Portrett av Chidozie Collins Awaziem
Spillerprofil · komplett datakort

Chidozie Awaziem

Fullt navn: Chidozie Collins Awaziem

ForsvarTilgjengelig
Født1. januar 1997 · 29 årNasjonalitetNigeriaHøyde189 cmVekt78 kg
85Kamper
6 245Minutter
4Mål
3Målgivende
0,1Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Forsvarsprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026Forrige sesong 2025-26
Taklinger / 90
02,4
21,12
Brudd / 90
01
–0,8
Blokkeringer / 90
01
–0,68
Vunne dueller
0100
–61,5 %

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.9Lille6.2Angers6.5Strasbo7.0Metz6.7Paris S7.7Marseil6.6Lens7.7Amed9.5Gençler6.2Galatas
  1. Paris Saint Germain6.7 vurdering
    22. apr. 2026 · 11 min
  2. Marseille7.7 vurdering
    2. mai 2026 · 90 min
  3. Lens6.6 vurdering
    8. mai 2026 · 90 min
  4. Amed7.7 vurdering
    18. okt. 2026 · 90 min
  5. Gençlerbirliği S.K.9.5 vurdering
    25. okt. 2026 · 90 min
  6. Galatasaray6.2 vurdering
    1. nov. 2026 · 90 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,120,120,67MINUTTER1 5092017-182 2492025-262702026
  1. 2017-180,12 målpoeng / 90
    1 509 min · 1 mål · 1 målgivende
  2. 2025-260,12 målpoeng / 90
    2 249 min · 1 mål · 2 målgivende
  3. 20260,67 målpoeng / 90
    270 min · 2 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2016-170 kamper · 0 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2017-1822 kamper · 1 509 min · 1 mål · 1 målgivende · 0,12/90
  • 2018-191 kamper · 8 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90 · Lite datagrunnlag
  • 2019-2026 kamper · 2 001 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90
  • 2022-232 kamper · 180 min · 0 mål · 0 målgivende · –/90
  • 2025-2627 kamper · 2 249 min · 1 mål · 2 målgivende · 0,12/90
  • 20263 kamper · 270 min · 2 mål · 0 målgivende · 0,67/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

7 turneringsrader · klubb

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – klubb

1 turneringer
Konyaspor logoSüper LigKlubb · Konyaspor · 20267.80
Kamper
3
Minutter
270
Mål
2
Målgivende
0
Pasning %
91.66666666666667
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
20261 turnering · 3 kamper · 2 mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Süper Lig.

Registrert spilletid

  • Süper LigKonyaspor
    270 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

Süper LigKonyaspor
2

Brudd / 90

Süper LigKonyaspor
–

Blokkeringer / 90

Süper LigKonyaspor
–

Vunne dueller

Süper LigKonyaspor
–

Pasningspresisjon

Süper LigKonyaspor
91,7 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Süper Lig
  • Klubb · Konyaspor · Defender

Spilletid

Kamper
3
Fra start
3
Minutter
270
Kaptein
Nei
Vurdering
7,80

Angrep

Mål
2
Målgivende
0
Skudd
2
Skudd på mål
2
Pasninger
120
Nøkkelpasninger
1
Vellykkede driblinger
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
91,7 %
Taklinger
6
Vunne dueller
12

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2025-261 turnering · 27 kamper · 1 mål · 2 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Ligue 1.

Registrert spilletid

  • Ligue 1Nantes
    2 249 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

Ligue 1Nantes
1,12

Brudd / 90

Ligue 1Nantes
0,8

Blokkeringer / 90

Ligue 1Nantes
0,68

Vunne dueller

Ligue 1Nantes
61,5 %

Pasningspresisjon

Ligue 1Nantes
84 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Ligue 1
  • Klubb · Nantes · Defender · nr. 6

Spilletid

Draktnummer
6
Kamper
27
Fra start
26
Minutter
2 249
Innbytter
1
Byttet ut
2
På benken
6
Kaptein
Nei
Vurdering
6,91

