Portrett av Pontus Jansson
Spillerprofil · komplett datakort

Pontus Jansson

ForsvarTilgjengelig
Født13. februar 1991 · 35 årNasjonalitetSverigeHøyde194 cmVekt86 kg
76Kamper
5 712Minutter
5Mål
1Målgivende
0,09Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Forsvarsprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2025-26Forrige sesong 2024-25
Taklinger / 90
01,4
1,10,87
Brudd / 90
01,8
0,981,45
Blokkeringer / 90
01,4
1,10,39
Vunne dueller
0100
59,4 %63,8 %

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.9Beşikta7.2FC Købe5.5FC Købe7.2Ludogor6.3Plzen7.3Dinamo 7.5Panathi6.7Notting6.5FC Port6.3FK Crve
  1. Plzen6.3 vurdering
    2. okt. 2025 · 16 min
  2. Dinamo Zagreb7.3 vurdering
    23. okt. 2025 · 90 min
  3. Panathinaikos7.5 vurdering
    6. nov. 2025 · 90 min
  4. Nottingham Forest6.7 vurdering
    27. nov. 2025 · 90 min
  5. FC Porto6.5 vurdering
    11. des. 2025 · 90 min
  6. FK Crvena Zvezda6.3 vurdering
    22. jan. 2026 · 90 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,110,120,100,00MINUTTER3 3222021-227232022-239302024-257362025-26
  1. 2021-220,11 målpoeng / 90
    3 322 min · 3 mål · 1 målgivende
  2. 2022-230,12 målpoeng / 90
    723 min · 1 mål · 0 målgivende
  3. 2024-250,10 målpoeng / 90
    930 min · 1 mål · 0 målgivende
  4. 2025-260,00 målpoeng / 90
    736 min · 0 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2016-170 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2021-2237 kamper · 3 322 min · 3 mål · 1 målgivende · 0,11/90
  • 2022-2312 kamper · 723 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,12/90
  • 2024-2510 kamper · 930 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,10/90
  • 2025-2614 kamper · 736 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

7 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

2 turneringer
Malmo FF logoEuropa LeagueKlubb · Malmo FF · 2025-266.83
Kamper
8
Minutter
556
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
84
Malmo FF logoChampions LeagueKlubb · Malmo FF · 2025-266.35
Kamper
6
Minutter
180
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
89
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2025-262 turneringer · 14 kamper · 0 mål · 0 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Europa League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Europa LeagueMalmo FF
    556 min · 75,5 %
  • UEFA Champions LeagueMalmo FF
    180 min · 24,5 %

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueMalmo FF
1,46
UEFA Champions LeagueMalmo FF
–

Brudd / 90

UEFA Europa LeagueMalmo FF
1,13
UEFA Champions LeagueMalmo FF
0,5

Blokkeringer / 90

UEFA Europa LeagueMalmo FF
1,13
UEFA Champions LeagueMalmo FF
1

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueMalmo FF
60 %
UEFA Champions LeagueMalmo FF
55,6 %

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueMalmo FF
84 %
UEFA Champions LeagueMalmo FF
89 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Malmo FF · Defender · nr. 18

Spilletid

Draktnummer
18
Kamper
8
Fra start
8
Minutter
556
Innbytter
0
Byttet ut
1
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,83

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
1
Skudd på mål
1
Pasninger
328
Nøkkelpasninger
1
Driblinger
2
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
84 %
Taklinger
9
Blokkeringer
7
Brudd
7
Dueller
55
Vunne dueller
33
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
2
Frispark begått
6
Gule kort
2
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Malmo FF · Defender · nr. 18

Spilletid

Draktnummer
18
Kamper
6
Fra start
6
Minutter
180
Innbytter
0
Byttet ut
1
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,35

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Pasninger
113
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
89 %
Blokkeringer
2
Brudd
1
Dueller
9
Vunne dueller
5
Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2024-252 turneringer · 10 kamper · 1 mål · 0 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Champions League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueMalmo FF
    570 min · 61,3 %
  • UEFA Europa LeagueMalmo FF
    360 min · 38,7 %

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueMalmo FF
0,47
UEFA Europa LeagueMalmo FF
1,5

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueMalmo FF
0,95
UEFA Europa LeagueMalmo FF
2,25

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueMalmo FF
–
UEFA Europa LeagueMalmo FF
1

