Portrett av Zaidu Sanusi
Spillerprofil · komplett datakort

Zaidu Sanusi

ForsvarTilgjengelig
Født13. juni 1997 · 29 årNasjonalitetNigeriaHøyde182 cmVekt76 kg
58Kamper
3 559Minutter
2Mål
1Målgivende
0,08Målpoeng/90
Spillerdata

Prestasjonen – raskt forklart

Aktiv rolle først, deretter kampform og karriere. Faktiske databaseverdier – ingen beregnede anslag.

Nå-profil

Forsvarsprofil

Siste registrerte sesong sammenlignet med forrige dekkede sesong.

Nyeste sesong 2026-27Forrige sesong 2025-26
Taklinger / 90
02,1
0,551,7
Brudd / 90
01,1
–0,85
Blokkeringer / 90
01
–0,17
Vunne dueller
0100
–55,3 %

Ikke en rangering mot andre spillere. Per-90-tall krever registrerte minutter; prosentmål krever både teller og nevner.

Siste kamper

Formkurve

Formkurve for de siste registrerte kampeneKampvurdering fra fem til ti i kronologisk rekkefølge. Fokuser eller trykk på en kamp for detaljer.68106.3VfB Stu6.9Notting6.7Notting7.5Alverca7.2Rio Ave7.3Arouca6.7Academi6.8PSV Ein7.5GIL Vic7.4Estoril
  1. Rio Ave7.2 vurdering
    15. aug. 2026 · 92 min
  2. Arouca7.3 vurdering
    23. aug. 2026 · 86 min
  3. Academico Viseu6.7 vurdering
    30. aug. 2026 · 18 min
  4. PSV Eindhoven6.8 vurdering
    20. okt. 2026 · 69 min
  5. GIL Vicente7.5 vurdering
    25. okt. 2026 · 90 min
  6. Estoril7.4 vurdering
    1. nov. 2026 · 45 min

Kampvurderingen vises bare der kilden har registrert en verdi.

Sesong for sesong

Karriereutvikling

Karriereutvikling per sesongMålpoeng per 90 minutter som grønn linje, og spilletid som marineblå stolper. Fokuser eller trykk på en sesong for detaljer.MÅLPOENG / 900,100,000,150,000,000,170,00MINUTTER8672020-217492021-225882022-233092023-24262024-255302025-264902026-27
  1. 2021-220,00 målpoeng / 90
    749 min · 0 mål · 0 målgivende
  2. 2022-230,15 målpoeng / 90
    588 min · 1 mål · 0 målgivende
  3. 2023-240,00 målpoeng / 90
    309 min · 0 mål · 0 målgivende
  4. 2024-250,00 målpoeng / 90
    26 min · 0 mål · 0 målgivende
  5. 2025-260,17 målpoeng / 90
    530 min · 0 mål · 1 målgivende
  6. 2026-270,00 målpoeng / 90
    490 min · 0 mål · 0 målgivende
Mål + målgivende per 90Registrerte minutter
Vis tallene som liste
  • 2020-2110 kamper · 867 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,10/90
  • 2021-2210 kamper · 749 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2022-238 kamper · 588 min · 1 mål · 0 målgivende · 0,15/90
  • 2023-244 kamper · 309 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
  • 2024-256 kamper · 26 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90 · Lite datagrunnlag
  • 2025-268 kamper · 530 min · 0 mål · 1 målgivende · 0,17/90
  • 2026-277 kamper · 490 min · 0 mål · 0 målgivende · 0,00/90
Datagrunnlag

Hva grafene viser

9 turneringsrader

Nå-profilen summerer alle registrerte turneringer i den valgte visningen og velger måltall etter spillerens posisjon. Per-90-tall gjør sesonger med ulik spilletid sammenlignbare. Treffprosenter beregnes bare når både teller og nevner finnes, og er ikke en rangering mot andre spillere.

Aktuelt

Nyeste sesongdata – begge spor

2 turneringer
FC Porto logoPrimeira LigaKlubb · FC Porto · 2026-277.34
Kamper
6
Minutter
421
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
87.25490196078431
FC Porto logoChampions LeagueKlubb · FC Porto · 2026-276.76
Kamper
1
Minutter
69
Mål
0
Målgivende
0
Pasning %
76.92307692307692
Databank

Alle sesonger og turneringer

Behandlede turneringsdata · alle registrerte statistikkfelt tilgjengelig
2026-272 turneringer · 7 kamper · 0 mål · 0 målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i Primeira Liga.