Angrep

Mål
1
Målgivende
2
Skudd
7
Skudd på mål
4
Pasninger
1 387
Nøkkelpasninger
10
Driblinger
8
Vellykkede driblinger
4
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
84 %
Taklinger
28
Blokkeringer
17
Brudd
20
Dueller
156
Vunne dueller
96
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
21
Frispark begått
23
Gule kort
7
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2022-231 turnering · 2 kamper · – mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa Conference League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa Conference LeagueHNK Hajduk Split
    180 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Europa Conference LeagueHNK Hajduk Split
3,5

Brudd / 90

UEFA Europa Conference LeagueHNK Hajduk Split
1

Blokkeringer / 90

UEFA Europa Conference LeagueHNK Hajduk Split
–

Vunne dueller

UEFA Europa Conference LeagueHNK Hajduk Split
60 %

Pasningspresisjon

UEFA Europa Conference LeagueHNK Hajduk Split
40 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa Conference League
  • Klubb · HNK Hajduk Split · Defender

Spilletid

Kamper
2
Fra start
2
Minutter
180
Innbytter
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,80

Angrep

Pasninger
90
Driblinger
2
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
40 %
Taklinger
7
Brudd
2
Dueller
20
Vunne dueller
12
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
4
Gule kort
1
Røde kort
0
2019-201 turnering · 26 kamper · – mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra La Liga.

Registrert spilletid

  • La LigaLeganes
    2 001 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

La LigaLeganes
1,53

Brudd / 90

La LigaLeganes
1,26

Blokkeringer / 90

La LigaLeganes
0,67

Vunne dueller

La LigaLeganes
50,8 %

Pasningspresisjon

La LigaLeganes
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · La Liga
  • Klubb · Leganes · Defender

Spilletid

Kamper
26
Fra start
24
Minutter
2 001
Innbytter
2
Kaptein
Nei
Vurdering
6,70

Angrep

Skudd
6
Pasninger
748
Nøkkelpasninger
5
Driblinger
8
Vellykkede driblinger
6
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
34
Blokkeringer
15
Brudd
28
Dueller
189
Vunne dueller
96
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
14
Frispark begått
22
Gule kort
10
Røde kort
0
2018-191 turnering · 1 kamp · – mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueFC Porto
    8 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
–

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
0

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
0

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueFC Porto
0 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueFC Porto
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · FC Porto · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
0
Minutter
8
Innbytter
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,50

Angrep

Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
0
Nøkkelpasninger
0
Driblinger
0
Vellykkede driblinger
0
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Blokkeringer
0
Brudd
0
Dueller
1
Vunne dueller
0

Disiplin

Frispark vunnet
0
Frispark begått
1
Gule kort
0
Røde kort
0
2017-181 turnering · 22 kamper · 1 mål · 1 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra Ligue 1.

Registrert spilletid

  • Ligue 1Nantes
    1 509 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

Ligue 1Nantes
2,56

Brudd / 90

Ligue 1Nantes
0,95

Blokkeringer / 90

Ligue 1Nantes
0,66

Vunne dueller

Ligue 1Nantes
55,8 %

Pasningspresisjon

Ligue 1Nantes
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Ligue 1
  • Klubb · Nantes · Defender

Spilletid

Kamper
22
Fra start
19
Minutter
1 509
Innbytter
3
Kaptein
Nei
Vurdering
6,81

Angrep

Mål
1
Målgivende
1
Skudd
12
Skudd på mål
2
Pasninger
588
Nøkkelpasninger
4
Driblinger
6
Vellykkede driblinger
5
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
43
Blokkeringer
11
Brudd
16
Dueller
163
Vunne dueller
91
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
12
Frispark begått
22
Gule kort
2
Røde kort
1
2016-171 turnering · 0 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueFC Porto
    0 min · –Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
–

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
–

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
–

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueFC Porto
–

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueFC Porto
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · FC Porto · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
0
Fra start
0
Minutter
0
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei

