Hopp til hovedinnhold
ForsideEliteserienStatistikk & xGTaktikkSiste nytt
Norsk fotball, forklart·No-Betting
Norsk fotball, forklart.

Utforsk Coro

Ligaer

EliteserienEliteserien-tabellPremier LeaguePremier League-tabellLa LigaSerie ABundesligaLigue 1

UEFA

Champions LeagueEuropa LeagueConference League

Landslag

HerrelandslagetKvinnelandslagetNations LeagueVM 2026 (arkiv)

Mer fra Coro

Siste nyttStatistikk og xGTaktikkSpill

Klubber

Bodø/GlimtBrannRosenborgVikingVålerengaMoldeMan CityAston VillaArsenalLiverpoolChelseaMan Utd
  • Forside

Coro

Norsk fotball, forklart med nyheter, kampdata og analyse.

Seksjoner

ForsideKamper og resultaterEliteserienPremier LeagueLandslaget

Analyse & Data

Coro-modellen og xGEliteserien-tabellenSpillerstatistikk

Om Coro

Om CoroBetting og gambling
Forside/Eliteserien

Sarpsborg 08 FF mot Kristiansund BK, Eliteserien

Flomlyst fotballstadion i blåtimen før kveldskamp
KI-generert illustrasjon / Coro
EliteserienSarpsborg Stadion · SarpsborgFulltid
Sarpsborg 08 FF logoSarpsborg 08 FFHjemmelag
0–20–2søn 15. september
Kristiansund BK logoKristiansund BKBortelag
  • Kristiansund BK logoTufekcic David61′
  • Kristiansund BK logoRuben Alte80′
Se kampstatistikk →Se oppdatert tabell
OversiktHendelserTabellStatistikkLagSpillere
Hopp videre:
Sarpsborg 08 FF logoSarpsborg 08 FF|KamperNyheter
Kristiansund BK logoKristiansund BK|KamperNyheter
Kampanalyse

Kampbildet

Kampen er slutt · Coro-data
Kampklokka2 mål · sann minuttlinje
AvSlutt1530Pause607590610–1800–2
Sarpsborg 08 FF (under) Kristiansund BK (over)
  1. 61′
Siste nytt
Eliteserien30. okt.

Bodø/Glimt 3-2 Viking: hjemmeseier

Bodø/Glimt slo Viking 3-2 i Eliteserien.

Eliteserien29. okt.

Eliteserien: status etter 192 av 240 kamper

192 av 240 kamper er spilt i Eliteserien. 48 kamper gjenstår, med Bodø/Glimt–Viking som neste oppgjør på terminlisten.

Eliteserien19. okt.

Viking–Tromsø: Slik møtes lagene

Coro ser på taktikken før Viking møter Tromsø i Eliteserien.

Eliteserien18. okt.

Molde-Start: Molde skal være for sterke

Molde er klar favoritt før søndagens hjemmekamp mot Start i Eliteserien.

Eliteserien18. okt.

Kristiansund BK 1-4 Ålesund: klasseforskjell fra start til slutt

Ålesund vant 4–1 mot Kristiansund BK 17. oktober. Ti avslutninger på mål og en tre måls margin skilte lagene.

Eliteserien17. okt.

Viking–Fredrikstad: Slik ble kampen avgjort

Viking 3–2 Fredrikstad i Eliteserien.

Eliteserien17. okt.

Viking–Fredrikstad: Slik møtes lagene

Coro ser på taktikken før Viking møter Fredrikstad i Eliteserien.

Eliteserien13. okt.

Rosenborg 1-1 Sandefjord: resultatet skjuler en jevnere kamp

Rosenborg og Sandefjord delte poengene etter 1–1 på Lerkendal 10. oktober, selv om hjemmelaget hadde 2,43 mot 0,34 i forventede mål.

Eliteserien9. okt.

Modellen gjør Bodø/Glimt til klar favoritt mot Kristiansund BK

Bodø/Glimt får 96 prosent sannsynlighet i modellberegningen før lørdagens Eliteserie-oppgjør mot Kristiansund på Aspmyra.