Spilletid fordelt på turneringer

  • Primeira LigaFC Porto
    421 min · 85,9 %
  • Champions LeagueFC Porto
    69 min · 14,1 %Lite datagrunnlag

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

Primeira LigaFC Porto
0,64
Champions LeagueFC Porto
0

Brudd / 90

Primeira LigaFC Porto
–
Champions LeagueFC Porto
–

Blokkeringer / 90

Primeira LigaFC Porto
–
Champions LeagueFC Porto
–

Vunne dueller

Primeira LigaFC Porto
–
Champions LeagueFC Porto
–

Pasningspresisjon

Primeira LigaFC Porto
87,3 %
Champions LeagueFC Porto
76,9 %

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · Primeira Liga
  • Klubb · FC Porto · D

Spilletid

Kamper
6
Fra start
6
Minutter
421
Kaptein
Nei
Vurdering
7,34

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
2
Skudd på mål
0
Pasninger
204
Nøkkelpasninger
2
Vellykkede driblinger
4

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
87,3 %
Taklinger
3
Vunne dueller
19

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · Champions League
  • Klubb · FC Porto · D

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
1
Fra start
1
Minutter
69
Kaptein
Nei
Vurdering
6,76

Angrep

Mål
0
Målgivende
0
Skudd
0
Skudd på mål
0
Pasninger
26
Nøkkelpasninger
0
Vellykkede driblinger
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
76,9 %
Taklinger
0
Vunne dueller
0

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2025-261 turnering · 8 kamper · 0 mål · 1 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueFC Porto
    530 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueFC Porto
1,7

Brudd / 90

UEFA Europa LeagueFC Porto
0,85

Blokkeringer / 90

UEFA Europa LeagueFC Porto
0,17

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueFC Porto
55,3 %

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueFC Porto
84 %

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · FC Porto · Defender · nr. 12

Spilletid

Draktnummer
12
Kamper
8
Fra start
7
Minutter
530
Innbytter
1
Byttet ut
3
På benken
5
Kaptein
Nei
Vurdering
6,65

Angrep

Mål
0
Målgivende
1
Skudd
6
Skudd på mål
2
Pasninger
264
Nøkkelpasninger
3
Driblinger
8
Vellykkede driblinger
1
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Pasningspresisjon
84 %
Taklinger
10
Blokkeringer
1
Brudd
5
Dueller
47
Vunne dueller
26
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
9
Frispark begått
3
Gule kort
2
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2024-251 turnering · 6 kamper · – mål · 0 målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Europa League.

Registrert spilletid

  • UEFA Europa LeagueFC Porto
    26 min · 100 %Lite datagrunnlag

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Europa LeagueFC Porto
3,46

Brudd / 90

UEFA Europa LeagueFC Porto
–

Blokkeringer / 90

UEFA Europa LeagueFC Porto
–

Vunne dueller

UEFA Europa LeagueFC Porto
66,7 %

Pasningspresisjon

UEFA Europa LeagueFC Porto
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · FC Porto · Defender

Lite datagrunnlag

Spilletid

Kamper
6
Fra start
3
Minutter
26
Innbytter
3
Kaptein
Nei
Vurdering
6,55

Angrep

Målgivende
0
Skudd
1
Pasninger
11
Driblinger
2
Vellykkede driblinger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
1
Dueller
6
Vunne dueller
4
Baklengsmål
0

Disiplin

Gule kort
0
Røde kort
0
2023-241 turnering · 4 kamper · 0 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueFC Porto
    309 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
2,04

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
1,17

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
–

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueFC Porto
62,9 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueFC Porto
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · FC Porto · Defender

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
309
Innbytter
0
Byttet ut
2
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,80

Angrep

Mål
0
Skudd
1
Skudd på mål
1
Pasninger
142
Nøkkelpasninger
3
Driblinger
4
Vellykkede driblinger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
7
Brudd
4
Dueller
35
Vunne dueller
22
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
4
Frispark begått
7
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2022-231 turnering · 8 kamper · 1 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueFC Porto
    588 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
1,99

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
1,53

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
0,15

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueFC Porto
51,2 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueFC Porto
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · FC Porto · Defender

Spilletid

Kamper
8
Fra start
7
Minutter
588
Innbytter
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,80

Angrep

Mål
1
Skudd
3
Skudd på mål
2
Pasninger
235
Nøkkelpasninger
2
Driblinger
7
Vellykkede driblinger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
13
Blokkeringer
1
Brudd
10
Dueller
41
Vunne dueller
21
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
1
Frispark begått
3
Gule kort
0
Røde kort
0
2021-222 turneringer · 10 kamper · 0 mål · – målgivende
Slik fordeler sesongen seg

Mest spilletid i UEFA Champions League.