Angrep

Mål
0

Ball og forsvar

Disiplin

Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

14 registrert
  1. →Colorado Rapids → Nantesons 23. juli 2025Permanent overgang
  2. →Colorado Rapids → Nantestir 22. juli 2025Permanent overgang
  3. →FC Cincinnati → Colorado Rapidsfre 31. januar 2025Permanent overgang
  4. →Boavista → FC Cincinnatitor 25. juli 2024€ 500K
  5. →HNK Hajduk Split → Boavistalør 1. juli 2023Ikke oppgitt
  6. →Boavista → HNK Hajduk Splitons 3. august 2022Lån
  7. →Alanyaspor → Boavistafre 1. juli 2022Ikke oppgitt
  8. →Boavista → Alanyasporons 8. september 2021Lån
  9. →FC Porto → Boavistalør 5. september 2020€ 5M
  10. →Leganes → FC Portoman 3. august 2020Ikke oppgitt
  11. →FC Porto → Leganestor 15. august 2019Lån
  12. →FC Porto → Rizesportir 22. januar 2019Lån
  13. →Nantes → FC Portosøn 1. juli 2018Ikke oppgitt
  14. →FC Porto → Nantesons 5. juli 2017Lån
Kamplogg

Siste kamper – klubb

85 registrert
KampTurneringMinVurderingMA
1. november · Konyaspor–GalatasaraySüper Lig · 2026906.2
25. oktober · Konyaspor–Gençlerbirliği S.K.Süper Lig · 2026909.52
18. oktober · Konyaspor–AmedSüper Lig · 2026907.7
8. mai · Nantes–LensLigue 1 · 2025-26906.6
2. mai · Nantes–MarseilleLigue 1 · 2025-26907.7
26. april · Nantes–RennesLigue 1 · 2025-26––
22. april · Nantes–Paris Saint GermainLigue 1 · 2025-26116.7
19. april · Nantes–Stade Brestois 29Ligue 1 · 2025-26––
11. april · Nantes–AuxerreLigue 1 · 2025-26––
5. april · Nantes–MetzLigue 1 · 2025-26907.0
22. mars · Nantes–StrasbourgLigue 1 · 2025-26906.51
7. mars · Nantes–AngersLigue 1 · 2025-26756.2
1. mars · Nantes–LilleLigue 1 · 2025-26906.9
22. februar · Nantes–Le HavreLigue 1 · 2025-26907.3
13. februar · Nantes–MonacoLigue 1 · 2025-26906.9
7. februar · Nantes–LyonLigue 1 · 2025-26––
31. januar · Nantes–LorientLigue 1 · 2025-26––
25. januar · Nantes–NiceLigue 1 · 2025-26907.61
12. desember · Nantes–AngersLigue 1 · 2025-26906.0
6. desember · Nantes–LensLigue 1 · 2025-26906.9
30. november · Nantes–LyonLigue 1 · 2025-26906.5
23. november · Nantes–LorientLigue 1 · 2025-26908.01
8. november · Nantes–Le HavreLigue 1 · 2025-26907.6
2. november · Nantes–MetzLigue 1 · 2025-26906.9
29. oktober · Nantes–MonacoLigue 1 · 2025-26766.3
24. oktober · Nantes–Paris FCLigue 1 · 2025-26907.3
19. oktober · Nantes–LilleLigue 1 · 2025-26906.9
4. oktober · Nantes–Stade Brestois 29Ligue 1 · 2025-26907.6
27. september · Nantes–ToulouseLigue 1 · 2025-26906.3
20. september · Nantes–RennesLigue 1 · 2025-26906.3
13. september · Nantes–NiceLigue 1 · 2025-26907.2
30. august · Nantes–AuxerreLigue 1 · 2025-26906.9
24. august · Nantes–StrasbourgLigue 1 · 2025-26907.2
17. august · Nantes–Paris Saint GermainLigue 1 · 2025-26906.9
25. august · HNK Hajduk Split–VillarrealConference League · 2022-23907.2
18. august · HNK Hajduk Split–VillarrealConference League · 2022-23906.2