Eliteserien9. okt.

Brann–Viking: Slik ble kampen avgjort

Brann 0–2 Viking i Eliteserien.

Se alle nyheter →
EliteserienLør 31. oktFredrikstad(8)Rosenborg(5)16:00Modellen: Uavgjort 45 %EliteserienLør 31. oktÅlesund(14)Sandefjord(13)18:00Modellen: Uavgjort 45 %EliteserienSøn 1. novBrann(7)Molde(3)14:30Modellen: Uavgjort 45 %EliteserienSøn 1. novKFUM Oslo(9)HamKam(12)17:00Modellen: Uavgjort 45 %EliteserienSøn 1. novStart(16)Lillestrøm(6)17:00Modellen: Lillestrøm 50 %EliteserienSøn 1. novSarpsborg 08 FF(10)Kristiansund BK(15)17:00Modellen: Uavgjort 45 %EliteserienSøn 1. novVålerenga(11)Tromsø(4)19:15Modellen: Uavgjort 45 %EliteserienLør 7. novKristiansund BK(15)Vålerenga(11)16:00Modellen: Uavgjort 45 %EliteserienLør 7. novRosenborg(5)Start(16)18:00Modellen: Rosenborg 50 %EliteserienSøn 8. novTromsø(4)Bodø/Glimt(1)14:30Modellen: Uavgjort 45 %

Tabell: Eliteserien 2026

LIVE
#LAGK+/-P
1Viking25+3859
2Bodø/Glimt25+3859
3Molde24+2143
4Rosenborg24+1540
5Tromsø24+940
6Lillestrøm24+239
7Sarpsborg 08 FF24-531
8KFUM Oslo24-930
9Brann24+229
10Vålerenga24-729
11Fredrikstad24-1229
12HamKam24-1826
13Sandefjord24-924
14Ålesund24-1324
15Kristiansund BK24-2420
16Start24-2819
Se hele Eliteserien-tabellen →
Tufekcic David
0–1
  • 80′Ruben Alte0–2
  • NøkkeltallSamme skala for begge lag
    Forventede mål (xG)0–3 xG
    1.76
    mot
    0.69
    Ballbesittelseandel av kampen
    66%
    34%
    Fra avslutning til målfelles skuddskala
    13Skudd totalt10
    8Skudd i boks5
    3Skudd på mål5
    0%Skudduttelling20%
    Hele kampbildetAlle tilgjengelige lagdata
    582Pasninger304
    84%Pasningsprosent75%
    4Blokkerte skudd0
    7Hjørnespark1
    1Offside6
    9Frispark14
    3Keeperredninger3
    2Gule kort4
    Oppstillinger4-2-3-1 · 4-1-4-1
    Sarpsborg 08 FF logoHjemmelagSarpsborg 08 FF
    BortelagKristiansund BKKristiansund BK logo
    136.3
    Eriksson
    Carljohan Eriksson
    Nr. 13G
    Vurdering
    6.3
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    24
    Se spillerprofil →
    27.3
    Menno
    Koch Menno
    Nr. 2D
    Vurdering
    7.3
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    69
    Se spillerprofil →
    176.7
    Hiim
    Anders Hiim
    Nr. 17D
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    19
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    15
    Se spillerprofil →
    306.6
    Franklin
    Tebo Uchenna Franklin
    Nr. 30D
    Vurdering
    6.6
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    73
    Se spillerprofil →
    327.2
    Wichne
    Eirik Wichne
    Nr. 32D
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    62
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    37
    Se spillerprofil →
    86.9
    Harald
    Tangen Harald
    Nr. 8M
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    62
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    23
    Se spillerprofil →
    107.5
    Johansen
    Stefan JohansenKaptein
    Nr. 10M
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    3
    Pasninger
    93
    Se spillerprofil →
    196.9
    Sveinn
    Gudjohnsen Sveinn
    Nr. 19F
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    16
    Se spillerprofil →
    175.9
    Lien
    Kristian Stromland Lien
    Nr. 17F
    Vurdering
    5.9
    Minutter
    89
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    11
    Se spillerprofil →
    77.7
    Segberg
    Erlend Segberg
    Nr. 7M
    Vurdering
    7.7
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    44
    Vis oppstillinger på banen
    Sarpsborg 08 FF logoHjemmelagSarpsborg 08 FF
    BortelagKristiansund BKKristiansund BK logo
    136.3
    Eriksson
    Carljohan Eriksson
    Nr. 13G
    Vurdering
    6.3
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    24
    Se spillerprofil →
    27.3