Spilletid fordelt på turneringer

  • UEFA Champions LeagueFC Porto
    389 min · 51,9 %
  • UEFA Europa LeagueFC Porto
    360 min · 48,1 %

Måltall etter turnering

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
3,24
UEFA Europa LeagueFC Porto
2,25

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
0,93
UEFA Europa LeagueFC Porto
1,5

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
–
UEFA Europa LeagueFC Porto
–

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueFC Porto
54,5 %
UEFA Europa LeagueFC Porto
51,1 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueFC Porto
–
UEFA Europa LeagueFC Porto
–

Sammenligning innen samme sesong. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · FC Porto · Defender

Spilletid

Kamper
6
Fra start
5
Minutter
389
Innbytter
1
Byttet ut
3
På benken
1
Kaptein
Nei
Vurdering
6,47

Angrep

Mål
0
Skudd
1
Pasninger
153
Nøkkelpasninger
3
Driblinger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
14
Brudd
4
Dueller
44
Vunne dueller
24
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
6
Frispark begått
4
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Vis alle tall · UEFA Europa League
  • Klubb · FC Porto · Defender

Spilletid

Kamper
4
Fra start
4
Minutter
360
Innbytter
0
Byttet ut
0
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
6,68

Angrep

Mål
0
Skudd
1
Pasninger
147
Nøkkelpasninger
3
Driblinger
7
Vellykkede driblinger
2
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
9
Brudd
6
Dueller
45
Vunne dueller
23
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
3
Frispark begått
5
Gule kort
1
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
2020-211 turnering · 10 kamper · 1 mål · – målgivende
Registrert turneringsprofil

Registrerte data kommer fra UEFA Champions League.

Registrert spilletid

  • UEFA Champions LeagueFC Porto
    867 min · 100 %

Måltall i turneringen

Taklinger / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
1,97

Brudd / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
1,35

Blokkeringer / 90

UEFA Champions LeagueFC Porto
0,31

Vunne dueller

UEFA Champions LeagueFC Porto
56,6 %

Pasningspresisjon

UEFA Champions LeagueFC Porto
–

Turneringsprofil for én turnering i sesongen. Per-90 krever registrerte minutter. Lite datagrunnlag under 180 minutter.

Vis alle tall · UEFA Champions League
  • Klubb · FC Porto · Defender

Spilletid

Kamper
10
Fra start
10
Minutter
867
Innbytter
0
Byttet ut
2
På benken
0
Kaptein
Nei
Vurdering
7,03

Angrep

Mål
1
Skudd
9
Skudd på mål
4
Pasninger
250
Nøkkelpasninger
3
Driblinger
22
Vellykkede driblinger
12
Straffer scoret
0
Straffer bommet
0

Ball og forsvar

Taklinger
19
Blokkeringer
3
Brudd
13
Dueller
113
Vunne dueller
64
Baklengsmål
0

Disiplin

Frispark vunnet
13
Frispark begått
13
Gule kort
0
Gulrøde kort
0
Røde kort
0
Meritter

Trofeer og plasseringer

0 registrert

Ingen trofeer registrert.

Overganger

Klubbhistorikk

5 registrert
  1. →Santa Clara → FC Portosøn 30. august 2020Ikke oppgitt
  2. →Mirandela → Santa Claraman 1. juli 2019Ikke oppgitt
  3. →GIL Vicente → Avestir 1. august 2017Ikke oppgitt
  4. →Mirandela → GIL Vicentelør 1. juli 2017Ikke oppgitt
  5. →GIL Vicente → Mirandelasøn 1. januar 2017Lån
Kamplogg

