Portrett av Marco Grüll
Spillerprofil · komplett datakort

Marco Grüll

MidtbaneTilgjengelig
Født6. juli 1998 · 28 årNasjonalitetØsterrikeHøyde182 cmVekt74 kg
28Kamper
429Minutter
0Mål
0Målgivende
0Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Midtbaneprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026-27Lite datagrunnlagForrige sesong 2024-25Lite datagrunnlag
Nøkkelpasninger / 90
04,8
04
Pasningspresisjon
0100
71,4 %84,6 %
Taklinger / 90
03
2,43–

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.3Serbia6.9Serbia6.9San Mar6.3Israel6.3Kosovo
  1. Serbia6.3 vurdering
    4. juni 2024 · 28 min
  2. Serbia6.9 vurdering
    23. mars 2025 · 45 min
  3. San Marino6.9 vurdering
    10. juni 2025 · 27 min
  4. Israel6.3 vurdering
    24. sep. 2026 · 46 min
  5. Kosovo6.3 vurdering
    4. okt. 2026 · 28 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,000,000,00MINUTTER2542020562024452024-25742026-27
  1. 20200,00 målpoeng / 90
    254 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 20240,00 målpoeng / 90
    56 min · 0 mål · 0 målgivende
  3. 2024-250,00 målpoeng / 90
    45 min · 0 mål · 0 målgivende
  4. 2026-270,00 målpoeng / 90
    74 min · 0 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 20203 kamper · 254 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 20230 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 20243 kamper · 56 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 2024-251 kamper · 45 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 2026-272 kamper · 74 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
Datagrunnlag

Hva grafene viser

7 turneringsrader · landslag

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – landslag

1 turneringer
Flagg: ØsterrikeNations LeagueLandslag · Østerrike · 2026-276.27
Kamper
2
Minutter
74
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
71.42857142857143
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2026-271 turnering · 2 kamper · 0 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Nations League.

Registrert spilletid

  • UEFA Nations LeagueØsterrike
    74 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
0

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
0

Pasningspresisjon

UEFA Nations LeagueØsterrike
71,4 %

Taklinger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
2,43

Vunne dueller

UEFA Nations LeagueØsterrike
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Nations League
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
2
Fra start
1
Minutter
74
Kaptein
Nei
Vurdering
6,27

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Skudd på mål
0
Pasninger
35
Nøkkelpasninger
0
Vellykkede driblinger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
71,4 %
Taklinger
2
Vunne dueller
4

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2024-251 turnering · 1 kamp · – mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Nations League.

Registrert spilletid

  • UEFA Nations LeagueØsterrike
    45 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
–

Nøkkelpasninger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
4

Pasningspresisjon

UEFA Nations LeagueØsterrike
84,6 %

Taklinger / 90

UEFA Nations LeagueØsterrike
–

Vunne dueller

UEFA Nations LeagueØsterrike
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Nations League
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
0
Minutter
45
Kaptein
Nei
Vurdering
6,90

Angrep

Målgivende
0
Pasninger
13
Nøkkelpasninger
2

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
84,6 %

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
20243 turneringer · 3 kamper · – mål · 0 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Registrerte data finnes for 3 turneringer.

Spilletid fordelt på turneringer

  • PrivatlandskamperØsterrike
    28 min · –Lite datagrunnlag
  • World Cup - Qualification EuropeØsterrike
    28 min · –Lite datagrunnlag
  • Euro ChampionshipØsterrike
    – min · –Ufullstendig datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

PrivatlandskamperØsterrike
–
World Cup - Qualification EuropeØsterrike
0
Euro ChampionshipØsterrike
–

Nøkkelpasninger / 90

PrivatlandskamperØsterrike
3,21
World Cup - Qualification EuropeØsterrike
3,21
Euro ChampionshipØsterrike
–

Pasningspresisjon

PrivatlandskamperØsterrike
83,3 %
World Cup - Qualification EuropeØsterrike
72 %
Euro ChampionshipØsterrike
–

Taklinger / 90

PrivatlandskamperØsterrike
9,64
World Cup - Qualification EuropeØsterrike
–
Euro ChampionshipØsterrike
–

Vunne dueller

PrivatlandskamperØsterrike
–
World Cup - Qualification EuropeØsterrike
–
Euro ChampionshipØsterrike
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Privatlandskamper
  • Landslag · Østerrike · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
0
Minutter
28
Kaptein
Nei
Vurdering
6,30

