall etter turnering

Redninger / 90

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
2,33
UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
1,5
UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
–
UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Kampvurdering

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
6,72
UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · Heart Of Midlothian · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
6
Fra start
6
Minutter
540
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,72

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Pasninger
145
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
1
Dueller
4
Vunne dueller
3
Redninger
14
Baklengsmål
9

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
1
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Heart Of Midlothian · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
180
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2023-241 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa Conference League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Redninger / 90

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
–

Kampvurdering

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · Heart Of Midlothian · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2022-232 turneringer · 8 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa Conference League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
    540 min · 75 %
  • UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
    180 min · 25 %

Måltall etter turnering

Redninger / 90

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
3,17
UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
2,67
UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
–
UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Kampvurdering

UEFA Europa Conference LeagueHeart Of Midlothian
6,28
UEFA Europa LeagueHeart Of Midlothian
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · Heart Of Midlothian · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
6
Fra start
6
Minutter
540
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,28

Angrep

Mål
0
Pasninger
178
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Redninger
19
Baklengsmål
16

Disiplin

Frispark begått
1
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Heart Of Midlothian · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
180
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2019-202 turneringer · 4 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueCeltic
    270 min · 75 %
  • UEFA Champions LeagueCeltic
    90 min · 25 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Redninger / 90

UEFA Europa LeagueCeltic
1,67
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Europa LeagueCeltic
0,67
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueCeltic
80 %
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Kampvurdering

UEFA Europa LeagueCeltic
7,50
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
3
Fra start
3
Minutter
270
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
5
Kaptein
Nei
Vurdering
7,50

Angrep

Mål
0
Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
16
Nøkkelpasninger
0
Driblinger
0
Vellykkede driblinger
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
80 %
Blokkeringer
0
Brudd
0
Redninger
5
Baklengsmål
2

Disiplin

Frispark vunnet
0
Frispark begått
0
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
90
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
5
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2018-192 turneringer · 14 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueCeltic
    720 min · 57,1 %
  • UEFA Champions LeagueCeltic
    540 min · 42,9 %

Måltall etter turnering

Redninger / 90

UEFA Europa LeagueCeltic
1,5
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Europa LeagueCeltic
1
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueCeltic
65 %
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Kampvurdering

UEFA Europa LeagueCeltic
6,58
UEFA Champions LeagueCeltic
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
8
Fra start
8
Minutter
720
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
2
Kaptein
Nei
Vurdering
6,58

Angrep

Mål
0
Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
119
Nøkkelpasninger
0
Driblinger
0
Vellykkede driblinger
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
65 %
Blokkeringer
0
Brudd
0
Dueller
2
Vunne dueller
2
Redninger
12
Baklengsmål
8

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
0
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
6
Fra start
6
Minutter
540
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2017-181 turnering · 12 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueCeltic
    1 080 min · 100 %

Måltall i turneringen

Redninger / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
2,67

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Champions LeagueCeltic
1,83

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueCeltic
63 %

Kampvurdering

UEFA Champions LeagueCeltic
6,69

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
12
Fra start
12
Minutter
1 080
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,69

Angrep

Mål
0
Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
187
Nøkkelpasninger
0
Driblinger
0
Vellykkede driblinger
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
63 %
Brudd
1
Dueller
2
Vunne dueller
1
Redninger
32
Baklengsmål
22

Disiplin

Frispark vunnet
0
Frispark begått
0
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2016-171 turnering · 11 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueCeltic
    990 min · 100 %

Måltall i turneringen

Redninger / 90

UEFA Champions LeagueCeltic
1,64

Baklengsmål / 90Lavere er bedre

UEFA Champions LeagueCeltic
0,82

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueCeltic
66 %

Kampvurdering

UEFA Champions LeagueCeltic
6,60

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Celtic · Goalkeeper

Spilletid

Kamper
11
Fra start
11
Minutter
990
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,60

Angrep

Mål
0
Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
108
Nøkkelpasninger
0
Driblinger
0
Vellykkede driblinger
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
66 %
Brudd
0
Dueller
0
Vunne dueller
0
Redninger
18
Baklengsmål
9

Disiplin

Frispark vunnet
0
Frispark begått
0
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

3 registrert
  1. →Celtic → Heart Of Midlothianons 1. juli 2020Fri overgang
  2. →Sunderland → Celtictor 3. juli 2014Fri overgang
  3. →Heart Of Midlothian → Sunderlandons 1. august 2007€ 13.5M
Kamplogg

Siste kamper – klubb

32 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
19. desember · Heart Of Midlothian–PetrocubConference League · 2024-25906.7
12. desember · Heart Of Midlothian–FC KøbenhavnConference League · 2024-25907.0
28. november · Heart Of Midlothian–Cercle BruggeConference League · 2024-25906.7
7. november · Heart Of Midlothian–1. FC HeidenheimConference League · 2024-25906.0
24. oktober · Heart Of Midlothian–Omonia NicosiaConference League · 2024-25907.0
3. oktober · Heart Of Midlothian–Dinamo MinskConference League · 2024-25906.9
3. november · Heart Of Midlothian–BaşakşehirConference League · 2022-23905.9
27. oktober · Heart Of Midlothian–Rīgas FSConference League · 2022-23906.3
13. oktober · Heart Of Midlothian–FiorentinaConference League · 2022-23906.3
6. oktober · Heart Of Midlothian–FiorentinaConference League · 2022-23906.3
15. september · Heart Of Midlothian–Rīgas FSConference League · 2022-23907.3
8. september · Heart Of Midlothian–BaşakşehirConference League · 2022-23906.0
12. desember · Celtic–CFR 1907 ClujEuropa League · 2019-20907.4
13. desember · Celtic–Red Bull SalzburgEuropa League · 2018-19906.4
29. november · Celtic–RosenborgEuropa League · 2018-19906.8
8. november · Celtic–RB LeipzigEuropa League · 2018-19907.0
25. oktober · Celtic–RB LeipzigEuropa League · 2018-19906.2
4. oktober · Celtic–Red Bull SalzburgEuropa League · 2018-19905.9
20. september · Celtic–RosenborgEuropa League · 2018-19907.0
5. desember · Celtic–AnderlechtChampions League · 2017-18907.2
22. november · Celtic–Paris Saint GermainChampions League · 2017-18905.6
31. oktober · Celtic–Bayern MünchenChampions League · 2017-18906.1
18. oktober · Celtic–Bayern MünchenChampions League · 2017-18907.2
27. september · Celtic–AnderlechtChampions League · 2017-18907.3
12. september · Celtic–Paris Saint GermainChampions League · 2017-18905.6
22. august · Celtic–FC AstanaChampions League · 2017-18906.9
16. august · Celtic–FC AstanaChampions League · 2017-18907.1
6. desember · Celtic–Manchester CityChampions League · 2016-17906.5
23. november · Celtic–BarcelonaChampions League · 2016-17906.3
1. november · Celtic–Borussia MönchengladbachChampions League · 2016-17907.5
19. oktober · Celtic–Borussia MönchengladbachChampions League · 2016-17906.5
28. september · Celtic–Manchester CityChampions League · 2016-17906.9
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 11 tilgjengelige sesonger, 19 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.
Craig Gordon: statistikk, kamper og karriere | Coro