Portrett av James Joseph McClean
Spillerprofil · komplett datakort

James McClean

Fullt navn: James Joseph McClean

MidtbaneTilgjengelig
Født22. april 1989 · 37 årNasjonalitetIrlandHøyde180 cmVekt70 kg
38Kamper
2 722Minutter
4Mål
4Målgivende
0,26Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Midtbaneprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2023Forrige sesong 2020
Nøkkelpasninger / 90
04,5
3,711,12
Pasningspresisjon
0100
90,6 %63 %
Taklinger / 90
02,1
1,711,71
Vellykkede driblinger
0100
83,3 %58,6 %

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68107.3Serbia7.3Azerbai6.9Portuga7.3Luxembo6.9Frankri6.6Hellas9.2Gibralt7.3Frankri6.7Nederla6.6New Zea
  1. Frankrike6.9 vurdering
    27. mars 2023 · 13 min
  2. Hellas6.6 vurdering
    16. juni 2023 · 37 min
  3. Gibraltar9.2 vurdering
    19. juni 2023 · 90 min
  4. Frankrike7.3 vurdering
    7. sep. 2023 · 45 min
  5. Nederland6.7 vurdering
    10. sep. 2023 · 64 min
  6. New Zealand6.6 vurdering
    21. nov. 2023 · 67 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,000,370,150,57MINUTTER212201698520181 21020203152023
  1. 20160,00 målpoeng / 90
    212 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 20180,37 målpoeng / 90
    985 min · 4 mål · 0 målgivende
  3. 20200,15 målpoeng / 90
    1 210 min · 0 mål · 2 målgivende
  4. 20230,57 målpoeng / 90
    315 min · 0 mål · 2 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 20164 kamper · 212 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 201811 kamper · 985 min · 4 mål · 0 målgivende · 0,37/90
  • 202017 kamper · 1 210 min · 0 mål · 2 målgivende · 0,15/90
  • 20236 kamper · 315 min · 0 mål · 2 målgivende · 0,57/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

6 turneringsrader · landslag

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – landslag

2 turneringer
Flagg: Rep. Of IrelandEM-kvalifiseringLandslag · Rep. Of Ireland · 20237.36
Kamper
5
Minutter
248
Mål
0
Målgivende
2
Pasning %
–
Flagg: Rep. Of IrelandPrivatlandskamperLandslag · Rep. Of Ireland · 20236.60
Kamper
1
Minutter
67
Mål
–
Målgivende
–
Pasning %
90.625
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
20232 turneringer · 6 kamper · – mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i Euro Championship - Qualification.

Spilletid fordelt på turneringer

  • Euro Championship - QualificationRep. Of Ireland
    248 min · 78,7 %
  • PrivatlandskamperRep. Of Ireland
    67 min · 21,3 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

Euro Championship - QualificationRep. Of Ireland
0,73
PrivatlandskamperRep. Of Ireland
–

Nøkkelpasninger / 90

Euro Championship - QualificationRep. Of Ireland
3,63
PrivatlandskamperRep. Of Ireland
4,03

Pasningspresisjon

Euro Championship - QualificationRep. Of Ireland
–
PrivatlandskamperRep. Of Ireland
90,6 %

Taklinger / 90

Euro Championship - QualificationRep. Of Ireland
1,81
PrivatlandskamperRep. Of Ireland
1,34

Vunne dueller

Euro Championship - QualificationRep. Of Ireland
61,5 %
PrivatlandskamperRep. Of Ireland
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship - Qualification
  • Landslag · Rep. Of Ireland · Midfielder

Spilletid

Kamper
5
Fra start
2
Minutter
248
Innbytter
3
Byttet ut
1
På benken
4
Kaptein
Nei
Vurdering
7,36

Angrep

Mål
0
Målgivende
2
Skudd
3
Skudd på mål
1
Pasninger
135
Nøkkelpasninger
10
Driblinger
6
Vellykkede driblinger
5
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
5
Blokkeringer
1
Brudd
2
Dueller
26
Vunne dueller
16
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
1
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Privatlandskamper
  • Landslag · Rep. Of Ireland · Midfielder

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
67
Kaptein
Nei
Vurdering
6,60

Angrep

Pasninger
32
Nøkkelpasninger
3

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
90,6 %
Taklinger
1
Vunne dueller
1

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
20202 turneringer · 17 kamper · 0 mål · 2 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i Euro Championship.