Angrep

Målgivende
0
Pasninger
6
Nøkkelpasninger
1

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
83,3 %
Taklinger
3
Vunne dueller
3

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · World Cup - Qualification Europe
  • Landslag · Østerrike · Attacker · nr. 17

Lite datagrunnlag

Spilletid

Draktnummer
17
Kamper
2
Fra start
0
Minutter
28
Innbytter
2
Byttet ut
0
På benken
7
Kaptein
Nei
Vurdering
6,90

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
3
Skudd på mål
1
Pasninger
11
Nøkkelpasninger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
72 %
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark begått
1
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Euro Championship
  • Landslag · Østerrike · Midfielder · nr. 26

Ufullstendig datagrunnlag

Spilletid

Draktnummer
26
Kamper
0
Fra start
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
4
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
20231 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Euro Championship - Qualification.

Registrert spilletid

  • Euro Championship - QualificationØsterrike
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

Euro Championship - QualificationØsterrike
–

Nøkkelpasninger / 90

Euro Championship - QualificationØsterrike
–

Pasningspresisjon

Euro Championship - QualificationØsterrike
–

Taklinger / 90

Euro Championship - QualificationØsterrike
–

Vunne dueller

Euro Championship - QualificationØsterrike
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship - Qualification
  • Landslag · Østerrike · Attacker

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
2
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
20201 turnering · 3 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra World Cup - Qualification Europe.

Registrert spilletid

  • World Cup - Qualification EuropeØsterrike
    254 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
–

Nøkkelpasninger / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
0,35

Pasningspresisjon

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
–

Taklinger / 90

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
0,35

Vunne dueller

World Cup - Qualification EuropeØsterrike
54,5 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · World Cup - Qualification Europe
  • Landslag · Østerrike · Attacker

Spilletid

Kamper
3
Fra start
3
Minutter
254
Innbytter
0
Byttet ut
3
På benken
2
Kaptein
Nei
Vurdering
7,00

Angrep

Mål
0
Skudd
5
Skudd på mål
5
Pasninger
73
Nøkkelpasninger
1
Driblinger
11
Vellykkede driblinger
8
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
1
Brudd
2
Dueller
44
Vunne dueller
24
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
12
Frispark begått
6
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

3 registrert
  1. →Rapid Vienna → Werder Bremenman 1. juli 2024Fri overgang
  2. →Ried → Rapid Viennator 1. juli 2021Fri overgang
  3. →TSV St. Johann → Riedtor 10. januar 2019Ikke oppgitt
Kamplogg

Siste kamper – landslag

23 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
4. oktober · Østerrike–KosovoNations League · 2026-27286.3
1. oktober · Østerrike–Rep. Of IrelandNations League · 2026-270–
27. september · Østerrike–KosovoNations League · 2026-270–
24. september · Østerrike–IsraelNations League · 2026-27466.3
18. november · Østerrike–Bosnia-HercegovinaVM-kvalifisering Europa · 2024––
15. november · Østerrike–CyprusVM-kvalifisering Europa · 20241–
12. oktober · Østerrike–RomaniaVM-kvalifisering Europa · 2024––
9. oktober · Østerrike–San MarinoVM-kvalifisering Europa · 2024––
9. september · Østerrike–Bosnia-HercegovinaVM-kvalifisering Europa · 2024––
10. juni · Østerrike–San MarinoVM-kvalifisering Europa · 2024276.9
7. juni · Østerrike–RomaniaVM-kvalifisering Europa · 2024––
23. mars · Østerrike–SerbiaNations League · 2024-25456.9
20. mars · Østerrike–SerbiaNations League · 2024-25––
9. september · Østerrike–NorgeNations League · 2024-25––
6. september · Østerrike–SloveniaNations League · 2024-25––
2. juli · Østerrike–TyrkiaEuropamesterskapet · 2024––
25. juni · Østerrike–NederlandEuropamesterskapet · 2024––
21. juni · Østerrike–PolenEuropamesterskapet · 2024––
17. juni · Østerrike–FrankrikeEuropamesterskapet · 2024––
8. juni · Østerrike–SveitsPrivatlandskamper · 2024––
4. juni · Østerrike–SerbiaPrivatlandskamper · 2024286.3
16. oktober · Østerrike–AzerbaijanEM-kvalifisering · 2023––
13. oktober · Østerrike–BelgiaEM-kvalifisering · 2023––
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 9 tilgjengelige sesonger, 16 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.
Marco Grüll: statistikk, kamper og karriere | Coro