    Hva tallene forteller

    • SjansebildeSarpsborg 08 FF skapte de klart største sjansene (1.76 mot 0.69 xG).

    ⓘBanen og spillerplasseringen er skjematisk. xG-visningen bruker en fast 0–3-skala; skudduttelling er mål delt på totale skudd.

    Spillerbørstopp 10 · vurdering
    • 8.0Michael LansingKristiansund BK1 ass.
    • 7.7Erlend SegbergKristiansund BK
    • 7.5Ruben AlteKristiansund BK1 mål
    • 7.5Olsen MariusKristiansund BK
    • 7.5Stefan JohansenSarpsborg 08 FF
    • 7.5Dan Peter UlvestadKristiansund BK
    • 7.3Tufekcic DavidKristiansund BK1 mål
    • 7.3Koch MennoSarpsborg 08 FF
    • 7.2Rakneberg MikkelKristiansund BK
    • 7.2Eirik WichneSarpsborg 08 FF

    Modellens fasit

    Prematchkilde ikke publisert
    –KamputfallMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
    –Over/under 2,5 målMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
    –Begge lag scorerMarkedet ble ikke publisert før avspark.Ukjent
    Ingen publiserte prematchmarkeder kan vurderes.

    Neste kamp

    Fortsett kampreisen
    Eliteserien · søn 1. novemberSarpsborg 08 FFmotKristiansund BKModellvurdering avventes · Sarpsborg Stadion

    Tabell

    Eliteserien 2024
    #LagKMFPFlytt
    1Bodø/Glimt logoBodø/Glimt22+3550–
    2Viking logoViking22+1340–
    3Molde logoMolde21+2037–
    4Brann logoBrann21+837–
    5Fredrikstad logoFredrikstad22+134–
    6Rosenborg logoRosenborg21+133–
    7KFUM Oslo logoKFUM Oslo21+129–
    8Sarpsborg 08 FF logoSarpsborg 08 FF22-1326–
    9Kristiansund BK logoKristiansund BK20-125↑4
    10HamKam logoHamKam22-425↓1
    11Tromsø logoTromsø22-625↓1
    12Strømsgodset logoStrømsgodset22-1024↓1
    13Haugesund logoHaugesund22-923↓1
    14Sandefjord logoSandefjord21-422–
    15Odd logoOdd22-1621–
    16Lillestrøm logoLillestrøm21-1620–
    17Moss logoMoss000–

    Tabellen er beregnet rett etter denne kampen. Markøren viser endring fra tabellen før avspark.

    Modellvurderingene er statistiske estimater fra Coros kampmodeller (Dixon-Coles, Elo og kalibrerte klassifiserere) og skal leses med synlig usikkerhet – ikke som fasit.