12. juli · Leganes–ValenciaLa Liga · 2019-20907.0
9. juli · Leganes–EibarLa Liga · 2019-2096.3
5. juli · Leganes–EspanyolLa Liga · 2019-20186.6
30. juni · Leganes–SevillaLa Liga · 2019-20896.7
27. juni · Leganes–OsasunaLa Liga · 2019-20456.2
19. juni · Leganes–MallorcaLa Liga · 2019-20816.3
16. juni · Leganes–BarcelonaLa Liga · 2019-20975.9
13. juni · Leganes–ValladolidLa Liga · 2019-20966.3
8. mars · Leganes–VillarrealLa Liga · 2019-20906.9
29. februar · Leganes–AlavesLa Liga · 2019-20907.0
22. februar · Leganes–Celta VigoLa Liga · 2019-20906.8
16. februar · Leganes–Real BetisLa Liga · 2019-20907.0
2. februar · Leganes–Real SociedadLa Liga · 2019-20906.7
26. januar · Leganes–Atletico MadridLa Liga · 2019-20907.2
3. januar · Leganes–ValladolidLa Liga · 2019-20906.4
22. desember · Leganes–EspanyolLa Liga · 2019-20907.4
13. desember · Leganes–AlavesLa Liga · 2019-20906.9
8. desember · Leganes–Celta VigoLa Liga · 2019-20906.7
1. desember · Leganes–SevillaLa Liga · 2019-20907.0
30. oktober · Leganes–Real MadridLa Liga · 2019-20906.6
26. oktober · Leganes–MallorcaLa Liga · 2019-20316.6
5. oktober · Leganes–LevanteLa Liga · 2019-20907.0
28. september · Leganes–Granada CFLa Liga · 2019-20906.8
25. september · Leganes–Athletic ClubLa Liga · 2019-20907.0
22. september · Leganes–ValenciaLa Liga · 2019-20336.6
14. september · Leganes–VillarrealLa Liga · 2019-20906.7
11. desember · FC Porto–GalatasarayChampions League · 2018-1986.4
6. mai · Nantes–MontpellierLigue 1 · 2017-18766.5
20. april · Nantes–RennesLigue 1 · 2017-18906.9
14. april · Nantes–DijonLigue 1 · 2017-18547.0
10. mars · Nantes–Estac TroyesLigue 1 · 2017-18907.2
4. mars · Nantes–MarseilleLigue 1 · 2017-18907.3
17. januar · Nantes–ToulouseLigue 1 · 2017-18907.5
14. januar · Nantes–Paris Saint GermainLigue 1 · 2017-18906.8
20. desember · Nantes–AmiensLigue 1 · 2017-181–
17. desember · Nantes–AngersLigue 1 · 2017-18146.6
3. desember · Nantes–Saint EtienneLigue 1 · 2017-18907.0
29. november · Nantes–MonacoLigue 1 · 2017-18907.1
25. november · Nantes–RennesLigue 1 · 2017-18276.5
18. november · Nantes–Paris Saint GermainLigue 1 · 2017-18906.5
28. oktober · Nantes–DijonLigue 1 · 2017-18906.9
21. oktober · Nantes–GuingampLigue 1 · 2017-18907.51
15. oktober · Nantes–BordeauxLigue 1 · 2017-18906.8
30. september · Nantes–MetzLigue 1 · 2017-18286.6
24. september · Nantes–StrasbourgLigue 1 · 2017-18906.9
16. september · Nantes–CaenLigue 1 · 2017-18907.61
19. august · Nantes–Estac TroyesLigue 1 · 2017-18345.5
12. august · Nantes–MarseilleLigue 1 · 2017-18906.7
6. august · Nantes–LilleLigue 1 · 2017-18156.7
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 8 tilgjengelige sesonger, 8 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.
Chidozie Awaziem: statistikk, kamper og karriere | Coro