Siste kamper – klubb og landslag

58 registrert
SporKampTurneringMinVurderingMA
Klubb1. november · FC Porto–EstorilPrimeira Liga · 2026-27457.4
Klubb25. oktober · FC Porto–GIL VicentePrimeira Liga · 2026-27907.5
Klubb20. oktober · FC Porto–PSV EindhovenChampions League · 2026-27696.8
Klubb14. oktober · FC Porto–Real BetisChampions League · 2026-270–
Klubb30. august · FC Porto–Academico ViseuPrimeira Liga · 2026-27186.7
Klubb23. august · FC Porto–AroucaPrimeira Liga · 2026-27867.3
Klubb15. august · FC Porto–Rio AvePrimeira Liga · 2026-27927.2
Klubb9. august · FC Porto–AlvercaPrimeira Liga · 2026-27907.5
Klubb16. april · FC Porto–Nottingham ForestEuropa League · 2025-26456.7
Klubb9. april · FC Porto–Nottingham ForestEuropa League · 2025-26906.9
Klubb19. mars · FC Porto–VfB StuttgartEuropa League · 2025-26586.3
Klubb12. mars · FC Porto–VfB StuttgartEuropa League · 2025-26907.31
Klubb29. januar · FC Porto–RangersEuropa League · 2025-26––
Klubb22. januar · FC Porto–PlzenEuropa League · 2025-26––
Klubb11. desember · FC Porto–Malmo FFEuropa League · 2025-26––
Klubb27. november · FC Porto–NiceEuropa League · 2025-26––
Klubb6. november · FC Porto–UtrechtEuropa League · 2025-26906.7
Klubb23. oktober · FC Porto–Nottingham ForestEuropa League · 2025-26146.2
Klubb2. oktober · FC Porto–FK Crvena ZvezdaEuropa League · 2025-26905.9
Klubb25. september · FC Porto–Red Bull SalzburgEuropa League · 2025-26537.2
Klubb20. februar · FC Porto–AS RomaEuropa League · 2024-25––
Klubb13. februar · FC Porto–AS RomaEuropa League · 2024-25116.9
Klubb30. januar · FC Porto–Maccabi Tel AvivEuropa League · 2024-25156.3
Klubb23. januar · FC Porto–Olympiakos PiraeusEuropa League · 2024-25––
Klubb12. desember · FC Porto–FC MidtjyllandEuropa League · 2024-25––
Klubb28. november · FC Porto–AnderlechtEuropa League · 2024-25––
Klubb13. desember · FC Porto–Shakhtar DonetskChampions League · 2023-24906.9
Klubb28. november · FC Porto–BarcelonaChampions League · 2023-24906.5
Klubb7. november · FC Porto–AntwerpChampions League · 2023-24837.2
Klubb19. september · FC Porto–Shakhtar DonetskChampions League · 2023-24456.7
Klubb14. mars · FC Porto–InterChampions League · 2022-23856.6
Klubb22. februar · FC Porto–InterChampions League · 2022-23907.3
Klubb1. november · FC Porto–Atletico MadridChampions League · 2022-23536.6
Klubb26. oktober · FC Porto–Club Brugge KVChampions League · 2022-23776.6
Klubb12. oktober · FC Porto–Bayer LeverkusenChampions League · 2022-23906.7
Klubb4. oktober · FC Porto–Bayer LeverkusenChampions League · 2022-23277.31
Klubb13. september · FC Porto–Club Brugge KVChampions League · 2022-23766.3
Klubb7. september · FC Porto–Atletico MadridChampions League · 2022-23907.0
Klubb17. mars · FC Porto–LyonEuropa League · 2021-22906.6
Klubb9. mars · FC Porto–LyonEuropa League · 2021-22907.2
Klubb24. februar · FC Porto–LazioEuropa League · 2021-22906.6
Klubb17. februar · FC Porto–LazioEuropa League · 2021-22906.0
Klubb7. desember · FC Porto–Atletico MadridChampions League · 2021-22636.5
Klubb24. november · FC Porto–LiverpoolChampions League · 2021-22906.5
Klubb3. november · FC Porto–AC MilanChampions League · 2021-22906.7
Klubb19. oktober · FC Porto–AC MilanChampions League · 2021-22456.9
Klubb28. september · FC Porto–LiverpoolChampions League · 2021-22566.2
Klubb15. september · FC Porto–Atletico MadridChampions League · 2021-22456.5
Klubb13. april · FC Porto–ChelseaChampions League · 2020-21907.3
Klubb7. april · FC Porto–ChelseaChampions League · 2020-21907.3
Klubb9. mars · FC Porto–JuventusChampions League · 2020-21716.6
Klubb17. februar · FC Porto–JuventusChampions League · 2020-21906.9
Klubb9. desember · FC Porto–Olympiakos PiraeusChampions League · 2020-21906.9
Klubb1. desember · FC Porto–Manchester CityChampions League · 2020-21907.0
Klubb25. november · FC Porto–MarseilleChampions League · 2020-21908.51
Klubb3. november · FC Porto–MarseilleChampions League · 2020-21906.9
Klubb27. oktober · FC Porto–Olympiakos PiraeusChampions League · 2020-21907.5
Klubb21. oktober · FC Porto–Manchester CityChampions League · 2020-21775.9
DatadekningProfilen kombinerer arkivert spillerprofil, 7 tilgjengelige sesonger, 9 turneringsrader, laghistorikk, trofeer, overganger, skader/fravær og Coros kampdatabase. Sesonger uten arkiverte sesongtall vises med tilgjengelig kampstatistikk. Manglende felter vises ikke som antakelser.Ingen fravær registrert i kildearkivet.
Zaidu Sanusi: statistikk, kamper og karriere | Coro