    236.5
    Niklas
    Sandberg Niklas
    Nr. 23M
    Vurdering
    6.5
    Minutter
    62
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    21
    Se spillerprofil →
    276.6
    Sondre
    Orjasaeter Sondre
    Nr. 27M
    Vurdering
    6.6
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    35
    Se spillerprofil →
    316.7
    Diop
    A. Diop
    Nr. 31M
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    76
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    54
    Se spillerprofil →
    Se spillerprofil →
    87.5M1 mål
    Alte
    Ruben Alte
    Nr. 8M
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    83
    Mål
    1
    Målgivende
    0
    Skudd
    3
    Pasninger
    19
    Se spillerprofil →
    136.9
    Ndour
    Alioune Ndour
    Nr. 13M
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    84
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    15
    Se spillerprofil →
    206.9
    Igor
    Wilfred George Igor
    Nr. 20M
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    56
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    21
    Se spillerprofil →
    377.2
    Sivertsen
    O. Sivertsen
    Nr. 37M
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    56
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    8
    Se spillerprofil →
    47.5
    Marius
    Olsen Marius
    Nr. 4D
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    34
    Se spillerprofil →
    57.5
    Ulvestad
    Dan Peter UlvestadKaptein
    Nr. 5D
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    35
    Se spillerprofil →
    157.2
    Mikkel
    Rakneberg Mikkel
    Nr. 15D
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    37
    Se spillerprofil →
    226.9
    Sjatil
    Hakon Sjatil
    Nr. 22D
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    25
    Se spillerprofil →
    18.0
    Lansing
    Michael Lansing
    Nr. 1G
    Vurdering
    8.0
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    1
    Skudd
    –
    Pasninger
    38
    Se spillerprofil →
    Menno
    Koch Menno
    Nr. 2D
    Vurdering
    7.3
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    69
    Se spillerprofil →
    176.7
    Hiim
    Anders Hiim
    Nr. 17D
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    19
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    15
    Se spillerprofil →
    306.6
    Franklin
    Tebo Uchenna Franklin
    Nr. 30D
    Vurdering
    6.6
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    73
    Se spillerprofil →
    327.2
    Wichne
    Eirik Wichne
    Nr. 32D
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    62
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    37
    Se spillerprofil →
    86.9
    Harald
    Tangen Harald
    Nr. 8M
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    62
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    23
    Se spillerprofil →
    107.5
    Johansen
    Stefan JohansenKaptein
    Nr. 10M
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    3
    Pasninger
    93
    Se spillerprofil →
    236.5
    Niklas
    Sandberg Niklas
    Nr. 23M
    Vurdering
    6.5
    Minutter
    62
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    21
    Se spillerprofil →
    276.6
    Sondre
    Orjasaeter Sondre
    Nr. 27M
    Vurdering
    6.6
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    35
    Se spillerprofil →
    316.7
    Diop
    A. Diop
    Nr. 31M
    Vurdering
    6.7
    Minutter
    76
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    54
    Se spillerprofil →
    196.9
    Sveinn
    Gudjohnsen Sveinn
    Nr. 19F
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    16
    Se spillerprofil →
    175.9
    Lien
    Kristian Stromland Lien
    Nr. 17F
    Vurdering
    5.9
    Minutter
    89
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    11
    Se spillerprofil →
    77.7
    Segberg
    Erlend Segberg
    Nr. 7M
    Vurdering
    7.7
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    44
    Se spillerprofil →
    87.5M1 mål
    Alte
    Ruben Alte
    Nr. 8M
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    83
    Mål
    1
    Målgivende
    0
    Skudd
    3
    Pasninger
    19
    Se spillerprofil →
    136.9
    Ndour
    Alioune Ndour
    Nr. 13M
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    84
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    15
    Se spillerprofil →
    206.9
    Igor
    Wilfred George Igor
    Nr. 20M
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    56
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    1
    Pasninger
    21
    Se spillerprofil →
    377.2
    Sivertsen
    O. Sivertsen
    Nr. 37M
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    56
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    2
    Pasninger
    8
    Se spillerprofil →
    47.5
    Marius
    Olsen Marius
    Nr. 4D
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    34
    Se spillerprofil →
    57.5
    Ulvestad
    Dan Peter UlvestadKaptein
    Nr. 5D
    Vurdering
    7.5
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    35
    Se spillerprofil →
    18.0
    Lansing
    Michael Lansing
    Nr. 1G
    Vurdering
    8.0
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    1
    Skudd
    –
    Pasninger
    38
    Se spillerprofil →
    157.2
    Mikkel
    Rakneberg Mikkel
    Nr. 15D
    Vurdering
    7.2
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    37
    Se spillerprofil →
    226.9
    Sjatil
    Hakon Sjatil
    Nr. 22D
    Vurdering
    6.9
    Minutter
    90
    Mål
    0
    Målgivende
    0
    Skudd
    –
    Pasninger
    25
    Se spillerprofil →