Spilletid fordelt på turneringer

  • Euro ChampionshipRep. Of Ireland
    780 min · 64,5 %
  • World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
    430 min · 35,5 %

Måltall etter turnering

Målpoeng / 90

Euro ChampionshipRep. Of Ireland
0,12
World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
0,21

Nøkkelpasninger / 90

Euro ChampionshipRep. Of Ireland
0,81
World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
1,67

Pasningspresisjon

Euro ChampionshipRep. Of Ireland
63 %
World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
–

Taklinger / 90

Euro ChampionshipRep. Of Ireland
1,38
World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
2,3

Vunne dueller

Euro ChampionshipRep. Of Ireland
39,7 %
World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
66,7 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship
  • Landslag · Rep. Of Ireland · Midfielder

Spilletid

Kamper
9
Fra start
9
Minutter
780
Innbytter
0
Byttet ut
1
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,82

Angrep

Mål
0
Målgivende
1
Skudd
11
Skudd på mål
4
Pasninger
189
Nøkkelpasninger
7
Driblinger
16
Vellykkede driblinger
8
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
63 %
Taklinger
12
Blokkeringer
1
Brudd
10
Dueller
68
Vunne dueller
27
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
12
Frispark begått
14
Gule kort
3
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · World Cup - Qualification Europe
  • Landslag · Rep. Of Ireland · Midfielder

Spilletid

Kamper
8
Fra start
4
Minutter
430
Innbytter
4
Byttet ut
0
På benken
4
Kaptein
Nei
Vurdering
6,84

Angrep

Mål
0
Målgivende
1
Skudd
2
Skudd på mål
1
Pasninger
200
Nøkkelpasninger
8
Driblinger
13
Vellykkede driblinger
9
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
11
Blokkeringer
1
Brudd
3
Dueller
54
Vunne dueller
36
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
4
Frispark begått
4
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
20181 turnering · 11 kamper · 4 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra World Cup - Qualification Europe.

Registrert spilletid

  • World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
    985 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
–

Nøkkelpasninger / 90

World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
0,55

Pasningspresisjon

World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
74 %

Taklinger / 90

World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
–

Vunne dueller

World Cup - Qualification EuropeRep. Of Ireland
52,1 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · World Cup - Qualification Europe
  • Landslag · Rep. Of Ireland · Midfielder

Spilletid

Kamper
11
Fra start
11
Minutter
985
Innbytter
0
Byttet ut
1
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,07

Angrep

Mål
4
Skudd
15
Skudd på mål
3
Pasninger
97
Nøkkelpasninger
6
Driblinger
13
Vellykkede driblinger
8
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
74 %
Brudd
7
Dueller
94
Vunne dueller
49

Disiplin

Frispark vunnet
9
Frispark begått
13
Gule kort
3
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Straffer begått
1
20161 turnering · 4 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Euro Championship.

Registrert spilletid

  • Euro ChampionshipRep. Of Ireland
    212 min · 100 %

Måltall i turneringen

Målpoeng / 90

Euro ChampionshipRep. Of Ireland
–

Nøkkelpasninger / 90

Euro ChampionshipRep. Of Ireland
–

Pasningspresisjon

Euro ChampionshipRep. Of Ireland
–

Taklinger / 90

Euro ChampionshipRep. Of Ireland
–

Vunne dueller

Euro ChampionshipRep. Of Ireland
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Euro Championship
  • Landslag · Rep. Of Ireland · Midfielder

Spilletid

Kamper
4
Fra start
2
Minutter
212
Innbytter
2
Byttet ut
1
På benken
2
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