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueMalmo FF
82,6 %
UEFA Europa LeagueMalmo FF
54,3 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueMalmo FF
58 %
UEFA Europa LeagueMalmo FF
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · Malmo FF · Defender

Spilletid

Kamper
6
Fra start
6
Minutter
570
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,10

Angrep

Mål
1
Målgivende
0
Skudd
1
Skudd på mål
1
Pasninger
131
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
58 %
Taklinger
3
Brudd
6
Dueller
23
Vunne dueller
19
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
3
Frispark begått
1
Gule kort
2
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · Malmo FF · Defender

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
360
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,95

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Pasninger
186
Nøkkelpasninger
1
Driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
6
Blokkeringer
4
Brudd
9
Dueller
46
Vunne dueller
25
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
2
Frispark begått
7
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2022-231 turnering · 12 kamper · 1 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Premier League.

Registrert spilletid

  • Premier LeagueBrentford
    723 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

Premier LeagueBrentford
0,62

Brudd / 90

Premier LeagueBrentford
1,12

Blokkeringer / 90

Premier LeagueBrentford
1,12

Vunne dueller

Premier LeagueBrentford
65,3 %

Pasningspresisjon

Premier LeagueBrentford
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Premier League
  • Klubb · Brentford · Defender

Spilletid

Kamper
12
Fra start
9
Minutter
723
Innbytter
3
Byttet ut
2
På benken
6
Kaptein
Nei
Vurdering
6,81

Angrep

Mål
1
Skudd
4
Skudd på mål
2
Pasninger
315
Driblinger
2
Vellykkede driblinger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
5
Blokkeringer
9
Brudd
9
Dueller
49
Vunne dueller
32
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
2
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2021-221 turnering · 37 kamper · 3 mål · 1 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Premier League.

Registrert spilletid

  • Premier LeagueBrentford
    3 322 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

Premier LeagueBrentford
1,08

Brudd / 90

Premier LeagueBrentford
1,41

Blokkeringer / 90

Premier LeagueBrentford
0,73

Vunne dueller

Premier LeagueBrentford
57,6 %

Pasningspresisjon

Premier LeagueBrentford
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Premier League
  • Klubb · Brentford · Defender

Spilletid

Kamper
37
Fra start
37
Minutter
3 322
Innbytter
0
Byttet ut
1
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,86

Angrep

Mål
3
Målgivende
1
Skudd
17
Skudd på mål
11
Pasninger
1 489
Nøkkelpasninger
5
Driblinger
2
Vellykkede driblinger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
40
Blokkeringer
27
Brudd
52
Dueller
264
Vunne dueller
152
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
8
Frispark begått
15
Gule kort
7
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2016-171 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Serie A.

Registrert spilletid

  • Serie ATorino
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

Serie ATorino
–

Brudd / 90

Serie ATorino
–

Blokkeringer / 90

Serie ATorino
–

Vunne dueller

Serie ATorino
–

Pasningspresisjon

Serie ATorino
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Serie A
  • Klubb · Torino · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

6 registrert
  1. →Brentford → Malmo FFlør 1. juli 2023Fri overgang
  2. →Leeds → Brentfordman 8. juli 2019€ 5.5M
  3. →Leeds → Torinolør 1. juli 2017Ikke oppgitt
  4. →Torino → Leedslør 1. juli 2017€ 4.1M
  5. →Torino → Leedstor 18. august 2016Lån
  6. →Malmo FF → Torinotir 1. juli 2014Fri overgang
Kamplogg

Siste kamper – klubb

67 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
22. januar · Malmo FF–FK Crvena ZvezdaEuropa League · 2025-26906.3
11. desember · Malmo FF–FC PortoEuropa League · 2025-26906.5
27. november · Malmo FF–Nottingham ForestEuropa League · 2025-26906.7
6. november · Malmo FF–PanathinaikosEuropa League · 2025-26907.5
23. oktober · Malmo FF–Dinamo ZagrebEuropa League · 2025-26907.3
2. oktober · Malmo FF–PlzenEuropa League · 2025-26166.3
24. september · Malmo FF–LudogoretsEuropa League · 2025-26907.2
12. august · Malmo FF–FC KøbenhavnChampions League · 2025-26905.5
5. august · Malmo FF–FC KøbenhavnChampions League · 2025-26907.2
6. november · Malmo FF–BeşiktaşEuropa League · 2024-25906.9
24. oktober · Malmo FF–Olympiakos PiraeusEuropa League · 2024-25907.2
3. oktober · Malmo FF–QarabagEuropa League · 2024-25906.6
26. september · Malmo FF–RangersEuropa League · 2024-25906.9
27. august · Malmo FF–Sparta PrahaChampions League · 2024-25906.9
21. august · Malmo FF–Sparta PrahaChampions League · 2024-25907.2
8. april · Brentford–NewcastlePremier League · 2022-23166.9
5. april · Brentford–Manchester UnitedPremier League · 2022-23906.9
1. april · Brentford–BrightonPremier League · 2022-23907.51
18. mars · Brentford–LeicesterPremier League · 2022-231–
15. mars · Brentford–SouthamptonPremier League · 2022-23126.3
11. mars · Brentford–EvertonPremier League · 2022-23––
6. mars · Brentford–FulhamPremier League · 2022-23––
30. desember · Brentford–West HamPremier League · 2022-231–
26. desember · Brentford–TottenhamPremier League · 2022-23––
1. oktober · Brentford–BournemouthPremier League · 2022-23647.0
18. september · Brentford–ArsenalPremier League · 2022-23906.3
3. september · Brentford–LeedsPremier League · 2022-23906.6
20. august · Brentford–FulhamPremier League · 2022-23906.7
13. august · Brentford–Manchester UnitedPremier League · 2022-23907.2
7. august · Brentford–LeicesterPremier League · 2022-23906.9
22. mai · Brentford–LeedsPremier League · 2021-22906.3
15. mai · Brentford–EvertonPremier League · 2021-22906.9
7. mai · Brentford–SouthamptonPremier League · 2021-22907.91
2. mai · Brentford–Manchester UnitedPremier League · 2021-22906.2
23. april · Brentford–TottenhamPremier League · 2021-22907.9
16. april · Brentford–WatfordPremier League · 2021-22907.61
2. april · Brentford–ChelseaPremier League · 2021-22907.0
20. mars · Brentford–LeicesterPremier League · 2021-22906.7
12. mars · Brentford–BurnleyPremier League · 2021-22907.3
5. mars · Brentford–NorwichPremier League · 2021-22907.5
26. februar · Brentford–NewcastlePremier League · 2021-22906.6
19. februar · Brentford–ArsenalPremier League · 2021-22906.9
12. februar · Brentford–Crystal PalacePremier League · 2021-22907.2
9. februar · Brentford–Manchester CityPremier League · 2021-22906.7
22. januar · Brentford–WolvesPremier League · 2021-22906.5
19. januar · Brentford–Manchester UnitedPremier League · 2021-22906.3
16. januar · Brentford–LiverpoolPremier League · 2021-22906.7
11. januar · Brentford–SouthamptonPremier League · 2021-22906.3
2. januar · Brentford–Aston VillaPremier League · 2021-22906.6
29. desember · Brentford–Manchester CityPremier League · 2021-22906.9
26. desember · Brentford–BrightonPremier League · 2021-22907.2
10. desember · Brentford–WatfordPremier League · 2021-22907.71
5. desember · Brentford–LeedsPremier League · 2021-22906.9
2. desember · Brentford–TottenhamPremier League · 2021-22906.6
28. november · Brentford–EvertonPremier League · 2021-22906.7
20. november · Brentford–NewcastlePremier League · 2021-22906.7
6. november · Brentford–NorwichPremier League · 2021-22906.9
30. oktober · Brentford–BurnleyPremier League · 2021-22906.2
24. oktober · Brentford–LeicesterPremier League · 2021-22906.3
16. oktober · Brentford–ChelseaPremier League · 2021-22906.6
3. oktober · Brentford–West HamPremier League · 2021-22906.3
25. september · Brentford–LiverpoolPremier League · 2021-22906.7
18. september · Brentford–WolvesPremier League · 2021-22827.2
11. september · Brentford–BrightonPremier League · 2021-22906.6
28. august · Brentford–Aston VillaPremier League · 2021-22907.21
21. august · Brentford–Crystal PalacePremier League · 2021-22907.0
13. august · Brentford–ArsenalPremier League · 2021-22907.0
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 8 tilgjengelige sesonger, 12 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.