8 registrert
  1. →Wrexham → Derry Cityfre 16. januar 2026Fri overgang
  2. →Wrexham → Derry Citytor 15. januar 2026Fri overgang
  3. →Wigan → Wrexhamfre 4. august 2023Ikke oppgitt
  4. →Stoke → Wiganons 18. august 2021Fri overgang
  5. →West Brom → Stokesøn 22. juli 2018€ 5.6M
  6. →Wigan → West Bromons 1. juli 2015€ 2.1M
  7. →Sunderland → Wigantor 8. august 2013€ 2.3M
  8. →Derry City → Sunderlandtir 9. august 2011€ 400K
Kamplogg

Siste kamper – landslag

35 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
21. november · Rep. Of Ireland–New ZealandPrivatlandskamper · 2023676.6
18. november · Rep. Of Ireland–NederlandEM-kvalifisering · 2023––
10. september · Rep. Of Ireland–NederlandEM-kvalifisering · 2023646.7
7. september · Rep. Of Ireland–FrankrikeEM-kvalifisering · 2023457.3
19. juni · Rep. Of Ireland–GibraltarEM-kvalifisering · 2023909.22
16. juni · Rep. Of Ireland–HellasEM-kvalifisering · 2023376.6
27. mars · Rep. Of Ireland–FrankrikeEM-kvalifisering · 2023136.9
17. november · Rep. Of Ireland–NorgePrivatlandskamper · 2022––
14. november · Rep. Of Ireland–LuxembourgVM-kvalifisering Europa · 2020907.3
11. november · Rep. Of Ireland–PortugalVM-kvalifisering Europa · 2020126.9
9. oktober · Rep. Of Ireland–AzerbaijanVM-kvalifisering Europa · 2020907.31
7. september · Rep. Of Ireland–SerbiaVM-kvalifisering Europa · 2020907.3
4. september · Rep. Of Ireland–AzerbaijanVM-kvalifisering Europa · 2020907.5
1. september · Rep. Of Ireland–PortugalVM-kvalifisering Europa · 2020185.9
27. mars · Rep. Of Ireland–LuxembourgVM-kvalifisering Europa · 2020296.5
24. mars · Rep. Of Ireland–SerbiaVM-kvalifisering Europa · 2020116.6
8. oktober · Rep. Of Ireland–SlovakiaEuropamesterskapet · 2020606.7
18. november · Rep. Of Ireland–DanmarkEuropamesterskapet · 2020907.1
15. oktober · Rep. Of Ireland–SveitsEuropamesterskapet · 2020906.6
12. oktober · Rep. Of Ireland–GeorgiaEuropamesterskapet · 2020906.4
5. september · Rep. Of Ireland–SveitsEuropamesterskapet · 2020906.7
10. juni · Rep. Of Ireland–GibraltarEuropamesterskapet · 2020907.11
7. juni · Rep. Of Ireland–DanmarkEuropamesterskapet · 2020906.3
26. mars · Rep. Of Ireland–GeorgiaEuropamesterskapet · 2020907.6
23. mars · Rep. Of Ireland–GibraltarEuropamesterskapet · 2020906.4
14. november · Rep. Of Ireland–DanmarkVM-kvalifisering Europa · 2018906.7
11. november · Rep. Of Ireland–DanmarkVM-kvalifisering Europa · 2018907.2
9. oktober · Rep. Of Ireland–WalesVM-kvalifisering Europa · 2018907.41
5. september · Rep. Of Ireland–SerbiaVM-kvalifisering Europa · 2018907.3
2. september · Rep. Of Ireland–GeorgiaVM-kvalifisering Europa · 2018906.9
11. juni · Rep. Of Ireland–ØsterrikeVM-kvalifisering Europa · 2018906.8
26. juni · Rep. Of Ireland–FrankrikeEuropamesterskapet · 2016686.2
22. juni · Rep. Of Ireland–ItalyEuropamesterskapet · 2016906.8
18. juni · Rep. Of Ireland–BelgiaEuropamesterskapet · 2016286.7
13. juni · Rep. Of Ireland–SverigeEuropamesterskapet · 2016266.5
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 6 tilgjengelige sesonger, 8 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.